Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 19:53

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29-05-2019, 19:56 
Offline

Rejestracja: 29-05-2019, 18:34
Posty: 3
Suzuki: Grand vitara 2.0 ben
Jestem posiadaczem suzuki grand vitara 2.0 benzyna 2006 r. Kiedy go kupiłem niby wszystko było ok ale już w drodze powrotnej zaswiecil się checengin. Następnego dnia pojechałem do mechanika aby sprawdzić błąd. Okazała się sonda lambda do wymiany. Wymienione, błąd zgasł. Po 2 tygodniach zaczęło coś żemzic pod maską, dźwięk ciężko bylo zlokalizować. A że miałem w planie wymianę oleju to to zrobiłem. Okazało się że oleju jest zaledwie 1.5 litra. Wymieniłem filt, olej i wszystko ucichlo. Samochód jeździł bez problemów, a tu nagle na skrzyzowaniu bez żadnego błędu na biegu samochód zgasł i nie da się go odpalić. Iskra jest, pompa pracuje , silnik kręci, komputer pokazał błąd czujnika położenia wału ten górny. Wymieniony i nadal nic. Innych bledow nie pokazuje. Pomóżcie o co chodzi?


Na górę
Post: 30-05-2019, 13:30 
Offline

Rejestracja: 03-01-2012, 14:45
Posty: 184
Zobacz czy nie poszedł rozrząd. Jak poszedł to szykuj parę tysięcy na naprawę itd. Też mi 2 lata temu zgasł.
Też wymieniali czujnik położenia wału, niepotrzebnie.
Rozrząd, zawory i głowicę miałem do roboty.

_________________
GVII + BRC


Na górę
Post: 31-05-2019, 12:03 
Offline

Rejestracja: 07-11-2018, 09:33
Posty: 22
Suzuki: GV II
tomko dobrze prawi - skoro silnik kręci wałem a brak odczytu z położenia wałka rozrządu to niestety minimum rozrząd+zawory+głowica+komplet uszczelek.
A swoją drogą ciekawe dlaczego producenci nie robią silników bezkolizyjnych?


Na górę
Post: 31-05-2019, 13:44 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
lopunia pisze:
A swoją drogą ciekawe dlaczego producenci nie robią silników bezkolizyjnych?

Chyba oczywiste. Producenci w znacznym stopniu żyją ze sprzedaży części. :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 31-05-2019, 17:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2018, 20:20
Posty: 435
Lokalizacja: miasto 9 zajezdni
Suzuki: Swift AZ
Podobno G13BB są bezkolizyjne... podobno... nie sprawdzałem na swoim :]

_________________
Swift 1,2; była Liana 4WD i Samurai


Na górę
Post: 03-06-2019, 15:18 
Offline

Rejestracja: 29-05-2019, 18:34
Posty: 3
Suzuki: Grand vitara 2.0 ben
Witajcie. Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Okazało się że kupiłem kota w worku. Silnik przetarty stąd brał tyle oleju. Gość który sprzedał mi auto pewnie dobrze wiedzial że jest kapa silnika. Kompresja na 2 zawodach 5 a na kolejnych dwóch 11. Pierścienie przepuszczaja olej.
Rozrząd zrobiłem, był mega luźny łańcuch ten krótki.
Niestety czeka autko kapitalka silnika ale sprawa przed tem trafi do sądu. Raz że przebieg prawdopodobnie kręcony, a dwa to przetarty silnik, bo olej brał od początku zakupu już w drodze powrotnej od sprzdajacego.
Od paru lat jestem użytkownikiem Subaru i kompletnie nie miałem pojęcia o silniku suzuki.
Wada ukryta, napewno nie odpuszczę. Pozdrawiam wszystkich i życzę jak naj mniej takich sprzedajacych.


Na górę
Post: 04-06-2019, 06:53 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Ile auto ma przejechane? No dobra na liczniku. ;)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 04-06-2019, 12:17 
Offline

Rejestracja: 03-01-2012, 14:45
Posty: 184
Nie wiem czy po takim czasie coś wywalczysz. Musiałbyś mieć zaświadczenie że auto "w momencie" sprzedaży miało ukrytą wadę. Minęło kilka tygodni. Z autem mogłeś robić dosłownie wszystko. Musisz udowodnić że przebieg oszukany. Opinia rzeczoznawcy też swoje kosztuje.
Więcej wydasz na prawników i rzeczoznawców niż warty ten remont silnika - nie wiadomo z jakim skutkiem.
Piszesz że olej brał od początku zakupu a po 2 tygodniach okazało się że jest 1,5 litra - jeśli widziałeś że oleju ubywa w drodze powrotnej od sprzedającego to czemu nie zawróciłeś ? W sądzie nic nie udowodnisz.
Tak jak pisałem - musisz udowodnić że auto w momencie zakupu miało wadę ukrytą, Ty ingerowałeś już w naprawę - wymiana oleju, wymiana sondy, wymiana rozrządu itd. Nikt tego nie potraktuje poważnie. Takie są realia niestety.
Trzeba było wrócić tego samego dnia do handlarza.

_________________
GVII + BRC


Ostatnio zmieniony 04-06-2019, 12:26 przez tomko, łącznie zmieniany 3 razy.

Na górę
Post: 04-06-2019, 12:22 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Kup silnik cały, nie remontuje.


Na górę
Post: 04-06-2019, 17:14 
Offline

Rejestracja: 29-05-2019, 18:34
Posty: 3
Suzuki: Grand vitara 2.0 ben
Może i moglem zawrócić,ale wymiana należy po mojej stronie. Wymieniłem i liczyłem na cud. Machanik odrazu powiedział że wada ukryta. Czy uważasz że można oszutom tak odpuszczac. Do poki kupujący nie zaczną dochodzić swoich praw to nadal będzie strach kupić auto.
A dochodzić swoich praw można i po roku. Więc nawet po trupach a będę dochodził swoich praw. Równie dobrze mogę sprzedać to auto w tym stanie, jeździ i nic się nie dzieje, ale czy będę spał spokojnie że komuś sprzedalem zgite jajo? Sumienie mi nie pozwala.


Na górę
Post: 05-06-2019, 08:53 
Offline

Rejestracja: 03-01-2012, 14:45
Posty: 184
Pamiętaj że jeżeli już ingerowałeś w silnik a robiłeś wymianę rozrządu to nic już nie wywalczysz.
Naprawiałeś we własnym zakresie i nie udowodnisz że w chwili zakupu miał wadę ukrytą.
Teraz jest po ptakach.

Stracisz kasę na prawników i sąd.
Trzeba było sprawdzić pojazd w pierwszym lepszym zakładzie przed zakupem.
Poza tym niedopilnowałeś i jeździłeś ze stanem 1,5 litra. Batalie sądowe, prawnicy, latami ciągnąca się sprawa.
Taniej ci wyjdzie wymiana silnika.

_________________
GVII + BRC


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]