Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 18:11

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-12-2018, 20:56 
Offline

Rejestracja: 22-12-2018, 02:42
Posty: 3
Suzuki: GV II 2.7
Witam - to moj pierwszy post wiec za wszelkie ewentualne błędy typu nie tam gdzie trzeba albo nie taka forma z góry przepraszam :D
Teraz do rzeczy - tak jak w tytule czeka mnie wymiana silnika w mojej GV II 2.7 V6 - ciężko znaleźć ten silnik a jak jest to nie jest to tania impreza. Kod mojego silnika to H27A - w ogłoszeniach jest na sprzedaż dużo silników z GV I (XL7) o tym samym kodzie i są o połowę tańsze.
W związku z tym mam pytanie - czy silnik H27A z XL7 2004 rok, będzie pasował do GV II 2005 rok? Kod silnika jest ten sam ale różnie to bywa. Może trzeba coś przerobić i wtedy pasuje? Czy też muszę szukać silnika konkretnie z GV II bo nic innego nie dopasuje?
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.


Na górę
Post: 26-12-2018, 07:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-09-2016, 18:13
Posty: 73
Lokalizacja: Słupsk
Suzuki: GV 2006 3d 1.9d
Na wstępie zaznaczę, że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale bardzo możliwe, że jeśli w jedynce był silnik o takim samym symbolu to "słupek" (czyli sam blok z głowicami) powinien pasować - osprzęt, łapy, kolektory itd, zostaną z twojego umarlaka.... tyle teorii

przed zakupem radzę żeby w temacie wypowiedział się mechanik który ci to będzie przekładał, jak zna się na suzuce, to bez problemu będzie wiedział, ja osobicie mam diesla i kiedyś (w ramach naukowych dyskusji przy piwie:) zastanawiałem się z kolegą, doświadczonym mechanikiem, silnikowcem, a co by było, gdyby, mi się tfu tfu w tym g***nie 1.9 dci panewka obróciła czy coś.... a silniki f9q do suzuki drogie strasznie, a te same (prawie te same) de renówki (i innych kuzynów) grubo tańsze i doszliśmy do wniosku żeby słupek dało się podmnienić... a tu dochodzi jeszce myk że w gv2 1.9 dci to jedyny przykład wrzucenia tego silnika wzdłużnie (w reszcie aplikacji od renoówki, przez volvo, a na oplu skończywszy zawsze jest w poprzek)
w przypadku v6 o takim samym symbolu z gvI nie masz takich rozkminek...... ale znowu, niech mechanik, co to poźniej poskłada do kupy sie tu wypowiada........


Na górę
Post: 28-12-2018, 13:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2011, 01:23
Posty: 462
Lokalizacja: Pszczyna
Witam, na 99% głowice są inne.
A nie lepiej naprawić ten silnik który masz ?


Na górę
Post: 28-12-2018, 23:32 
Offline

Rejestracja: 22-12-2018, 02:42
Posty: 3
Suzuki: GV II 2.7
Zbyt duży koszt naprawy - za dużo do zrobienia w nim jest - glowice do regeneracji (auto jeździ już 8 lat na lpg), komplet nowych zaworów i przede wszystkim są opadniete tuleje cylindrów plus do tego trzy nowe tłoki.


Na górę
Post: 20-01-2019, 15:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-10-2016, 20:33
Posty: 184
Lokalizacja: Zielona Góra
Witaj,

udalo Ci się ustalic czy silnik pasuje? Sam szukałem z ciekawości, ale faktycznie to chyba precedensowa sprawa.


Na górę
Post: 20-01-2019, 23:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2011, 01:23
Posty: 462
Lokalizacja: Pszczyna
wspólny jest tylko blok, tłoki i rozrząd. Już obudowa rozrządu, głowice, pokrywy, kolektory, miska, wałki rozrządu itp są inne. Do tego dochodzi ryzyko, że choć nie powinny, to nawet w bloku jakieś otwory/gwiny będą się minimalnie różnić..


Na górę
Post: 27-01-2019, 06:28 
Offline

Rejestracja: 22-12-2018, 02:42
Posty: 3
Suzuki: GV II 2.7
Po sprawdzeniu wszystkich różnic w rozrzadzie i uklafzie dolotowym oraz mocowaniu podzespołów do słupka mogę z czystym sumieniem stwierdzic, że silnik H27A do 2005 roku nie jest zamiennikiem silnika H27A po 2005 roku.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]