Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 00:20

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02-10-2018, 15:13 
Offline

Rejestracja: 01-10-2018, 00:29
Posty: 5
Suzuki: Grand Vitara II
Witam,

Chciałbym przedstawić Wam swój problem który towarzyszący w moim samochodzie Suzuki Grand Vitara II 1.9 Ddis z 2007r.

Zgodnie z przebiegiem samochodu przyszła pora na wymianę rozrządu. Postanowiłem kupić komplet z Contitech (kpl rozrząd + pompa). Po skończeniu wymiany i odpowietrzeniu przez mechaników odebrałem auto i pojechałem nieopodal do domu.

Niestety jak się okazało później na dniach zauważyłem że wyrzuciło płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy, a dokładniej przez korek. Zajrzałem pod maskę dlatego że wskazówka podczas jazdy wskoczyła dosłownie w sekundę z temperatury trzymającej równo na połowie na czerwone pole (maks 5s) po czym wróciła znów do połowy.

Zaniepokojony zacząłem czytać pierwsze posty w sieci co może być przyczynom. Pomyślałem - układ jeszcze może dalej zapowietrzony. Z moich obserwacji wynikało ze płyn wyrzucało tylko na małym obiegu. Po otwarciu dużego obiegu nie wyrzucało już płynu, jednak w zbiorniczku wyrównawczym zostawało jedynie odrobinę na dnie (poniżej minimum). Niestety sam nie mogłem sobie z tym poradzić.

Samochód więc ponownie Trafił do mechanika, próba ponownie odpowietrzenia, bez rezultatu. Tak więc przy kolejnej wizycie obstawiliśmy że to może być Termostat, że za późno się otwiera lub się przycina itp. WYMIENIONY - ale niestety objaw dalej nie ustał.
W między czasie pojawił sie czarny osad w zbiorniczku wyrównawczym. (nie był to olej).

Czytając dalej internet doczytałem że objaw również może być spowodowany uszkodzeniem uszczelki pod głowicą i dostawaniem się spalin do układu chłodzenia. Dlatego kupiłem test na zawartość CO2 w zbiorniczku wyrównawczym. Zrobiłem test i rzeczywiście zabarwił się z niebieskiego na zielony (wykryło spaliny w zbiorniczku - według instrukcji)

Tak więc samochód ponownie do mechanika, głowica do innego zakładu (wybrany najlepszy z możliwych w pobliskich miejscowościach) do splanowania i sprawdzenia szczelności, przy okazji wymiana uszczelniaczy itp. Zamówione wszystkie nowe uszczelki i śróby, wszystko niemal firmy ERLING. (głowycy, kolektora, pompy vacum, itp.)
Po odebraniu znów pierwsza trasa i płyn ponownie wywaliło.

Tym razem mechanicy obstawiali że może miałem wadliwą pompę w zestawie, wirnik odrobinę się różnił od orginalnej którą miałem zamontowaną. Tak więc zamówiłem z innej fimry jeszcze pompę. Jednak ten ształ również nie okazał się trafny.

Mechanicy już do tej pory mówili że sprawdzali drożność węży, omijali nagrzewnicę, chłodnicę, chłodniczkę EGR, termostat, odpowietrzali kilka razy... i niestety brakuje już im pomysłów co jeszcze mogłoby to być. Test dalej wykazuje na niby obecność spalin w układzie. Przed wymianą rozrządu nie było żadnych niepokojących objawów ani problemów z silnikiem. Proszę o pomoc. Co jeszcze można sprawdzić i co mogło wywołać taką usterkę... Z góry dziękuję za wszelką pomoc.


Na górę
Post: 02-10-2018, 18:10 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Przeszukaj proszę forum. Są o tym tematy.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 03-10-2018, 08:48 
Offline

Rejestracja: 01-10-2018, 00:29
Posty: 5
Suzuki: Grand Vitara II
Tak wiem ze były podobne tematy... czytałem chyba większość szukając rozwiązania.
Część z nich skończyła się na rzeczach które w moim przypadku mechanicy już wymienili/sprawdzili a inne bez odpowiedzi.
Jeśli jest taka możliwość to prosiłbym o pozostawienie postu - starałem się dość szczegółowo opisać problem, bo naprawdę brakuje już mi pomysłów, i niestety budżet też już nie jest w najlepszym stanie.


Na górę
Post: 03-10-2018, 15:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2011, 01:23
Posty: 462
Lokalizacja: Pszczyna
Czy zrobiłeś drugi test na CO2 ?


Na górę
Post: 03-10-2018, 18:20 
Offline

Rejestracja: 01-10-2018, 00:29
Posty: 5
Suzuki: Grand Vitara II
Tak, test był robiony zarówno przed jak i po wymianie uszczelki i planowaniu głowicy. Bez zmian... dalej wykazywał spaliny w układzie chłodzenia.


Na górę
Post: 03-10-2018, 21:23 
Offline

Rejestracja: 14-01-2018, 00:00
Posty: 47
Lokalizacja: Chełm
Suzuki: GVII 2006
ja nie chce straszyć ale wydaje mi się ze może być uszkodzony słupek ;/ mikro pęknięcie ... obym się mylił ;)


Na górę
Post: 04-10-2018, 11:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2011, 01:23
Posty: 462
Lokalizacja: Pszczyna
Anatrax pisze:
Tak, test był robiony zarówno przed jak i po wymianie uszczelki i planowaniu głowicy. Bez zmian... dalej wykazywał spaliny w układzie chłodzenia.


Jeżeli test był przeprowadzony prawidłowo (płyn chłodzący nie dostał się do testera) i po robocie dalej jest CO2 , i masz 100% pewności chłodnicy spalin to niestety jest szansa na pęknięcie :-(


Na górę
Post: 04-10-2018, 14:59 
Offline

Rejestracja: 14-01-2018, 00:00
Posty: 47
Lokalizacja: Chełm
Suzuki: GVII 2006
a jeszcze małe pytanie głupie ale, płyn zalałeś nowy czy stary ?? Jeżeli stary to test może wychodzić pozytywnie


Na górę
Post: 04-10-2018, 18:48 
Offline

Rejestracja: 01-10-2018, 00:29
Posty: 5
Suzuki: Grand Vitara II
Arek0105 pisze:
a jeszcze małe pytanie głupie ale, płyn zalałeś nowy czy stary ?? Jeżeli stary to test może wychodzić pozytywnie


Po wymianie uszczelki i planowaniu zalany nowym płynem, olej i filtr również nowy.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]