Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 23:40

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-09-2018, 21:04 
Offline

Rejestracja: 17-02-2011, 17:38
Posty: 62
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: GV II 2,4 2011r.
Auto posiada ww. czujniki zamontowane od nowości w serwisie. Ostatnio tylne zaczęły się dziwnie zachowywać, tzn. od razu po wrzuceniu wstecznego i ruszeniu do tyłu krzyczały, że odległość do przeszkody jest mniejsza niż 70 cm i kazały się zatrzymać- widziały ziemię. Zamontowałem podkładki, które skierowały dwa środkowe czujniki bardziej do góry i jest lepiej, ale dalej wystarczy, że zobaczą 5 cm wysokości próg do garażu i od razu pokazują STOP. Znajomy elektryk mówi, że pewnie widzą koło zapasowe, bo rzeczywiście są zamontowane za blisko niż producent podaje w instrukcji, ale tak było od samego początku, a po zakupie auta ponad rok temu wszystko działało ok. Poza tym koło by widziały cały czas od razu po wrzuceniu wstecznego. Ponadto na wyświetlaczu LCD dawniej pokazywał się zakres do 22 cm odległości od przeszkody i dopiero wtedy sygnał ciągły i napis STOP, a teraz dochodzi do 70 cm i do razu sygnał ciągły i STOP. Pytałem w serwisie i ponoć tych centrali się nie programuje więc zastanawiam się skąd zmiana ustawień i kątu wykrywania. Dodam, że przednie działają normalnie i widzą przeszkody w prawidłowym zakresie. Zamieniałem miejscami czujniki skrajne ze środkowymi i przednie z tylnymi i dalej jest to samo. Ktoś pomoże?

_________________
Grand Vitara II, 2.4, 2011r.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]