Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 15:27

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13-03-2024, 12:04 
Offline

Rejestracja: 13-03-2024, 11:42
Posty: 1
Lokalizacja: Trójmiasto
Suzuki: GV II
Witam jestem posiadaczem Suzuki GRANDVITARA II 2.0 rocznik 2007. Samochód posiadam od nowości nie mając żadnych problemów - standardowe wymiany płytów itp. 5 lat temu zainstalowałem instalację lpg i również bez problemowo w użytkowaniu. Ostatnio samochód stracił moc, miał mproblemy z odpalaniem doś głośno klekotał a na luzie tj wolnych obrotach silnik dostawał strasznych wibracji. Po wstawieniu do mechanika najpierw stwierdził że do wymiany cewka ponieważ twierdząc że przez to pracuje na 3 cylindrach. Ostatecznie okazało się że silnik jest do renowacji - nie wiem nie znam się. Zakład mechaniczny wymontował silnik wysłali do czyszczenia komorę spalania z nagarów wymienili cylindry wytawiając fakturę na ok5000zł z opisem naprawa silnika. Przy wydaniu samochodu stwierdzili że wszystko działa tylko do wymiany jest jeszcze jakiś uszkodony czujnik przy wale - aby go wymienić muszą wymontować całą skrzynię więc pomimo ich zapewnień że mogę śmiało jeździć umówiłem się na wymianę tego czujnika. przez dwa tygodnie jeździłem samochodem i faktycznie silnik odpalał na dotyk pracował równo i cichutko jednak nie działał obrotomież, podczas jazdy nie mogłem przekroczyc 3 tyś obrotów bo odcinało a jak był zimny to wariowały wskaźniki od temperatury silnika. wstawiłem samochód ponownie został wymieniony czujnik i nic dalej to samo więc sprawdzili wszystkie przewody i nic, wymienil rozrząd i nic tereaz twierdzą że do wymiany jeszcze pompa od wspomagania bo ponoć też tam jest jakiś czujnik. samochód stoi juz 2 miesiące na warsztacie i nic. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym czy po tak zwanej napraie silnika nie należy zgrać elektroniki w samochodzie bo obawiam się że nie długo wymienią mi zawieszenie twierdząc że tez potrzeba.
Pozdrawiam i prosze o pordę


Na górę
Post: 13-03-2024, 19:47 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Szczerze - jeśli to możliwe zweryfikuj w innym warsztacie. Napisz skąd jesteś, może ktoś podrzuci namiary na sprawdzonego mechanika.
Po demontażu i montażu silnika prawie na 100% musi być zrobiona adaptacja niektórych elementów. Co dokładnie niestety nie powiem, miałem inny silnik.
Nie wiem jak jest w benzynie, ale dieslu na przykład wtryskiwacze musiały być kodowane przez komputer, musiała być zrobiona adaptacja przepustnicy.
Co ma pompa wspomagania do obrotów - nie rozumiem. Czy ci ludzie używają komputera do weryfikacji poprawności działania czujników, czy na nos działają?

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]