Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 11:14

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13-02-2018, 15:02 
Offline

Rejestracja: 13-02-2018, 14:23
Posty: 2
Suzuki: GV II
witam
GVII 5D 2008r 2.0 automat
proszę o pomoc jak w temacie -chcę założyć audio(głośniki) a mianowicie zestaw 2 drożny odseparowany - z drzwiami nie mam problemu bo zakładałem w ubiegłym roku dwudrożne zespolone (ale ale efekt mizerny jeśli chodzi o wysokie tony dlatego chcę wymienić na odseparowane ) gwizdki maja być z tyłu po lewej i prawej stronie na półeczkach i tu mam zgrzyt otóż nie mam pojęcia jak się zdejmuje/demontuje plastiki nadproże i boczek bagażnika /na tyle żeby tylko kabel przepchnąć bo głośniczki przymocuję na półce boczka. Przeszukałem forum częściowo znalazłem podobny temat ale nie do końca , wdzięczny byłbym za podpowiedz i zdjęcia gdzie owe spinki ewentualnie śruby występują co by ich nie pourywać.

_________________
GVII 5D 2008r 2.0 benzyna + podtlenek LPG


Na górę
Post: 14-02-2018, 21:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-01-2015, 20:19
Posty: 228
Lokalizacja: śląsk
odkręcasz śrube pasa z tyłu
ściągasz osłonę progu bagażnika - ten plastik (chyba 2 śrubki od dołu i spinki)
chyba trzeba ściągnąć osłonę progu przy tylnych drzwiach
odpinasz zaczepy boczka (jeden przy tylnych drzwiach, drugi mniej wiecej w połowie bagaznika
i ciągniesz odchylajac boczek od tyłu - wkładasz palce i odginasz oraz przy tylnych drzwiach - tam jest taki zaczep trzeba podłożyć palce i odgiąć

Robiłem kilka razy - zadnego zaczepu nie urwałem :-)

Spinek w boczkach jest chyba z 10 wiec jak nawet coś urwiesz na pewno będzie się trzymało :-)

Jak będziesz ściągał ten po stronie kierowcy to trzeba opóżnic schowek - tam gdzie jest lewarek i odpiąc kabelki z lampki i gniazdka zapalniczki :-)

Roboty na 5 min jak wiesz co i jak.

Jutro zobacze czy o czymś nie zapomniałem:-)


Na górę
Post: 17-02-2018, 12:14 
Offline

Rejestracja: 13-02-2018, 14:23
Posty: 2
Suzuki: GV II
dzięki za podpowiedz - jestem już po montażu
dla zainteresowanych tematem demontażu elementów plastikowych i zamontowania zestawu głośnikowego dwudrożnego napiszę kilka najważniejszych najważniejszych rzeczy otóż
konieczne jest zdjęcie: nadproża przedniego, nadproża tylnego drzwi, zdjąć uszczelki (nie całe -tylko na długości kiedy zachodzą na osłony które musimy zdjąć lub odgiąć) osłony słupka środkowego(trzeba odkręcić pas) (i faktycznie nie ma co się obawiać - bo raczej nic się nie urwie ) -nie trzeba natomiast zdejmować całych osłon bocznych bagażnika (a może być to problem z tymi którzy mają butlę lpg) fotele tylne trzeba trochę złożyć, szarpnąć górny przód osłony w kierunku do wewnątrz bagażnika puści 2- 3 spinki i wystarczy aby wyciągnąć przewód jak ma ktoś cienką rękę to ręką albo jakimś zakrzywionym drutem (ja głośnik wysoko-tonowy umieściłem na górnej części osłony bagażnika tak pośrodku tylnej szyby) i nie było problemu z wyciągnięciem przewodu po odgięciu osłon.
to tyle jeśli chodzi o demontaż - natomiast zgrzyt :sciana: był kiedy chciałem umiejscowić zwrotnicę do głośników - nie da rady umieścić jej w drzwiach(w przednich nie ma takiego problemu), (i to nie ze względu na brak miejsca). ponieważ nie ma którędy puścić przewodu a to ze względu na konstrukcję kanału gumowego łączącego słupek z drzwiami(tam gdzie biegną przewody) - od strony słupka po prostu jest gniazdo które jest integralną częścią owego przewodu i raczej nie polecam jego rozbiórki. postanowiłem wpiąć się do wiązki kabli na słupku a zwrotnicę :idea: umieściłem koniec końców w słupku.
jak ktoś bardziej zainteresowany tematem będzie proszę o pytania, sugestie - mam też trochę zdjęć z przeprowadzonych prac.

_________________
GVII 5D 2008r 2.0 benzyna + podtlenek LPG


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]