Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 23:24

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06-02-2018, 08:41 
Offline

Rejestracja: 18-12-2017, 08:36
Posty: 15
Lokalizacja: Czeladź
Suzuki: Grand Vitara II 1.9
Grand vitara II 1.9DDiS 2007r.
Witam, mam dwa problemy jeden z płynem chłodniczym a drugi z ciepłym nawiewem, byc moze to jeden problem ale moze nie koniecznie...

1 Ciepły nawiew.
Temperatura silnika dosyc szybko osiaga i sie utrzymuje na 90st. bo moze po przejechaniu ok 5-7km (tu problemu nie ma)
Dług czas oczekiwania na ciepłe powietrze bo trzeba przejechac ok 15km ze by zaczelo leciec cieple powietrze. czyli po przejechaniu 7km do tych 15km temp silnika 90st. a z nawiewu zimne powietrze?? Termostat wymieniony na nowy, gumowe rury do nagrzewnicy (byly sztukowane) i kolanka pomiedzy nagrzewnicą a rurkami wymienione na nowe, nic to nie dalo. Po przejechaniu tych 15km zaczyna leciec cieple (chociaz to duzo powiedziane) powietrze, bo to tylko namiastka cieplego powietrza ktore po 10sekundach zmienia sie spowrotem w zime i potem juz powietrze caly czas zmienia się cieple w zimne i znowu cieple zimne itd itd ale to podczas jazdy. Podczas postuju zauwazylem ze jak sie auto dobrze nagrzeje to leci caly czas cieple.
Po osiągnięciu 90st na silniku ale jeszcze przed poczuciem cieplego powietrza zatrzymalem auto i sprawdzilem temp. rurek od nagrzewnicy i byly cieple na wejsciu i wyjsciu. A więc czemu skoro rurki byly cieple to nawiew byl zimny? czy jakas część albo urządzenie steruje cieplym powietrzem na wentylator? ostatnio napotkalem sie na allegro na nagrzewnice do tego modelu i widzialem ze tam są jakieś kabelki z wtyczką ale tez ze jest cos takiego jak silniczek nagrzewnicy? co to jest silniczek nagrzewnicy i do czego on służy? moze to jest przyczyną moich problemów? Lub moze ma ktos jakis inny pomysł?

2 Płyn chłodniczy wyciska przez korek w zbiorniku wyrównawczym
Objawy: mokry zbiorniczek wyrównawczy. Płynu ubywa ale tylko do pewnego poziomu. ubędzie tyle ile ma ubyc i potem juz go nie ubywa, ale niestety jest to ponizej wskaznika MINIMUM w zbiorniku wyrównawczym.
Pierwsza diagnoza to zepsuty korek, no niestety po wymianie korka objawy te same.
Pewnie 95% to czytający powie ze uszczelka pod głowicą, tez tak myslalem ale nie ma takich objawów jak w uszczelce bo: w płynie chlodniczym nie pływają oczka z oleju, olej w silniku czysty, nie kopci na biało, w zbiorniku płyn nie bąbluje jeszcze dla pewnosci zamowie na allegro tester CO2 to wtedy sprawdze. Czy ktos ma pomysł gdzie problem?

_________________
Suzuki Grand Vitara II 2007 1.9DDiS


Na górę
Post: 14-02-2018, 19:37 
Offline

Rejestracja: 18-12-2017, 08:36
Posty: 15
Lokalizacja: Czeladź
Suzuki: Grand Vitara II 1.9
Zrobiłem test na CO2 ale po kolei...
na ciepłym silniku odpowietrzyłem układ chłodzenia na termostacie, po odpowietrzeniu dolałem 1l płynu.
zalozylem gumowy korek z rurką zamiast korka na zbiornik wyrównawczy. Uzupełniłem rurkę płynem do sprawdzania CO2.
Odpaliłem auto i przez ok pół minuty przez rurkę wylatywało powietrze (czyli wszystko zgodnie z instrukcją) Płyn nie zmienił koloru.
Po ok. pół minuty rurka zapełniła się płynem chłodniczym i płyn wypływał przez rurkę. Pytanie czemu??

Czy jesli przez pół minuty płyn nie mienił koloru to znaczy ze nie ma CO2 w układzie czy to za krótki czas zeby to stwierdzić?

_________________
Suzuki Grand Vitara II 2007 1.9DDiS


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]