Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:01

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08-01-2018, 13:23 
Offline

Rejestracja: 23-07-2017, 10:07
Posty: 16
Suzuki: GVII
Wszystko co dobre ma swój koniec. W tym bezproblemowa jazda vitarą. Wraz z nastaniem mitycznego w kręgach posiadaczy przebiegu 140 kkm spod silnika coś zapukało... Najpierw po długiej trasie mignęła kontrolka ciśnienia oleju na wolnych obrotach..pomyślałem, że może brakuje, więc trochę dolałem. Po następnych 30 kilometrach...nagle rozpoczęło się znaczące pukanie spod maski. Znając ten dźwięk z innego auta - od razu pobocze, awaryjne, laweta, warsztat. W warsztacie w sumie potwierdzili to co słyszałem ja ze środka - panewka. Tylko nie wiadomo czy główna czy na korbie, bo jeszcze nie otwierali silnika.

Jako, że cena, którą zaproponował warsztat za kompletną naprawę wydała mi się...co najmniej spora (5-6k zł) postanowiłem poszukać alternatywy w postaci używanego słupka, do którego założę nowe panewki i pompę oleju.

Pytanie więc o małą podpowiedź - od czego podejdzie tutaj słupek? Wiem, że i tak trzeba będzie przekręcić miskę olejową i się z tym liczę, ale to raczej problem nie jest. Na allegro od zalania jest silników od lagun, traficów, sceniców itp. Czy podejdzie każdy silnik F9Q? Gdzieś wyczytałem, że podejdą następujące oznaczenia bloku: F9Q 265 266 759 803 804 816 818, ktoś to może potwierdzić?

Zaznaczam, że wiem, że lepiej remontować. Na razie rozważam różne opcje.


Na górę
Post: 03-11-2018, 20:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30-07-2017, 09:58
Posty: 33
Suzuki: GV II 1.9 DDIS 2007
Podepnę się pod temat ;)

Orientuje się ktoś co ile powinno się wymieniać panewki??
Cóż mechanik uważa że jak wymieniam olej na czas i pilnuje jego stanu to panewki są ok i nic nie trzeba robić. Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby panewki były montowane dożywotnio :D
Po ostatniej płukance olej był czysty. Olej wymieniam co 10-12k.
Auto kupiłem z przebiegiem 200k, teraz ma ponad 250k.

Przerabiał ktoś temat panewek??

_________________
GV II 1.9 DDIS 2007 5D
Mitsubishi ASX 2.0


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]