Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 20:11

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21-12-2017, 21:55 
Offline

Rejestracja: 18-12-2017, 08:36
Posty: 15
Lokalizacja: Czeladź
Suzuki: Grand Vitara II 1.9
Witam, jest nowym posiadaczem GVII 1.9DDiS i pytanie czy coś jest nie tak? czy ten typ tak ma?
Musze długo czekać na ciepłe powietrze w kabinie - po przejechaniu ok 5-7km. ale to nie wszystko...
Według mnie też dziwnie zachowuje się wskaznik temp. na liczniku. A więc od początku...
Zapalam auto i czekam az troche pochodzi, ruszam po ok 2-3min, przejezdzam ok 7km (przez ten cały czas wskazówka temp. pokazuje minimum czyli "C")
po przejechaniu tych ok 7km wskazówka w sekunde wędruje na środek skali (wydaje mi się ze wskazówka powinna systematycznie wzrastac) dalej musze przejechac ok 2 km zeby zaczęło leciec letnie powietrze, po dalszej jezdzie nawiewy juz dmuchają ciepłym powietrzem. I jeszcze jedna dziwna rzecz jak dla mnie jest taka ze jak juz leci cieple powietrze i stane np. na światłach to powietrze w nawiewach znowu leci troche chlodniejsze i jak rusze to znawu leci cieple.
Prosze o odpowiedz czy to jest normalne w tym aucie czy cos jest nie tak?

_________________
Suzuki Grand Vitara II 2007 1.9DDiS


Na górę
Post: 22-12-2017, 09:27 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Wskazówka temperatury powinna iść w miarę równo. Fakt, długo stoi na minimum,a potem dość szybko idzie do góry, ale nie w sekundę.
Warto sprawdzić termostat.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 22-12-2017, 16:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-04-2017, 08:50
Posty: 196
Lokalizacja: Siedlce
Suzuki: Grand Vitara II
Takie są uroki nowszych dizli, nic nie reperuj bo ew popsujesz :lol:
Jak nie masz garażu zainwestuj w grzałkę, super sprawa miałem kiedyś w jednym Patrolu
-> http://allegro.pl/podgrzewacz-grzalka-s ... ml#thumb/8

_________________
Była GV II DDIS 2007 r.


Na górę
Post: 22-12-2017, 21:11 
Zapowietrzony układ chłodniczy może ma do tego coś, czy mylę jednak się?


Na górę
   
Post: 23-12-2017, 07:13 
Offline

Rejestracja: 31-05-2016, 09:33
Posty: 163
Zapowietrzony układ chłodzenia, temat był już poruszany, sprawdź termostat i korek chłodnicy. Dolej płynu i dobrze odpowietrz układ.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 24-12-2017, 11:00 
Offline

Rejestracja: 18-12-2017, 08:36
Posty: 15
Lokalizacja: Czeladź
Suzuki: Grand Vitara II 1.9
Dziekuje za odpowiedzi.
Płyn chłodniczy wymieniony, układ wypłukany i odpowietrzony, wskazówka juz idzie płynnie. Stary płyn był w tragicznym stanie.
Na ogrzewanie dalej musze długo czekać, jak odpowietrzalem układ i grzałem go na luzie to zauwazylem że cieple powietrze zaczęło dopiero leciec jak się załączył wentylator na chłodnicy... Czy ktos wie jaka moze byc przyczyna?

_________________
Suzuki Grand Vitara II 2007 1.9DDiS


Na górę
Post: 24-12-2017, 11:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-04-2017, 08:50
Posty: 196
Lokalizacja: Siedlce
Suzuki: Grand Vitara II
Przyczyna jest taka że nowe silniki dizla spalają mało paliwa , mają masę aluminiowych elementów szybko oddających ciepło , i przez to rozgrzewają się powoli. Większość nowych konstrukcji seryjnie wyposażona jest w webasto a przynajmniej podgrzewacz elektryczny jak np grupa vag ma trzy świece żarowe w kruccu głowicy, czy merecedes/bmw normalnie podgrzewacz spalinowy. Nic nie poradzisz.

_________________
Była GV II DDIS 2007 r.


Na górę
Post: 26-12-2017, 21:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2011, 01:23
Posty: 462
Lokalizacja: Pszczyna
1.9ddis ma dodatkową elektryczną pompkę płynu chłodzącego warto sprawdzić czy działa (..co prawda głównie do chłodzenia turbo.. ale zawsze to ten sam obieg)

pozdrawiam Adrian

P.S. jeśli masz możliwość podjedz do mechanika w ECU w zakładce testów jest możliwość aktywowania tej pompki - kładąć dłoń na przewodach chłodzenia na za turbo ewidentnie czuć (lub nie) przepływ płynu.


Na górę
Post: 06-01-2018, 20:38 
Offline

Rejestracja: 18-12-2017, 08:36
Posty: 15
Lokalizacja: Czeladź
Suzuki: Grand Vitara II 1.9
Witam, chciałbym reaktywować temat i dodać coś nowego...
Nie dawało mi spokoju to długie nagrzewanie i postanowiłem wymienic termostat,
wymieniłem termostat (łatwo nie było ze względu na dostęp) razem z całą obudową.
Wymienilem płyn chlodniczy, odpowietrzylem na termostacie i na przewodzie do nagrzenicy-tym górnym
(ale na odpowietrzniku do nagrzewnicy płyn leci tak jak by chciał a nie mogł ?!)
następnie zagrzalem silnik na obrotach.
I zaczely sie dziwnie rzeczy...
Podczas jazdy dalej musze czekac na cieple powietrze tylko ze teraz mając ustawioną temperature na 28 temperatura sie zmienia,
z gorącego na zimne z częstotliwością ok 30sekund. A wiec jest gorące pol minuty następnie zimne pol minuty i potem znowu gorące i zimne itd itd.
Ponadto w ukladnie wytwarza się ciśnienie bo odkręcając korek zbiornika wyrównawczego wywala troche płynu.

Czy ktos ma pomysł jak rozwiązac ten problem?

_________________
Suzuki Grand Vitara II 2007 1.9DDiS


Na górę
Post: 07-01-2018, 11:27 
Offline

Rejestracja: 18-12-2017, 08:36
Posty: 15
Lokalizacja: Czeladź
Suzuki: Grand Vitara II 1.9
Mam prośbę...
Czy moglby ktos zrobić zdjęcie rurek z plastikowymi kolankami ktore z komory silnika wchodzą do nagrzewnicy? jedna jest z czerwoną spinką a druga z niebieską.
Zastanawia mnie czy ktorys z poprzednich wlascicieli nie zamienil ich miejscami lub czy poprostu nie są zamienione spinki, bo logicznie mysląc wydaje mi sie ze powinno byc tak jak w kaloryferach (ciepla u gory a zimna na dole) a ja w swojej gvII mam na gorze spinke niebieską?! i jest w niej wkręcona śrubka (zasugerowalem sie ze to odpowietrznik) czy wszyscy mają taką srubkę czy to jakas garazowa przerobka?

_________________
Suzuki Grand Vitara II 2007 1.9DDiS


Na górę
Post: 07-03-2018, 07:03 
Offline

Rejestracja: 18-12-2017, 08:36
Posty: 15
Lokalizacja: Czeladź
Suzuki: Grand Vitara II 1.9
Zakonczenie tematu.
Okazało sie jednak ze to uszczelka pod głowicą.
Uszczelka zrobiona i wszystko działa.
Cieple powietrze zaczyna juz leciec po przejechaniu 1,5km a gorące po 4-5km

_________________
Suzuki Grand Vitara II 2007 1.9DDiS


Na górę
Post: 07-03-2018, 09:45 
Offline

Rejestracja: 03-01-2012, 14:45
Posty: 184
Ludzie kupują używane auta nie sprawdzając ich dokładnie.
Ludzie pozbywają się aut z masą problemów a kupujący nawet ich nie sprawdzają.

_________________
GVII + BRC


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]