Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 20-04-2024, 04:01

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27-10-2017, 10:26 
Offline

Rejestracja: 27-10-2017, 10:15
Posty: 3
Suzuki: Grand Vitara II
Witajcie drodzy forumowicze,
Więc pokrótce opiszę swój problem.
@mały edit: Rok samochodu to 2006 może ktoś ma jakieś schematy elektryki albo cuś :)
Pacjent: Grand Vitara 2 generacja. silnik 2.0 benzyna+ LPG, przebieg 115 tyś
Objawy: Brak oświetlenia wewnątrz samochodu kiedy przełącznik jest ustawiony w pozycji drzwi.

Prośba o diagnozę:
Wszystko zaczęło się od wymiany spalonej żarówki nad bagażnikiem. Żarówka była spalona ale oświetlenie działało- chociaż to pośrodku. przyczyną spalenia żarówki jak domniemam była woda która przedostawała się do tej lampki nad bagażnikiem prawdopodobnie przez nieszczelność przy antenie od radia na zewnątrz. Zdjąłem lampkę, antenę również uszczelniłem ładnie na sylikon- woda nie cieknie. W lampce zebrała się rdza więc wyczyściłem to co się tam natworzyło. i teraz jest problem!
Nie wiem co mogłem spaprać ale oświetlenie nie działa teraz w ogóle! A może z innej beczki. Działa ale jak je przesunę suwak na pozycje włączone. Czyli świeci non-stop. Kiedy dam suwak na pozycję drzwi oświetlenie nie uruchamia się po otworzeniu samochodu, czyli wieczorami mam egipskie ciemności. Nie byłem z tym u elektryka ale po wstępnej konsultacji ustnej elektryk stwierdził że może to być uszkodzony moduł komfortu(???)
Być może ktoś z Was użytkowników miał podobny problem bądź bardziej ogarnia co się mogło tam nadziać- może żle kabelki podłączyłem? jak już wspomniałem przed rozbieraniem lampki pomimo spalonej tylnej żarówki środkowa działała, więc nie wydaje mi się aby było to coś poważnego.


Na górę
Post: 28-10-2017, 02:36 
Offline

Rejestracja: 12-08-2016, 05:48
Posty: 165
Lokalizacja: Stalowa Wola
Suzuki: GVII, SX4, Wagon
Witam !
Sprawdź stan styków na przełączniku, skoro była rdza może być słaby styk lub go brak, sprawdź też stan przewodów
i złączek (mogły skorodować).
Niżej masz schemat i część opisu przeanalizuj i lecz pacjenta.
Jak zdiagnozujesz i uzdrowisz to napisz co było przyczyną choroby.
Powodzenia.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Pozdrawiam! Marek
GV II 1.9 DDiS ; SX4 1,6 M16 ; Wagon M13A


Na górę
Post: 31-10-2017, 16:27 
Offline

Rejestracja: 27-10-2017, 10:15
Posty: 3
Suzuki: Grand Vitara II
Po kilku dniach napiszę może co udało się zrobić:
Spaliłem bezpiecznik oświetlenia albo całego modułu komfortu:

przestał działać keyless, zaświecił się Check Engine.
Wymieniłem bezpiecznik i wróciło do normy
po wymianie udało się jedynie przywrócić funkcję świecenia "na krótko" czyli włączę pozycję on to działa na pozycji drzwi nadal nie działa.

Także po 2 dniowej walce i sprawdzeniu wszystkiego co się dało sprawdzić. Być może elektromechanik miał rację i przyczyną może być uszkodzony BCM.

Niestety zimno się zrobiło i akumulator za słaby był. auto odpaliło z wielkim trudem i albo zbieg okoliczności albo coś sfajczyło się w radiu- nie działa podświetlenie wyświetlacza od radia i zmieniarka CD nie daje oznak życia. podczas odpalania słychać było że rozrusznik za mało prądu ma a wszystkie kontrolki na przemian gasły i zaświecały się. Może to tylko bezpiecznik w radio. Nie mam już siły tego sprawdzać. jak to mówią jak nie urok to.... sanki.


Będę starał się dalej walczyć z oświetleniem


Na górę
Post: 31-10-2017, 20:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
gunnar666 pisze:
Być może elektromechanik miał rację i przyczyną może być uszkodzony BCM.

Mysle ze elektromechanik ma racje (99%), za brak oswietlenia wnetrza po otwarciu drzwi odpowiada uszkodzony BCM.
Zazwyczaj brzmi to o wiele grozniej niz jest w rzeczywistosci i daje sie bez problemu i wiekszego wydatku ogarnac.

Nie jestes pierwszy z tym problemem, zajrzyj TUTAJ
ale najpierw podladuj moze akumulator, to znikna prawdopodobnie i inne problemy.

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
Post: 24-09-2023, 14:59 
Offline

Rejestracja: 24-05-2023, 06:47
Posty: 1
Suzuki: VITARA
Brak podświetlenia nóg suzuki vitara 2015r LY 1,6 benzyna. Dioda żarzy się przez cały czas. Z tego co wiem to w suzuki sterowanie tym światłem odbywa się przez masę (-). Gdzie szukać problemu.


Na górę
Post: 25-09-2023, 12:37 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3903
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Zadaj to pytanie w dziale Vitary II.
viewforum.php?f=70

Tu jest dział GV II. ;)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]