Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 10:02

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-10-2017, 14:09 
Offline

Rejestracja: 26-02-2015, 18:58
Posty: 209
Z tego co wyczytałem w necie to japończyki nie mają tej opcji, a wydaje mi się ona bardzo fajna, gdyż w dzień jadąc na światłach, można sobie podświetlić zegary. Zastanawiam się nad możliwością dołożenia tego przycisku, albo zrobienia o krok dalej i po prostu odszukania przewodu sterującego podświetlaniem wnętrza i zrobienia sobie sterownika automatycznego na bazie czujnika światła.
Modził ktoś z Was coś takiego? Może jakieś wsparcie w temacie?


Na górę
Post: 05-10-2017, 15:04 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Niektóre modele Suzuki mają. Swift, SX.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 05-10-2017, 15:16 
Offline

Rejestracja: 26-02-2015, 18:58
Posty: 209
Grand Vitary też miały o ile nie były produkowane w Japonii. Zdecydowałem, ze automatu montować nie będę bo to gra nie warta świeczki. Przycisk można dokupić za parę złotych na allegro, natomiast co do podłączenia to jeszcze nad tym siedzę. W oryginale, ten przycisk działa na licznik, wyświetlacz i radio. Ja zastanawiam się czy nie zrobić go tak aby sterował całym podświetlaniem, czyli dodatkowo panelem klimatyzacji i kilkoma innymi przełącznikami :)

Edit:

Po dogłębnej analizie schematów doszedłem do tego, że odtworzenie prawdziwej instalacji "Illumi Cancel" będzie praktycznie nie do zrobienia. Ale za to zrobienie tego "po swojemu" nie jest trudne.
Całe założenie tego przycisku to przełączenie wyświetlacza środkowego, radia oraz zegarów na tryb dzienny po wciśnięciu przycisku. W przypadku radia i wyświetlacza środkowego to prosta sprawa, wystarczy przycisk podłączyć po drodze sygnału 12V który do nich do chodzi jako informacja, że mają się przyciemnić.
Gorzej wygląda kwestia zegarów. Tam taki kabel nie idzie a z tego co zrozumiałem przyciemnianie sterowane jest za pomocą sygnału z BCM po tym jak zegary otrzymują informację o zapaleniu świateł pozycyjnych.
Jest natomiast specjalna linia na wtyczce zegarów która służy do wykonania funkcji Illumi Cancel po podaniu 12V, czyli na odwrót niż w radiu i wyświetlaczu środkowym, ale to nie problem, bo oryginalny przycisk obsługuje jednocześnie oba te stany.
Problem mam tylko taki, że nie mam pojęcia czy liczniki się różniły i np. w moim nie ma w ogóle podejścia do tej funkcji Illumi Cancel. Czy ktoś z Was ma na ten temat wiedzę jakąś? Albo może chociaż zdjęcie tylnej strony licznika z podpiętą kostką? Albo chociaż samej kostki? :) (oczywiście o ile nie ma tej funkcji jako wyposażenie)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]