Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 02:16

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23-08-2017, 11:37 
Offline

Rejestracja: 23-08-2017, 11:25
Posty: 2
Suzuki: Grand Vitara II
Witam,

Kupiłem niedawno Grand Vitarę II z 2007 i chodzi mi po głowie wymiana standardowego radia. W tym klasycznym radiu brakuje mi przede wszystkim slotu na usb, kartę pamięci i gniazda aux, a dzięki nowemu radiu miałbym także możliwość zamontowania kamery cofania, miałbym zestaw głośnomówiący i GPS.

Natknąłem się gdzieś w Internecie na informację, że komputer pokładowy wyświetla komunikaty na temat statusu(?) pojazdu na wyświetlaczu radia fabrycznego. Podejrzewam, że nowe radio nie będzie tego obsługiwać, dlatego chcę was zapytać jakiego rodzaju są to komunikaty i czy jest to do czegoś potrzebne?

Radia jakie znalazłem:
http://allegro.pl/radio-2din-dvd-usb-bl ... 86677.html
http://allegro.pl/nawigacja-gps-radio-b ... 47242.html
http://allegro.pl/radio-2din-usb-nawiga ... 47965.html
http://allegro.pl/nawigacja-suzuki-gran ... 18965.html

Szczerze mówiąc najchętniej kupiłbym to za 6 stów, bo jak dla mnie to i tak niczym się one nie różnią, wszystko ta sama chińszczyzna. Zastanawia mnie tylko czy zmiana stacji, regulacja głośności i wyciszenie będzie działać z kierownicy. Może ktoś instalował w swoim samochodzie takie radio i coś doradzi? Prawdopodobnie nie będę wymieniał tego sam, bo chcę żeby zamocowane było solidnie. Nie będzie chyba problemu ze znalezieniem kogoś kto to zrobi w Rzeszowie? Na razie nic nie zamawiam, bo nie chcę zostać z radiem, którego nikt nie będzie chciał zamontować..


Ostatnio zmieniony 17-10-2017, 12:16 przez maticzew, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 23-08-2017, 13:40 
Offline

Rejestracja: 04-04-2017, 22:33
Posty: 25
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Grand Vitara II
Różnią się i to bardzo, sam android daje wiele możliwości, niemniej jednak to co masz tam za 1800zł to mam na sprzedaż za 1400zł tylko lepsze parametry, a mianowicie:

Procesor 8 rdzeniowy, a nie 4 rdzeniowy
Android 6.0, a nie 5.1
Ram 2gb, a nie 1gb ( w aukcji gość napisał 3GB co jest kłamstwem )

Jeżeli chodzi o komunikatów to nic mi nie wiadomo, niemniej jednak możesz sobie dokupić moduł ODB2 i podpiąć po radio z androidem. Sprzedaje bo chcę kupić sam ekran bez buttonów - jak masz jakieś pytania odnośnie radia to pytaj śmiało. Wszystko działa, guziki na kierownicy również.


Na górę
Post: 23-08-2017, 20:31 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
BuzzY pisze:
Jeżeli chodzi o komunikatów to nic mi nie wiadomo, niemniej jednak możesz sobie dokupić moduł ODB2 i podpiąć po radio

I to jest jedyny sposób jaki znam, aby radio wyświetlało informacje z komputera w GV II. Oczywiście radio musi posiadać oprogramowanie, które odczyta informacje z OBD2. Swoją drogą ciekawe, czy ktoś to już robił?

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 07-09-2017, 10:18 
Offline

Rejestracja: 03-09-2013, 17:33
Posty: 33
U siebie jeździłem tak z 2din android i OBD


Na górę
Post: 26-10-2017, 19:57 
Offline

Rejestracja: 15-10-2017, 19:48
Posty: 21
Suzuki: Grand Vitara II
Czy może kolega rozwinąć myśl :) ? Również przymierzam się do zakupu jakiegoś grajka i zastanawiam się czy zmiana na multimedialny kombajn może narobić problemów... A jeśli nawigacja może działać prawidłowo to co trzeba uczynić aby tak było....

Pozdrawiam
Cabage

ModEdit - nie cytujemy całego posta pod którym piszemy swój. Czoboki


Na górę
Post: 06-11-2017, 15:07 
Offline

Rejestracja: 27-10-2017, 10:15
Posty: 3
Suzuki: Grand Vitara II
I jak, udało się zamontować którekolwiek radio?
Też planuję zakup jakiegoś taniego radia do 600zł i zastanawia mnie czy faktycznie ten moduł SVC czy jakoś tak da radę zaprogramować aby przyciski z kierownicy działały.
Jeśli można prosić jakieś fotki z zamontowanym radiem byłbym wdzięczny.

@edit. No i pytanko jak na takiej tańszej stacji sprawdza się kamera cofania. czy faktycznie uruchamia się po załączeniu wstecznego?


Na górę
Post: 06-11-2017, 15:50 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Rzućcie okiem do tego działu: viewforum.php?f=23

Może znajdziecie odpowiedzi.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]