Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 12:18

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-08-2017, 09:45 
Offline

Rejestracja: 01-08-2017, 09:38
Posty: 2
Suzuki: Grand Vitara II
Witam.
Od ponad roku borykam się z klimatyzacją w Suzuce. Kilka serwisów i magików za mną.
Przez około pół roku klimy w ogóle nie było. Jeden serwis stwierdził, że padła sprężarka i koszt wymiany to 3500zł, no to podziękowałem. Dopiero kolejny serwis po wymianie chłodnicy ogarnął klimę.
Klimatyzacja chodzi, jak chodzi. Bardziej jest to popierdółka, bo nawet porządnie zbić temperatury nie potrafi, chociaż leci bardzo zimne powietrze z nawiewu. Na maksymalnych obrotach z kratek nawiewu leci bardziej zefirek niż potężny tajfun jaki powinien być (mam porównanie, szwagier posiada SX4 i na maks obrotach praktycznie cofa ręke).
Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? Nie mam wycieków z układu klimatyzacji, sprężarka jest dobra, sprawdzona. Chłodnica nowa.
Myślałem, że może to być wiatrak dmuchawa, ale żeby dostać pasującą część to graniczy z cudem.
Podpowiedzcie, błagam, bo idzie zwariować w trasie.

Pozdrawiam.


Na górę
Post: 01-08-2017, 14:08 
Offline

Rejestracja: 18-06-2017, 12:46
Posty: 39
A filtr kabinowy wymieniałeś? Może on już jest zapchany. Wyciąg filtr i włącz nawiew jak będzie dużo lepiej to znaczy że zapchany Jak różnica niewielka to filtr ok.


Na górę
Post: 01-08-2017, 17:27 
Offline

Rejestracja: 01-08-2017, 09:38
Posty: 2
Suzuki: Grand Vitara II
Filtr kabinowy był wymieniany razem z chłodnicą.
Najprościej zobrazować można to tak, że na maksymalnych obrotach u mnie wieje tak, jak na 1/3 ,1/2 obrotach w SX4.


Na górę
Post: 01-08-2017, 18:37 
Offline

Rejestracja: 18-06-2017, 12:46
Posty: 39
to sprawdź rezystor dmuchawy (jeż) choć on jak szwankuje to działa zero jedynkowo czyli albo max albo nic ale kumpel w astrze miał przypadek że jak poszedł jeż to nadmuch chodził jak chciał. On dawał na max a czasem nadmuch nie działał wcale a po chwili szedł na max. Generalnie chodził jak chciał a w astrze jest 7 stopniowa regulacja więc wentylator miał w czym wybierać.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]