Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 02:05

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08-05-2017, 19:11 
Offline

Rejestracja: 08-05-2017, 18:47
Posty: 7
Suzuki: grand vitara II
Witam Kolegów.
Zakupiłem właśnie swoją vitarkę i jak bóg przykazał chciałbym ją dobrze przygotować, żeby nie było niespodzianek.

Proszę o polecenie jakiegoś dobrego i oczywiście rozsądnie wyceniającego swoją pracę mechanika, bo chcę przeprowadzić sprawdzenie/regulację luzów zaworowych.

Interesuje mnie Zielona Góra lub okolica, może macie jakieś doświadczenia w tym rejonie.
ASO (masa) raczej odpada z uwagi na koszty, poprzedni właściciel za tą usługę zapłacił ponad 1900zł (wymiana 16 płytek).

Zamieszczam też kilka informacji eksploatacyjnych, może komuś się to przyda
Auto kupiłem z salonu Toyoty (oddane w rozliczeniu), w którym to został wymieniony olej - na cokolwiek to oznacza "toyotowski", podobno nie było ubytków.
Silnik 2,0 benzyna + LPG, przejechane 155000, przy 100000 już był robiony remont głowicy.
Auto miało założoną instalację jeszcze w salonie, a w historii jedyna regulacja była robiona przy przebiegu 92000km, zakładam, że taka obsługa dobiła głowicę.
Instalacja lpg BRC sequent 24, pracuje dobrze, ale nie mam żadnych doświadczeń z lpg, spalanie ok 14l/100km, jutro będzie przeglądana w serwisie na ul. Poznańskiej.

Czy sugerujecie, jeszcze coś sprawdzić/zrobić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Na górę
Post: 08-05-2017, 22:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Masz niedaleko do Niemiec, Sprawdź ceny w niemieckim ASO. Jeden z forumowiczów (KSP lub SKP, nie pamiętam już) jeździł na przeglądy do Niemiec, bo wychodziło korzystniej cenowo. :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 09-05-2017, 12:13 
Offline

Rejestracja: 08-05-2017, 18:47
Posty: 7
Suzuki: grand vitara II
Wielu moich znajomych robi serwisy w niemieckich ASO. Szczególnie w miejscowości Cottbus i we Frankfurcie N/O, ale wszystkie te osobo pracują w Niemczech maja niemieckie zarobki, a w ich przypadku wybór jest oparty o jakość, a nie o cenę. Poza tym w moim przypadku dodatkowo - nicht verstehen.
Może znajdzie się ktoś z pozytywnymi doświadczeniami z woj. lubuskiego.
Jaka powinna wg was być uczciwa cena za taką usługę?


Na górę
Post: 09-05-2017, 12:36 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Kolega, o którym piszę, mieszkał i pracował w Polsce, a jeździł do Niemiec, ze względu na jakość i cenę. :)

Miejmy nadzieję, że ktoś z okolic się wypowie.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 09-05-2017, 14:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-10-2016, 20:33
Posty: 184
Lokalizacja: Zielona Góra
Gdzie byś nie oddał auta to i tak będzie stało z tydzień czasu, chyba że płytki są inne niż w 2.7. Chciałem kupić płytki w sklepie motoryzacyjnym to i tak okazało się, że finalnie każdy je zamawia w ASO, które nie ma ich na stanie. Tak, więc po sprawdzeniu luzów dopiero dzwonisz do ASO i oni je ściągają. Ja nie mogłem sobie pozwolić na taką przerwę, więc sam to zrobiłem. Robiłem to po raz pierwszy, płytki ( łącznie 12) zapakowałem w oddzielne koperty z podanym docelowym wymiarem dałem do przeszlifowania do falubazu i za 170zł miałem je zrobione. ASO i sklep liczyły sobie za nowe płytki 50zł/sztuka + robocizna, która była powalająca.


Na górę
Post: 09-05-2017, 18:05 
Offline

Rejestracja: 08-05-2017, 18:47
Posty: 7
Suzuki: grand vitara II
@Lukaszl. Dzięki za wskazówki. W zasadzie to właśnie zakładałem, że ktoś poleci warsztat, który tę robotę zrobi szlifując płytki. Sam nie mam po prostu odwagi, żeby to rozkręcać, wyciągać płytki i zastanawiać się ile z każdej zdjąć, a potem to jeszcze złożyć tak żeby czegoś poważnie nie spierdzielić - po prostu nigdy specjalnie nie grzebałem w silnikach i jakoś się boję tego robić samodzielnie. Ciekawe, że akurat wspomniałeś o falubazie, bo akurat mam dobre wejście do tej firmy i ze szlifowaniem nie będzie problemu byle znaleźć kogoś kto to tanio rozbierze, opisze mi do jakiego wymiaru płytki zeszlifować i to złoży, wtedy to powinno 1 max 2 dni zająć, no i koszt nie powinien być duży.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]