Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 26-04-2024, 01:26

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08-03-2017, 15:21 
Offline

Rejestracja: 08-03-2017, 15:15
Posty: 3
Suzuki: VITARA II 3.2V6
Witajcie,

To mój pierwszy post a za razem nietypowy (chyba) - mianowicie.. Na ogół kupuje się suv'a, żeby było wysoko, ale ja mam jakoś zamiłowanie do twardszych samochodów.

Jestem posiadaczem GRAND VITARA z 2009 roku w wersji 3.2 automat (chyba tylko takie były ?) i mam problem z obniżeniem samochodu. Zawsze obniżam sprężynami eibacha pro kit - ale eibach na swojej stronie jak jeszcze miał w ofercie, to miał dla innych modeli a dla 2.4 i 3.2 nie.

Czy sama sprężyna amortyzatora przedniego jest taka sama w każdej wersji ? Czy ma inne "mocowanie" ? Kiedyś nie potrafiłem dostać do swojej wersji silnikowej ze względu na cięższy silnik, ale pasowało od wersji niższej - różnica byłą tylko taka, że samochód niżej usiadł.

Co radzicie w przypadku obniżenia zawieszenia? Docinanie sprężyn lub "skręcanie" karabińczykami raczej nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam !


Na górę
Post: 08-03-2017, 15:33 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Poszukać odpowiednich sprężyn :)
Mocowanie sprężyn jest moim zadaniem takie samo, różnią się na pewno twardością. Pamiętaj tylko, że jeśli obniżasz to sprężyna musi być bardziej twarda, bo zaczniesz przycierać (ale to pewnie wiesz, skoro to nie pierwsze Twoje obniżanie auta :) ) Wrzucenie do 3.2 sprężyny od 2.0 zaowocuje pogorszeniem trzymania się drogi, bo przód będzie się bujał. Oczywiście amorki to w znacznym stopniu wyłapią, ale... :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 08-03-2017, 16:04 
Offline

Rejestracja: 08-03-2017, 15:15
Posty: 3
Suzuki: VITARA II 3.2V6
Dziękuję za odpowiedź. Jedyna co mnie właśnie zastanawia to fakt, czy amorki mają takie samo mocowanie. Chyba podjadę do hurtowni lub zamówię zwykłe 2.0 i 3.2 i porównam w sklepie :)

Kurcze ten "patent" z mocowaniem sprężyny od 2.0 brzmi dziwno-ciekawie. W sumie silnik 2.0 jest dużo lżejszy, to powinno fajnie siąść ale z drugiej strony znów czy jest o tyle cięższy, żeby poszło wszystko w dół? Pewno efekt przy pustym aucie na sprężynach od 2.0 będzie taki jakby mi wsiadły 2 osoby po 75 kg/sztuka :P bo większej jak 150kg różnicy wagowej w silnikach to chyba nie będzie ?


Na górę
Post: 08-03-2017, 16:47 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Moim zdaniem amortyzatory mocowanie mają takie samo, różnica może być tylko w ich doborze do obciążenia. Jeśli masz możliwość to sprawdź, zawsze to pewność a nie prawie pewność ;)
Ale na sprężynach od 2.0 będzie bardziej miękki, bo sprężyny do 3.2 są raczej bardziej twarde. Odnośnie wagi, to np. przy zakładaniu wyciągarki powinno się wymienić sprężyny na twardsze, a wyciągarka z płyta i stalową liną bardzo ciężka nie jest, ale jednak. Trzeba sprawdzić różnice wagi.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 19-03-2017, 22:57 
Offline

Rejestracja: 14-01-2017, 21:21
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Suzuki: Grand Vitara II
coś dla ciebie


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Grupa na FB
Suzuki Grand Vitara Polska
https://www.facebook.com/groups/158712837956725/


Na górę
Post: 12-08-2017, 09:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-04-2011, 15:00
Posty: 436
Lokalizacja: podkarpacie
no masz rację dość nie typowy tekst
haaaa obniżenie?
to się uśmiałem!!! to nie kupuj gv. kup sobie lancera
gv wogóle nie nadaję sie pod obniżanie, i twarda też nei będzie jak sportowe auto dlaczego myśl żeby kupić gv i ją obniżać??? totalnie nie to auto? skoro lubisz niskie i twarde


Na górę
Post: 12-08-2017, 11:17 
Offline

Rejestracja: 21-08-2016, 22:13
Posty: 54
Lokalizacja: Poznań
Suzuki: GVII J20A LPG
A jesteś pewien, że sprężyny od 2.0 to wytrzymają?
Jeżeli są słabsze, więc i auto usiądzie to zwiększy się zakres ich pracy, a więc drastycznie spadnie ich żywotność.

Swoją drogą jeżeli chciałeś niskiego SUVa to faktycznie mogłeś lepiej wybrać. Choćby nawet stara X5 czy ML.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]