Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 00:53

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-03-2016, 15:51 
Offline

Rejestracja: 21-10-2015, 18:11
Posty: 8
Witam. Zakupiłem OBD II bluetooth ELM 327 v2.1, posiadam GV z 2005 roku w nowej budzie z silnikiem 2.0 benzyna 140 kM. Problem polega na tym że telefon łączy mi się z adapterem ale adapter się nie łączy z ECU. Dziwne jest to że znajomy ma takie samo urządzenie i jego się normalnie łączył jakieś 4 miesiące temu (niestety mieszka jakieś 200 km za daleko więc nie sprawdzę ponownie ). Wczoraj dałem do sprawdzenia innemu znajomemu moje ELM i w jego Santa-Fe bez problemu działa. Czy mogło mi paść gniazdo lub coś może być nie tak z kompem w suzuki? Szukałem podobnego problemu ale nie znalazłem nic sensownego. Dodam że próbowałem łączyć na różnych programach i różnych telefonach i efekt cały czas taki sam połączenie z adapterem jest a z ECU nie. Pomóżcie proszę bo kończą mi się pomysły. Pozdrawiam.


Na górę
Post: 24-03-2016, 20:11 
Offline

Rejestracja: 21-10-2015, 18:11
Posty: 8
Dzisiaj byłem w zaprzyjaźnionej stacji diagno. Znajomy połączył się z ECU przez starszą wersję sterownika (ECM 7.0 (Europa)) Tak że chyba muszę wymienić adapter na starszą wersję, jeśli mi się coś uda zrobić napiszę może komuś się przyda.


Na górę
Post: 31-05-2016, 08:26 
Offline

Rejestracja: 04-05-2016, 11:32
Posty: 17
Suzuki: GV
jonyxd80 pisze:
Dzisiaj byłem w zaprzyjaźnionej stacji diagno. Znajomy połączył się z ECU przez starszą wersję sterownika (ECM 7.0 (Europa)) Tak że chyba muszę wymienić adapter na starszą wersję, jeśli mi się coś uda zrobić napiszę może komuś się przyda.


A próbowałeś sie łączyć swoim adapterem z innym samochodem????


Na górę
Post: 11-06-2016, 21:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2016, 10:25
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Grand Vitara II (07)
A jakie OBD ogólnie polecacie do GVII (mam model z 2007 z takim samym silnikiem jak jonyxd80)?


Na górę
Post: 23-05-2017, 12:18 
Offline

Rejestracja: 04-05-2016, 11:32
Posty: 17
Suzuki: GV
tharnendil pisze:
A jakie OBD ogólnie polecacie do GVII (mam model z 2007 z takim samym silnikiem jak jonyxd80)?


Cześć. Jak chcesz się podpiąć porządnym testerem to polecam Texę lub Vaga Boshowskiego :D . Ale ja się podpinam z komórki na androidzie :ok: aby trzeba dokupić adapter i sparować z telefonem. Wgrywasz na Androida darmowy program i jedziesz a dane same się wyświetlają :spi: . Możesz też sczytać błędy i je skasować po usunięciu wady :skoczek: .


Na górę
Post: 23-05-2017, 12:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2016, 10:25
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Grand Vitara II (07)
Dzięki za odpowiedź :) Parę tygodni po zadaniu tego pytania kupiłem w końcu jakiś i-face za 20zł i zrobiłem tak jak napisałeś - BT + apka na Andka (Tork, jeśli mnie pamięć nie myli). Faktycznie działa prawidłowo, tzn. na profesjonalnym sprzęcie serwisowym w warsztacie wynik był ten sam. "A skoro nie widać różnicy - to po co przepłacać" ;-)


Na górę
Post: 10-08-2017, 07:06 
Offline

Rejestracja: 21-08-2016, 22:13
Posty: 54
Lokalizacja: Poznań
Suzuki: GVII J20A LPG
Ja używałem Torque, które jest płatne. Ale choćby darmowy Piston daje te same efekty (mowa o androidzie). Sprzedawcy często nie do końca legalnie dorzucają też programy na Windowsa.
Pamiętajcie żeby przed połączeniem przez program sparować wasze urządzenie z BT w telefonie. Testowałem kilka adapterów w cenie od 10 do 50 zł i wszystkie działały tak samo (poza tymi, które w ogóle na żadnym aucie nie działały :D ).

Z Suzuki jest ten problem, że nie ma dobrego programu do tego auta. Są ogólne programy, ale te nie oferują takich możliwości jak np. programy dla aut grupy VAG.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]