Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-06-2024, 07:36

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Złącze audio
Post: 06-01-2016, 20:36 
Offline

Rejestracja: 25-07-2012, 15:53
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Witam
Przeszukałem cały internet i dalej nie mam opisu tego łącza. Mam jeden schemat ale nie wiem czy jest dobry i jest dla mnie nie czytelny. Może któs już to zresztą rozgryzł, potrzebuje podłączyć sterowanie z kierownicy, i kabelki do biegu wstecznego.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 07-01-2016, 17:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2009, 19:18
Posty: 56
Lokalizacja: Chicago
może to coś pomoże. Nie piszesz jakie radio chcesz podłączyć ani który rok GV.
http://www.pac-audio.com/SWI/SWIAppGuid ... wiOptions=

Sterowanie to kolor fioletowy a masa dla sterowania to różowy z czarnym.
Jeśli chodzi o kamerkę to we wtyczce raczej nie ma kabelka od swiatła cofania i po prostu musisz pociągnąć kabel z tyłu.
Chyba że znajdziesz kabelek w "driver kick panel" (kolor czerwony).


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 07-01-2016, 21:32 
Offline

Rejestracja: 25-07-2012, 15:53
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Witam
Dla ścisłości GV 2.0 2008 rok. Właśnie opis tego złącza co mi przysłałeś jest mi potrzebny. Z tego co zdążyłem się zorientować to do sterowania z kierownicy są piny 19 i 20. Ale dla pewności wolałbym pewny opis do tego.

Pozdrawiam

PS. kabelek do ręcznego podłącze bezpośredniop do stycznika przy drążku hamulca ręcznego


Na górę
Post: 07-01-2016, 23:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2009, 19:18
Posty: 56
Lokalizacja: Chicago
nual pisze:
Witam
Dla ścisłości GV 2.0 2008 rok. Właśnie opis tego złącza co mi przysłałeś jest mi potrzebny. Z tego co zdążyłem się zorientować to do sterowania z kierownicy są piny 19 i 20. Ale dla pewności wolałbym pewny opis do tego.

Pozdrawiam

PS. kabelek do ręcznego podłącze bezpośredniop do stycznika przy drążku hamulca ręcznego


Po co Ci kabelek do ręcznego? Jeśli myslisz o kabelku od radia z nazwa "Brake" - po prostu podłącz go razem z czarnym do masy.
Dla działania kamerki cofania potrzebujesz podłączyć kabel od radia "reverse" do światła cofania. (lub czerwonego kabelka w "kick panel" ale musisz być pewny że pokazuje 12V jak masz włączony wsteczny.


Na górę
Post: 09-01-2016, 00:21 
Offline

Rejestracja: 25-07-2012, 15:53
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Czyli bez podłączenia "reverse" nie pojdzie mi kamerka? No to mam problem bo nie wiem jak znaleść ten kabelek.


Na górę
Post: 09-01-2016, 12:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2009, 19:18
Posty: 56
Lokalizacja: Chicago
nual pisze:
Czyli bez podłączenia "reverse" nie pojdzie mi kamerka? No to mam problem bo nie wiem jak znaleść ten kabelek.


Kabelek "reverse" w aucie? Najprościej wyjąć tylną lampę i podłączyć się do kabelka przy żarówce cofania i
pociągnąć kabel do przodu do radia. Jeśli masz "test light", naklepiej bezpieczny czyli na LEDach albo miernik uniwersalny,
to możesz poszukać w "kick panel", trzeba zdjąć plastikową osłonę na dole po lewej stronie, tam gdzie trzymamy lewą nogę
(na zdjęciu dobrze to widać), na zgaszonym silniku wrzucić wsteczny i testować czerwone kable, jeden z nich pokaże 12 Volt, po wyłączeniu wstecznego powinien pokazać masę albo 0 (na zdjeciu jako "backup" wire).

Tylną lampę i tak musisz zdjąć żeby zasilić kamerkę właśnie z kabla do wstecznego.

Przy instalacji radia proponuje użyc cos takiego:
http://www.amazon.com/HWH806-Factory-Ha ... rds=hwh806

Musisz też podłączyc niebieski z białym paskiem od radia do białego z niebieskim paskiem w fabrycznej wiązce za radiem (zasili wzmacniacz anteny).


Na górę
Post: 09-01-2016, 20:54 
Offline

Rejestracja: 25-07-2012, 15:53
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Dzięki za wszystkie rady, zabiorę sie za podłączenie kamerki w poniedziałek.

Mam jeszcze jedno pytanie, nie wiem dlaczego po wyłączeniu auta kasują mi się wszytkie zapisane ustawienia radia.

A w czasie jazdy jak częstotliwość jest zapisana w pamięci radio potrafi "zgubić" stację tzn, na wyświetlaczu jest dobra częstotliwośc a w głośnikach szum. Po wciśnięciu nr stacji wszytko wraca do normy. Nie jest to zbyt czesto, w sumie dopiero wczoraj wieczorem założyłem i radio ale od wczoraj 2 razy to wystąpiło. Myślałem że po upgrade radia to zniknie ale dziś znowu to wystąpiło.

Jeszcze jedno, może ktoś znajdzie u siebie opis audio złącza.


Na górę
Post: 10-01-2016, 15:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2009, 19:18
Posty: 56
Lokalizacja: Chicago
nual pisze:
Dzięki za wszystkie rady, zabiorę sie za podłączenie kamerki w poniedziałek.

Mam jeszcze jedno pytanie, nie wiem dlaczego po wyłączeniu auta kasują mi się wszytkie zapisane ustawienia radia.

A w czasie jazdy jak częstotliwość jest zapisana w pamięci radio potrafi "zgubić" stację tzn, na wyświetlaczu jest dobra częstotliwośc a w głośnikach szum. Po wciśnięciu nr stacji wszytko wraca do normy. Nie jest to zbyt czesto, w sumie dopiero wczoraj wieczorem założyłem i radio ale od wczoraj 2 razy to wystąpiło. Myślałem że po upgrade radia to zniknie ale dziś znowu to wystąpiło.

Jeszcze jedno, może ktoś znajdzie u siebie opis audio złącza.


Ustawienia się kasują jeśli masz żle podłączone zasilanie do radia. Zółty od radia musi być podłączony do stałego 12V tzn, napięcie nie zanika jak wyjmiesz kluczyk ze stacyjki. Czerwony od radia musi byćpodłączony do kabla akcesory (ignition), tzn napięcie na nim pojawia się jak przekręcisz kluczyk na pierwszą pozycję (akcesory). Prawdopodobnie masz i zółty i czerwony podłączony do akcesory. Kabel illumination możesz pominąć (pomarańczowe przy radiu).

Nie podałeś jakie radio zainstalowałeś.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 11-01-2016, 20:58 
Offline

Rejestracja: 25-07-2012, 15:53
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Witam
Dzięki za opis. Radio to blaupunkt san diego 530. Zostaje mi teraz jedynie problem "gubienia" stacji podczas jazdy. Średnio gubi tak raz na przejazd - czyli od odpalenia do zgaszenia silnika. Może ktoś miał tak, no chyba że to wina radia.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]