Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 02:40

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16-12-2015, 13:12 
Offline

Rejestracja: 16-12-2015, 12:40
Posty: 6
Drodzy Koledzy,

Sorki że duplikuję temat (jest też w dziale "Strefa pomocy dla posiadaczy Suzuki, ale jest to z tego co widzę dział rzadko odwiedzany). Nie znalazłem takiego problemu również przez szukajkę).

Problem polega na tym, że auto wpada w wibracje podobne do tych spotykanych przy niewyważonych/krzywych kołach. Problem w tym że oponki były niedawno wymieniane na zimowe i wyważane, a dodatkowo najbardziej zagadkowa kwestia - wibracje występują tylko czasami. W trasie jak jadę 90-110km/h i więcej raz mi kierownica drży, a po jakimś czasie się uspokaja żeby po nast. 10km znowu zacząć drżeć.

Czy ktoś z Was ma pomysł od czego zacząć przy poszukiwaniu przyczyny?

Pozdrawiam,
Przemek.

PS. Auto- tak jak w opisie Grand Vitara II 2.7, 2WD z ESP.


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-12-2015, 17:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Post ze strefy pomocy usunąłem. Pomysłu na Twój problem niestety nie mam. Rozumiem że wcześniej tego nie było?

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-12-2015, 18:03 
Offline

Rejestracja: 22-10-2011, 16:37
Posty: 68
Lokalizacja: Poznań
Miałem podobny przypadek.Okazało się po sprawdzeniu opon ,że w jednej strzelił oplot druciany i opona biła powżej 90km/h.Pozdrawiam!


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-12-2015, 10:01 
Offline

Rejestracja: 16-12-2015, 12:40
Posty: 6
kowiak pisze:
Miałem podobny przypadek.Okazało się po sprawdzeniu opon ,że w jednej strzelił oplot druciany i opona biła powżej 90km/h.Pozdrawiam!


Też o tym myślałem, bo kiedyś po hamowaniu na autostradzie Hyundaiem Getzem w dwóch oponkach aż mi druty strzeliły. Jednak wtedy auto wibrowało zawsze w jakimś tam zakresie prędkości, a u mnie raz wibruje a raz jedzie elegancko. Jeszcze raz chyba spróbuje na wyważanie opon podjechać - tam w razie czego pęknięte druty też wykryją.

Dzięki za zainteresowanie :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-12-2015, 10:04 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Sprawdzasz na tym samym odcinku drogi? Pytanie może głupie, ale u mnie na niektórych drogach kierownica potrafi drgać, lecz zawsze na tych samych :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-12-2015, 12:40 
Offline

Rejestracja: 16-12-2015, 12:40
Posty: 6
czoboki pisze:
Sprawdzasz na tym samym odcinku drogi? Pytanie może głupie, ale u mnie na niektórych drogach kierownica potrafi drgać, lecz zawsze na tych samych :)


Nie, zauważyłem to na trasie w różnych punktach, jednak tą trasą poprzednimi autami jeździłem bardzo często i takich drgań w innych autach nie odczuwałem, także nawet jakby to miało związek z podłożem, to nie jest to zachowanie normalne :(


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-12-2015, 14:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-11-2013, 17:09
Posty: 38
Lokalizacja: Szwajcaria
Witam! Mialem kiedys to samo po zmianie opon na A/T-ki. Wibracje po przekroczeniu 120-130 km/h. Po zmianie opon (na szczescie szybko sie zuzyly ;) problem nigdy nie powrocil. Wiec dla mnie to w 99,9% opony.

_________________
GV II V6 3.2
Pozdrowienia !


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-12-2015, 13:27 
Offline

Rejestracja: 21-12-2015, 13:05
Posty: 31
Odświeżę temat,
proszę o pomoc a mianowicie przy prędkościach od 65 pojawia się charakterystyczne buczenie które występuje cykliczne ( buu...buu...buu...- gdzie ... staje się cisza). Dodatkowo dodam ze podobnie jest na letnich oponach tylko z taka różnica ze powyżej 90 powiedzmy ze mniej więcej to wszystko cichnie. Aktualnie latam na zimówkach i nie ukrywam irytujące jest to jak ma sie do przejechania często większe odległości. Pytanko na co stawiacie: na opony, czy jak czytałem ze podobne objawy mogą dawać napędy, np. Wał, gumy itp. Jeszcze zaznaczę ze bylem na rozpedzarce i łożyska sa ciche. :niewiem:


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-12-2015, 10:19 
Offline

Rejestracja: 16-12-2015, 12:40
Posty: 6
Wlizel pisze:
przy prędkościach od 65 pojawia się charakterystyczne buczenie które występuje cykliczne ( buu...buu...buu...- gdzie ... staje się cisza).


Z moim problemem jeszcze działam - teraz przez 2 tyg. jeździłem tylko po mieście więc problem nie występował - dzisiaj trasa więc zobaczę czy to dalej występuje. Odnośnie Twojego buczenia - jaka jest częstotliwość tego buczenia? Czy odpowiada każdemu obrotowi koła czy może rzadziej?


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-12-2015, 08:44 
Offline

Rejestracja: 21-12-2015, 13:05
Posty: 31
cyklicznie, np. 3 sekundy buczenia a nastepnie 2 ciszy itd.


Na górę
Post: 26-08-2021, 22:30 
Offline

Rejestracja: 26-08-2021, 21:43
Posty: 2
Suzuki: GV2
Witam i odgrzewam stary już temat. Ale mam dokładnie ten sam problem co autor.
Diagnoza, która tu padła odnośnie uszkodzonej opony jest jak najbardziej słuszna takie problemy miałem i jest to do złudzenia podobny objaw. Specyficzny odcinek nawierzchni drogi też przyszedł mi do głowy.
Niestety nic z tych rzeczy. :( Niema to nic wspólnego z obrotami silnika ani aktualnie wbitego biegu.
Problem pojawia się niekiedy w trasie przy prędkości 90-110 km/h. Wibracje same ustępują by wrócić po kilku dniach.
Znalazłem sposób by się ich szybko pozbyć :] zazwyczaj to pomaga i wibracje znikają by się pojawić za 5 min albo kolejnego dnia. Trzeba zjechać z drogi, i wolno turlając się skręcić maksymalnie kierownicą w jedną potem w drugą stronę. Więc wnioskuję że to coś z przegubem.
Jak koledzy sobie z tym poradzili?
Jeśli to przegub to który, jak go zdiagnozować?
A może to coś innego?
Proszę o pomoc.


Na górę
Post: 11-09-2021, 09:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-06-2010, 19:39
Posty: 375
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Vitka! Walczę z podobnymi objawami, z tym że w moim przypadku buczenie pojawia się w okolicach 70km/h i prawie zamika powyżej 80km/h. Drżenie kiery wustępuje w okolicach 110km/h. Objawy te zanikają w czasie jazdy po drodze która jest np pochylona w dół lub po odpuszczeniu gazu, kiedy układ napędowy ma lżej. Jedną z przyczyn są przeguby wewnętrzne. W moim przypadku pomogła wymiana ale nie do końca, ustąpiły wibracje kierownicy od 75km/h do 85 -90km/h. Teraz rozkminiam co dalej. GV II 2.0pb automat.
Pozdrawiam.

_________________
Marcin
GV II 2.0


Na górę
Post: 11-09-2021, 12:09 
Offline

Rejestracja: 20-08-2021, 13:11
Posty: 102
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Suzuki: Grand Vitara II
Ja bym zaczął od najprostszej sprawy: dokładne wyważenie kół. Tylko przód. Jeżeli to nie pomoże sprawdziłbym bicie tarcz. To są małe koszty i można dzięki nim wyeliminować niektóre usterki. Dopiero później jeśli to nie przyniesie efektu można myśleć o przegubach- bo to już kosztowo boli. Ale to tylko moja drobna sugestia.....

_________________
J.K.


Na górę
Post: 11-09-2021, 22:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-06-2010, 19:39
Posty: 375
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Z mojej strony szło za koleją, czyli koła, przeguby wewnętrzne, a dalej pomysłów brak :roll: na tą chwile...

_________________
Marcin
GV II 2.0


Na górę
Post: 13-09-2021, 10:17 
Offline

Rejestracja: 20-08-2021, 13:11
Posty: 102
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Suzuki: Grand Vitara II
Spoko, dojdziesz z czasem do prawdy, albo samo gów..o wylezie i problem się rozwiąże...

_________________
J.K.


Na górę
Post: 08-07-2022, 18:58 
Offline

Rejestracja: 26-08-2021, 21:43
Posty: 2
Suzuki: GV2
Przepraszam z dopiero teraz odpisuję.
moje GV już pozbyło się problemu.
To były jednak tarcze i uszkodzona powierzchnia tłoczków hamulce przednie.
Nowe tarcze i nowe tłoczki załatwiły sprawę.
Objawy były mylące a na trop wpadłem gdy zauważyłem nierównomierne zużycie klocków.
A gdy przydziałem się tarczy to miała pęknięcie.


Na górę
Post: 10-07-2022, 22:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Lepiej późno niż wcale. :) Dzięki.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]