Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 14:20

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18-11-2015, 13:40 
Offline

Rejestracja: 07-01-2011, 20:07
Posty: 24
Witam.
Od 10.000km posiadam GV z 2007r 1.9DDiS. Niby wszystko fajnie skora, full wypas itd, ale zupelnie niedawno odkrylem, ze we wnece w bagazniku zbiera mi sie woda.
Robilem niby dochodzenie, ale przy nadkolach, wykladzina jest calkiem sucha, jedyne miejsce gdzie naprawde jest mokro to wlasnie to zaglebienie w bagazniku.
Czy mozliwe jest, ze podcieka przez uszczelke drzwi? Czy moze mial ktos podobny problem?
Z racji miejsca zamieszkania jakim jest Norwegia, obecnie mocno u nas pada wiec i wody jest coraz wiecej.
W sumie samochodzik jest super i po przesiadce z Baleno roznica jest kolosalna.....jednak troche mnie to irytuje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-11-2015, 20:39 
Offline

Rejestracja: 24-08-2013, 18:37
Posty: 66
Lokalizacja: Zielona Góra
Wg mnie problemem jest skraplająca się woda na tej półce, która przykrywa wnękę. Wyjmij, wysusz i obserwuj.


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-11-2015, 11:58 
Offline

Rejestracja: 07-01-2011, 20:07
Posty: 24
Dzisiaj troszke poodkrywalem dywaniki....wody bylo calkiem sporo, mozna bylo smialo rybki wpuscic..
Wydaje mi sie, ze leje sie gdzies z prawej strony. Zauwazylem w nadkolu pod plastikiem gumowa uszczelke z jakims przewodem. Moze to jest przyczyna?
Postaram sie zdjac nadkole w wolnej chwili i przegladnac od drugiej strony.
Jednak fajnie by bylo gdybym nie szukal po omacku


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-11-2015, 11:06 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014, 14:36
Posty: 164
A działa Ci spryskiwacz tylnej szyby ? Jak masz szyberdach to ta rurka to może być od ściekacza szyberdachu.
A najlepiej pojechać na myjnie ręczną i wejść do bagażnika i może coś zacznie cieknąć.

_________________
MINI Countryman CS Forester XT


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-11-2015, 19:41 
Offline

Rejestracja: 07-01-2011, 20:07
Posty: 24
No mam szyber dach, jednak na ociekacz to nie wyglada, bo to jest przewod...spryskiwacz tylnej szyby dziala, ale w zasadzie go nie uzywam...
Auto jest obecnie brudne jak cholera po jezdzie przez lasy... ( po asfalcie ale mimo wszystko) wiec wizyta na myjni mnie nie ominie :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-12-2015, 19:14 
Offline

Rejestracja: 24-02-2013, 20:44
Posty: 14
Ja mam to samo woda zbiera się w najniższym punkcie w bagażniku jak auto postoi w deszczu :( nie znalazłem przyczyny...


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-12-2015, 15:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
A może cieknie pod uszczelką na tylnych drzwiach? Jest jeszcze opcja, tylnego bocznego okna, ale chyba mało prawdopodobna. Jest jeszcze możliwość, że jest nieszczelność przy antenie.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł: Re:
Post: 21-02-2016, 13:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-02-2012, 00:27
Posty: 145
Lokalizacja: Norwegia
Suzuki: GVII,Jimny
czoboki pisze:
A może cieknie pod uszczelką na tylnych drzwiach? Jest jeszcze opcja, tylnego bocznego okna, ale chyba mało prawdopodobna. Jest jeszcze możliwość, że jest nieszczelność przy antenie.


Kolega ma racje umnie cieklo przy antenie po czasie parcieje uszczelka ca zewnecznej stronie i puszcza wode.

_________________
GVII 2,0,Jimny1,3


Na górę
Post: 21-02-2016, 16:18 
Offline

Rejestracja: 07-01-2011, 20:07
Posty: 24
Sprawdze antene jak przestanie padac :)


Na górę
Post: 25-02-2016, 10:47 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014, 14:36
Posty: 164
Wczoraj z ciekawości zajrzałem pod wykładzinę bagażnika i w rogach faktycznie była woda. Nie ma ona bardzo gdzie spływać bo w podłodze są korki a po ich demontażu są spore dziury (nie mówię o tych co są we wgłębieniu).
Ogólnie dostałem się do anteny faktycznie była luźno dokręcona ale tamtędy woda się nie wlewa gdyż są tam dwie uszczelki a dodatkowo podsufitka jest sucha bez zacieków. Natomiast przyjrzałem się uszczelce tylnych drzwi. Kształt ma standardowy ale problem jest w tym rowku który zachodzi na rant. U mnie był bardzo rozgięty a dodatkowo luźno osadzony. Zdjąłem ja, oczyściłem cały syf z rantu i rowku uszczelki (mega ilości błota, piachu itp.), potem pozaginałem uzbrojenie uszczelki i gumowym młotkiem dobiłem na rancie.
I według mnie tu leży problem, uszczelka źle przylega woda podchodzi pod nią i spływa do bagażnika razem z brudem. Dokręciłem jeszcze relingi też były luźne.
Jak to nie pomoże to trzeba będzie korki w rogach ponawiercać i zrobić odpływy bo jako takich z tyłu nie znalazłem.

_________________
MINI Countryman CS Forester XT


Na górę
Post: 11-04-2017, 17:45 
Offline

Rejestracja: 08-09-2015, 14:16
Posty: 41
Lokalizacja: Kalisz
Odebrałem dzisiaj suzę po konserwacji podwozia ucieszony, że ruda przegoniona, zaglądam do schowka w podłodze bagażnika, a tam niemalże wody do pełna. Żadko tam zaglądam, ale wilgoć i ślady po niej są zauważalne i wcześniej tego nie było. Może jest ktoś po takich przejściach, którędy leci- lampy, uszczelka?


Na górę
Post: 11-04-2017, 19:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Jak widzisz, jest temat o identycznym tytule wraz z informacją gdzie szukać :)

Wyszukiwarka działa, serio ;) :P

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 11-04-2017, 19:30 
Offline

Rejestracja: 22-01-2017, 11:16
Posty: 15
Suzuki: Grand Vitara II
U mnie kilka kropli nieraz wleci po przewodzie od cb-radia.


Na górę
Post: 11-04-2017, 19:43 
Offline

Rejestracja: 08-09-2015, 14:16
Posty: 41
Lokalizacja: Kalisz
czoboki pisze:
Jak widzisz, jest temat o identycznym tytule wraz z informacją gdzie szukać :)

Wyszukiwarka działa, serio ;) :P

W szukajkę wpisuję "woda w bagażniku", zaznaczam - szukaj wszystkich wyrażeń, przeszukaj fora: gv II, szukaj= znaleziono 0 wyników.
W Kaliszu nie działa.


Na górę
Post: 11-04-2017, 19:53 
Offline

Rejestracja: 08-09-2015, 14:16
Posty: 41
Lokalizacja: Kalisz
Dawid Bo pisze:
U mnie kilka kropli nieraz wleci po przewodzie od cb-radia.

U mnie antena nie używana od dawna, odkręciłem lampę, ale tam jest sucho, w bagażniku lewy narożnik mokry, więc chyba tamtędy szła woda. Tak sobie teoryzuję, lakiernik musiał odkręcić plastikowe nadkole i wypłukać blachę, może wtedy zalał mi bagażnik, zaglądaliście tam kiedyś, jest możliwość
zalania w ten sposób, wody było naprawdę sporo.


Na górę
Post: 11-04-2017, 20:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-10-2016, 20:33
Posty: 184
Lokalizacja: Zielona Góra
w lewym kącie bagażnika również jest dławik z przewodami idącymi od spodu, odkręc plastik po lewej stroni i zobacz czy tam nie jest mokro.


Na górę
Post: 12-04-2017, 06:26 
Offline

Rejestracja: 08-09-2015, 14:16
Posty: 41
Lokalizacja: Kalisz
LukaszL pisze:
w lewym kącie bagażnika również jest dławik z przewodami idącymi od spodu, odkręc plastik po lewej stroni i zobacz czy tam nie jest mokro.

Dziękuję za sugestię, sprawdzę.


Na górę
Post: 12-04-2017, 10:00 
Offline

Rejestracja: 04-04-2017, 22:33
Posty: 25
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Grand Vitara II
Ostatnio po ulewnych dniach również zauważyłem, że zbiera mi się woda na dole w bagażniku, po wysuszeniu wszystkiego doszedłem do tego, że woda leci gdzieś z lewej strony, niemniej jednak butla gazowa utrudnia mi trochę rozebranie lewej strony aby dokładniej zobaczyć skąd cieknie. Z tego co patrzyłem to odpływy z szyberdachu idą do przodu, ale mogę się mylić.


Na górę
Post: 18-04-2017, 11:44 
Offline

Rejestracja: 08-09-2015, 14:16
Posty: 41
Lokalizacja: Kalisz
Świąteczna pogoda sprzyjała sprawdzeniu nieszczelności. Tak jak wcześniej pisałem, woda zbierała się w lewym kącie bagażnika, w związku z tym rozebrałem boczek, częściowo podsufitkę i dojrzałem że woda ścieka na łączeniu słupka bagażnika. Miałem nadzieję, że to spod anteny, ale tam jest sucho, dokręciłem relingi, ale bez zmian, jest to umiejscowione wyżej od lamy, dlatego lampa odpada. Macie jakieś pomysły gdzie szukać, może jednak reling, tylko jak go zdemontować, może jakiś kanał zapchany od szyberdachu? Po zdjęciu boczku, widać przeźroczysty wężyk o średnicy ok. 1cm, jednak wąż był suchy, ani kropla przez niego nie przepływała, a może właśnie powinna, tylko wlot jest zapchany?


Na górę
Post: 18-04-2017, 18:59 
Offline

Rejestracja: 18-04-2017, 18:55
Posty: 1
Suzuki: Grand Vitara
Sorry że odkopie ale znalazł ktoś rozwiązanie ??
u mnie też podchodzi wodą w bagażniku. Woda zaczyna się lać z lewej strony na zgrzewie słupka. Wykluczyłem już: szyberdach, relingi, antene, lampe.
Ostatni pomysł jaki mam to założyć tą uszczelkę klapy na silikonie


Na górę
Post: 18-04-2017, 19:00 
Offline

Rejestracja: 04-04-2017, 22:33
Posty: 25
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Grand Vitara II
Po wczorajszych i dzisiejszych ulewach znowu mam litry wody w schowku, mimo iż szukałem ( po lewej stronie mam mokro ) to nie znalazłem którędy ta woda dostaje się do bagażnika.


Na górę
Post: 18-04-2017, 19:45 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Dwie zdiagnozowane i rozwiązane przyczyny znalezione na KSP:

Cytuj:
Witam mam ten sam problem co Wy ale okazało się że mi nie dostaje woda od spodu tylko przy końcu relingu jest położona mata uszczelniająca na blachach (po otwarciu tylnej klapy w lewym górnym rogu), zrobiło się mikro pęknięcie i tamtędy woda dostaję się do auta.


Cytuj:
woda ewidentnie przedostaje się przez podłogę od dołu, w trakcie jazdy oczywiście (ew. w trakcie mycia jak płuczemy podwozie). W "misce" schowka bagażnika są otwory technologiczne, które są zabezpieczone tylko teoretycznie a nie praktycznie. Fabryczne zabezpieczenie stwarza wrażenie solidnego ale to tylko pozory. W moim przypadku rozwiązaniem okazało się wyklejenie całej miski taśmą aluminiową do uszczelniania rur, którą można nabyć w Castoramie za parę złotych. Teraz jest sucho.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 18-04-2017, 19:52 
Offline

Rejestracja: 08-09-2015, 14:16
Posty: 41
Lokalizacja: Kalisz
Ta "mata uszczelniajaca" to dobry trop, też zwróciłem na nią uwagę, po prawej szczelnie dolega i tam jest sucho, a ta druga ma prześwity, tylko jak zdemontować końcówkę relingu?
P.S. Matę wziąłem za uszczelkę pod relingiem, to bardziej o nią mi chodziło.

Problem przeciekania wody wyeliminowany. Rzeczywiście masa uszczelniajaca prawy górny narożnik miała mikro pęknięcia i tamtędy sączyło. Dziękuję za pomoc.


Na górę
Post: 13-03-2023, 11:50 
Offline

Rejestracja: 13-03-2023, 11:48
Posty: 1
Suzuki: Switf
cebularz pisze:
Ta "mata uszczelniajaca" to dobry trop, też zwróciłem na nią uwagę, po prawej szczelnie dolega i tam jest sucho, a ta druga ma prześwity, tylko jak zdemontować końcówkę relingu?
P.S. Matę wziąłem za uszczelkę pod relingiem, to bardziej o nią mi chodziło.

Problem przeciekania wody wyeliminowany. Rzeczywiście masa uszczelniajaca prawy górny narożnik miała mikro pęknięcia i tamtędy sączyło. Dziękuję za pomoc.


Możesz pokazać o które miejsce chodzi? Dziewczyna ma Suzuki Swift 2006r i też staramy się zdiagnozować problem wody w bagażniku. U nas ruda wzięła okolice wlewu paliwa oraz to nadkole - połączyłem żę może to tez być przyczyną wody w bagażniku. Cały dywanik mokry, słupki w bagażniku raczej suche. W komorze na koło zapasowe nie ma otworów na wylot (tych od upustu wody) - chyba że były i są zaklejone.


Na górę
Post: 14-03-2023, 06:46 
Offline

Rejestracja: 20-08-2021, 13:11
Posty: 102
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Suzuki: Grand Vitara II
Raczej szukasz nie w tych postach co należy, to jest wątek o Grand Vitara II, a nie o Twoim Swifcie.

_________________
J.K.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]