Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 15-05-2024, 06:56

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07-07-2015, 20:26 
Offline

Rejestracja: 25-07-2012, 15:53
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Witam
Panowie mam do Was pytanie co zrobić. W mojej 7 letniej GV zaczeło występować mnóstwo ognisk korozji. Znalazłem je od spodu auta w miejscu łączeń blachy i w środku, pod dywanikami i pod plastiowymi progami przy drzwiach. Dałem do ASO aby to poprawili ale wczoraj dostałem odpowiedź że to jest od wilgoci i to nie wchodzi w zakres gwarancji. Na moją riposte że rdza jest tylko od wilgoci a auto większość czasu spędza w garażu bo jeżdżę służbowym dostałem odpowiedź że mam się odwołać do suzuki polska.

Może ktoś miał taki przypadek, prosze o wszelkie sugestie i wpisy.

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-07-2015, 21:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-01-2015, 20:19
Posty: 228
Lokalizacja: śląsk
Co dokorozji....u mnie na podwoziu tez troche rudej,prócz tego na tylnych nadkolach-na rancie u góry gdzie jest łączenie blach oraz w miejscu gdzie kończy się tylne nadkole i kamienie walą blasze... Wszystkie te miejsca wokół tylnych kół zabezpieczyłem elastometale a podwozie rozgrzanym bitexem z przepracowanym olejem:-) Tak kiedyś radził mój dziadek - ponoć potem wystarczy raz w roku przejechać olejem i rdzy brak na lata - tylko zamiast oleju używał mazutu.
Aha wszystko przed pomalowanie wyczyściłem.
Pomalowałem tym dziadostwem też wszystkie wahacze itp gdzie tylko widać było rudą;-)
Zobaczymy ile to wytrzyma:-)

Do tego miałem bąbla w miejscu gdzie uszczelka tylnych drzwi dolega do nadkola - po wyczyszczeniu okazało się, ze była dziura na wylot... poszła w ruch żywica i zobaczymy jak to tez wytrzyma...Szczerze powiedziawszy był to mały bąbelek tylko w miejscu gdzie długo utrzymuje się wilgoć i taka niespodzianka wyszła...

Nic wiecej nie znalazłem;-)


Na górę
 Tytuł: Gwarancja
Post: 07-07-2015, 21:52 
Offline

Rejestracja: 25-07-2012, 15:53
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
No tak, wiem że mogę to sam naprawić ale od czego jest ta gwarancja? Druga sprawa że jak to rusze to już ASO na pewno tego nie dotknie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-07-2015, 08:33 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014, 14:36
Posty: 164
Gwarancja jest jak co roku dokonujesz przeglądu antykorozyjnego, jeżeli nie to [cenzura].

_________________
MINI Countryman CS Forester XT


Na górę
 Tytuł: Korozja
Post: 08-07-2015, 18:26 
Offline

Rejestracja: 25-07-2012, 15:53
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Widzisz, ja dokonywałem tego przeglądu. Wszytko wyszło w tym roku. I jak widzisz ta gwarancja to fikcja. Nie wiem tylko co z tym zrobić czy od razu pisać do suzuki polska??


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-07-2015, 19:00 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014, 14:36
Posty: 164
A no to inna sprawa. Ja bym zrobił tak, pisemnie wystąpił bym do ASO z żądaniem dokonania naprawy gwarancyjnej. Mają na ustosunkowanie się 14 dni. Jak nie odpiszą to znaczy żę uznają twoje roszczenie jak odmówią -->rzeczoznawca (najlepiej taki który jest wpisany na listę biegłych we właściwym sądzie okręgowym max 100 zł zapłacisz). I potem przedsądowe wezwanie do naprawy razem z oceną rzeczoznawcy do ASO i Suzuki. Jak to zrobisz to pisz będziemy myśleć co dalej.

_________________
MINI Countryman CS Forester XT


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-07-2015, 14:24 
Offline

Rejestracja: 09-04-2015, 18:14
Posty: 142
Lokalizacja: Żory
A czy nie jest tak, że gwarancja obejmuje wyłącznie perforację nadwozia (w dosłownym tłumaczeniu; perforacja -przegnicie na wylot).

_________________
ekspertyzy, wyceny, odszkodowania


Na górę
 Tytuł: gwarancja
Post: 09-07-2015, 19:50 
Offline

Rejestracja: 25-07-2012, 15:53
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Dobrze piszesz i tak też zrobie. Jutro podjadę i będę żądał odpowiedzi na piśmie.

Dzięki bardzo, napiszę jak się potoczyła sprawa dalej.

PS. Hak64 sądze że nie dopuszczę aby to przegniło na zewnątrz. Zresztą w tamtym roku było sprawdzane i nie było ognisk, a aż tak szybko to auto nie gnije.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]