Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 20-05-2024, 11:27

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: CB w nowej GV
Post: 21-05-2007, 13:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-10-2006, 12:03
Posty: 21
Lokalizacja: Chorzow Stary
Macie moze jakis ciekawy pomysl na instalacje CB w GV?? Chodzi mi konkretnie o umieszczenie radyjka!Moze jakies foto...


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-05-2007, 15:41 
Ja wsadziłem radyjko pomiędzy fotel kierowcy a konsolę środkową bez śróbek dziurek i innych siedzi tam pół roku i dobrze mu bardzo :lol:
Pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 21-05-2007, 17:06 
pitpaw zrobił byś fote choćby aparatem w telefonie :foch:
ciekawy jestem waszych rozwiazan bo tak pomału sam sie zastanawiam nad instalka CB u siebie

może postawić/przenieść ten temat w warsztacie wtedy wszyscy powrzucali by jakies foty z własnym miejscem montażu :niewiem:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 21-05-2007, 18:52 
Jasne cierpię non-stop na brak czasu jak tylko znajdę chwilę zarzucę fotki a później może przeniose temat na warsztat albo do watku o CB bo taki już istnieje
Pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 03-07-2007, 04:04 
Offline

Rejestracja: 11-06-2007, 09:28
Posty: 17
Lokalizacja: Olsztyn
Poradźcie mi w sprawie kupna CB do Grand Vitary z silnikiem benzynowym. Nie mam doświadczenia z tym sprzętem. Zależy mi na tym, by mieć komfort użytkowania CB - żadnych szumów i trzasków. Jakimi modelami CB radzicie zainteresować się i jaka antena do tego. Jakie macie doświadczenia własne z użytkowania zestawów CB w swoich GVitarkach? Dziękuję z góry za radę.


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-07-2007, 07:02 
Antena jak najdłuższa np Sirio ML-145 z magnesem małej srednicy ba na dachu GV są przetłoczenia co do radyjka to kwestia gustu moim zdaiem czym mniej skomplikowane tym lepsze.
Pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 03-07-2007, 07:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
pitpaw pisze:
Antena jak najdłuższa np Sirio ML-145 z magnesem małej srednicy ba na dachu GV są przetłoczenia co do radyjka to kwestia gustu moim zdaiem czym mniej skomplikowane tym lepsze.
Pozdrawiam

Antena jak najbardziej w porządku. Sam taką posiadam :D
Tyle tylko, że w sobotę przesiadła się z magnesu do dziury po antenie fm.
Z radyjek polecam Uniden 520XL. Nie patrz na informacje o braku homologacji itd. i jeśli tylko trafi sie okazja, bierz. Radyjko jest nieduże, proste w obsłudze, posiada wbudowany filtr przeciwzakłóceniowy ANL, RF Gain - funkcja bardzo przydatna w dużych miastach, dobry głośnik, lepszy niż jego pierwowzór Presidenta i ma najlepszy stosunek jakości do ceny.
Jeśli potrzebujesz więcej informacji zapraszam na www.cb-radio.pl :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-07-2007, 11:02 
Offline

Rejestracja: 11-06-2007, 09:28
Posty: 17
Lokalizacja: Olsztyn
Kitza pisze:
pitpaw pisze:
Antena jak najdłuższa np Sirio ML-145 z magnesem małej srednicy ba na dachu GV są przetłoczenia co do radyjka to kwestia gustu moim zdaiem czym mniej skomplikowane tym lepsze.
Pozdrawiam

Antena jak najbardziej w porządku. Sam taką posiadam :D
Tyle tylko, że w sobotę przesiadła się z magnesu do dziury po antenie fm.
Z radyjek polecam Uniden 520XL. Nie patrz na informacje o braku homologacji itd. i jeśli tylko trafi sie okazja, bierz. Radyjko jest nieduże, proste w obsłudze, posiada wbudowany filtr przeciwzakłóceniowy ANL, RF Gain - funkcja bardzo przydatna w dużych miastach, dobry głośnik, lepszy niż jego pierwowzór Presidenta i ma najlepszy stosunek jakości do ceny.
Jeśli potrzebujesz więcej informacji zapraszam na www.cb-radio.pl :)


Dzięki serdeczne za podpowiedź. To cenne informacje. Też myslałem o Unidemie - jedyne, czego się obawialem, to jak się to radyjko zachowa przy silniku benzynowym - teraz wiem z waszej praktyki, że to był dobry wybór. W sklepie CB próbowali mi zdecydowanie polecić drogiego Presidenta Johny II własnie z powodu eliminacji szumów. Ja jednak wolę najpierw poradzić się praktyków i....Suzukomaniaków, bo wy mi dobrze poradzicie - Dziękuję i pozdrawiam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-07-2007, 11:17 
polijan pisze:
W sklepie CB próbowali mi zdecydowanie polecić drogiego Presidenta Johny II własnie z powodu eliminacji szumów. Ja jednak wolę najpierw poradzić się praktyków i....Suzukomaniaków, bo wy mi dobrze poradzicie - Dziękuję i pozdrawiam.

jeśli chcesz wydać więcej to sie nie zastanawiaj tylko bierz tego presidenta.
jeździ to w aucie kolegi i sprawuje się rewelacyjnie.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 03-07-2007, 11:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
Z tego co mi wiadomo Presidenta Johny II to prawie to samo co Uniden 520XL.
Prawie robi różnicę :) a tutaj ta, z tego co widzę, polega na tym, że President posiada ASC czyli automatyczną redukcje szumów oraz filtr HICUT czyli coś na zasadzie ANL w Unidenie.
Nie jeździłem nigdy z radyjkiem z ASC ale z wielu poznanych mi opinii na temat tej opcji, niewiele było pozytywnych. Fajna rzecz ale większość krytyki odnosiła do zbytniego wycinania słabszych sygnałów, ucinania bardziej oddalonych rozmówców.

Jeżdżę już ponad rok z Unidenem i nie sądzę abym miał go kiedykolwiek zmienić. Co innego antenę :)
Marzy mi się Sirio Turbo 5000 ale to juz inna bajka :D
Co do zakłóceń od silnika, to jest kwestia stanu instalacji elektrycznej silnika.
W Toyocie zakłócała mi pompa paliwa i przewody WN. Pompę odkłóciłem (bardzo prosta sprawa), przewody wymieniłem. W sumie gdyby nie radyjko, nie zorientowałbym się że mam drobne przebicia na przewodach :)
W kwestii zakłóceń, sporo też zależy właśnie od anteny.
W Swifciaku, gdy jeździłem z Hustlerem, ogromne zakłócenia generowała sprężarka klimy. Poza tym było słychać wycieraczki i silniczek od opuszczania szyb.
Po zmianie na ML'kę zakłócenia te zniknęły. Z racji długości, zbiera więcej szumów z eteru niż Hustler ale słychać wyraźniej, głośniej i dalej oczywiście :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-07-2007, 07:31 
Offline

Rejestracja: 11-06-2007, 09:28
Posty: 17
Lokalizacja: Olsztyn
Szanowni Suzukomaniacy, dzięki waszym sugestiom już mam radyjko. Po pierwsze jednak za waszą radą postawiłem na dobrą antenę - na dachu od 3 dni sterczy okazały "bat" długi na 1,5m. Sprawuje się doskonale. Jesli idzie o radyjko, to ostatecznie zdecydowałem się na Johny II Presidenta. i nie zawiodlem się. Systemy odszumiaczy, ktore tam są sprawują się właściwie. Mam to o co mi chodziło. Po prostu chce mieć ciszę w aucie i spokojnie sluchać muzyki, a CB odzywa sie tylko z bliskich stacji - to mi wystarczy by zapytać o "ścieżkę", gdzie "suszą" itd...W sprzyjających warunkach przy włączeniu tych różnych wyciszaczy mam i tak dobry zasięg rzędu3-5 km, przynajmniej tak wykazują próby radia. Do tego jeszcze czysty odbiór. Raz jeszce dzi ękuję wszystkim za wypowiedzi na ten temat. Pozdrawiam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-07-2007, 07:36 
Offline

Rejestracja: 11-06-2007, 09:28
Posty: 17
Lokalizacja: Olsztyn
Aha, jeszcze dodam, że bez korzystania z filtrów zasięg zestawu jest rzędu 15-18 km - to znaczy tyle mam potwierdzone przy próbie wywołania jak na razie najdalszych stacji odbiorczych, z tym, że jakość połączenia nie jest idealna. :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-07-2007, 08:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
Pamiętaj, że zasięg liczy się w linii prostej, nie po słupkach :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-07-2007, 17:34 
Offline

Rejestracja: 11-06-2007, 09:28
Posty: 17
Lokalizacja: Olsztyn
Kitza pisze:
Pamiętaj, że zasięg liczy się w linii prostej, nie po słupkach :D


Ależ jest to oczywiste - liczyłem to w linii prostej, a jakże! Te sprzyjające warunki w tym względzie, to moje zamieszkanie w zdecydowanie wyższym punkcie, niz otaczajaca okolica czyli brak przeszkód naturalnych. Stąd taki zasięg. ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-07-2007, 12:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-11-2006, 10:20
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
Z przyjemnością przeczytałem Wasze uwagi o CB w GV... ciekaw jestem jednak bardzo prozaicznej sprawy:
gdzie antena gdy na dachu box dachowy?


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-07-2007, 12:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
Nie wiem jak wygląda GV z boxem na dachu ale na pewno nie sięga on aż do tylnej krawędzi auta z racji anteny FM.
Jeśli planujesz użytkować antenę na magnesie to nie powinno być problemu z usadowieniem jej obok anteny FM.
Zawsze można zamontować antenę na uchwycie na drzwiach bagażnika.


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-07-2007, 21:05 
Zgodnie z sugestiami kolegów wieszam kilka fotek jak zamontowane mam CB w swojej GV. W zasadzie o montażu w tym wypadku nie ma mowy jest wsadzone pomiędzy fotel kierowcy a konsolę środkową , w ten sposób nie okaleczyłem mojej Suzi wierceniem dziur :lol: Polecam mi to pasuje

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Na górę
   
 Tytuł: CB
Post: 24-07-2007, 08:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-11-2006, 10:20
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
proste rozwiązanie, trochę gorzej jednak gdy fotele są ze skóry...
najchętniej schowałbym radyjko w schowku pod radiem ale to wymaga mechanika artysty ;)


Na górę
Post: 18-08-2007, 20:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2006, 21:41
Posty: 20
Lokalizacja: Białystok
Mam pewien pomysł jak wpakować CB do GV pod warunkiem, że nie będzie nam potrzebny schowek pomiędzy panelem klimy a wajchą skrzyni ( ten na okulary )

Obrazek

1. Należy lekko podważyć zrebrne listwy na wysokości przycisków od podgrzewania foteli. Listwy sa na zatrzaski więc podważajac listwę powoli wypinać ją aż do wyświetlacza powinna lekko wyskoczyć.
2. Czynność powtórzyć z drugiej strony
3. Mamy wówczas dostep do śróbek
4. Odkrecić dwie pierwsze od panela z zapalniczką ( wajcha biegów ) a następine kolejne dwie wyżej. Lekko podważając panel z zapalniczka możemy wyjac schowek na okulary.
5. Miejsce po schowku idealnie nadaje się do zamontowania CB radia lub innego urzadzenia o wymiarach zwykłego radia samochodowego.
6. Dokęćic panel z zapalniczką i włozyc listwy ZACZYNAJĄC OD GÓRY !!! Ponieważ tam jest zaczep. Docisnać listwy i po kłopocie

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-08-2007, 20:40 
Arismax bardzo dobry pomysł i cenne informacje na temat montażu tylko pozwoliłem sobie przeniesć posta do tego tematu bo tu gadamy o montażu CB w Nowej GV.
Jeżeli wprowadzisz w życie swój pomysł to nie zapomnij zarzucić fotek zrobionych w czasie procesu montażu mogą byc bardzo pomocne dla innych userów.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 18-08-2007, 22:37 
Pitpaw pisze:
Jeżeli wprowadzisz w życie swój pomysł to nie zapomnij zarzucić fotek zrobionych w czasie procesu montażu mogą byc bardzo pomocne dla innych userów.

Właśnie ja również zastanawiam się nad zakupem CB i jestem ciekaw jakby to wyglądało w tym miejscu.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 20-08-2007, 10:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-11-2006, 10:20
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
Kubus pisze:
Pitpaw pisze:
Jeżeli wprowadzisz w życie swój pomysł to nie zapomnij zarzucić fotek zrobionych w czasie procesu montażu mogą byc bardzo pomocne dla innych userów.

Właśnie ja również zastanawiam się nad zakupem CB i jestem ciekaw jakby to wyglądało w tym miejscu.



to może zbierzemy pierwszych odważnych i po prostu zamontujemy tak CB?


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-10-2007, 21:30 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3917
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Witam,

Czy ktos wymyslił coś nowego w kwestii montażu CB?
Ja sie zasatanwiam jak by tu oddzielić panel radia od reszty i gdzieś go zamocować. Np. na podsufitce, tylko trzeba by jeszcze gniazdo gruszki przenieść.
Zna ktos jakiegoś magika w okolicach Wawy? :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-10-2007, 22:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
czoboki, znam takiego magika ale nieco daleko od Wawy.
Zajrzyj na 4 stronę:
http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewtopic. ... ht=#128401
Widziałem jeszcze gdzies na jakimś forum opla, chyba Omegi, rewelacyjny montaż cb. Wyświetlacz kanału w lapmpce przy lusterku, gniazdo gruszki wyprowdzone gdzieś między siedzeniami, na konsoli, pod pokrętłami nawiewu panel z pleksy z zamontowanymi na nim pokrętłami od radia. Nie sposób zorientować się, że w aucie jest cb.
Sam się równierz zastanawiam nad czymś takim ale chciałbym zrobić to bez rozczłonkowywania radia. Cżesto jeździ w drugim aucie.
Jak znajdę link do strony tego forum to wkleję.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-10-2007, 22:50 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3917
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Kitza pisze:
Widziałem jeszcze gdzies na jakimś forum opla, chyba Omegi, rewelacyjny montaż cb. Wyświetlacz kanału w lapmpce przy lusterku, gniazdo gruszki wyprowdzone gdzieś między siedzeniami, na konsoli, pod pokrętłami nawiewu panel z pleksy z zamontowanymi na nim pokrętłami od radia. Nie sposób zorientować się, że w aucie jest cb.

Właśnie cos takiego mi po głowie chodzi, co prawda szkoda mi troszkę radyjka (Alan 18 od 16 lat na słuzbie :D ), bo troszkę sie boje, że nie bedzie juz powrotu do stanu oryginalnego.
Dzięki za link, pokopie po róznych forach może gdzies cos znajdę

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]