Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 06:35

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31-07-2013, 10:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2010, 17:33
Posty: 45
Lokalizacja: lubelskie
Suzuki: GV II 1.9 DDiS
Witam, dzisiaj zapalił się check engine , podłączyłem do komputera, wyszły 2 błędy na żółto P 1480 (ciśnienie w górnej części wybranego filtra) i P 0403 (coś z EGR ale nie zapisałem). Po skasowaniu check zniknął i suza jeździ jak przed skasowaniem błędów tzn. poprawnie. Wszystkie wskazania silnika są dobre poza temperaturą paliwa -40°C a na zewnątrz jest obecnie +25°C. Może ktoś z forumowiczów podpowie co się dzieje i co to za błędy.

kilka dni później:
Wczoraj w trasie zauważyłem zapalającą się kontrolkę "zygzaka" i spadek mocy w trakcie świecenia tej kontrolki (dodatkowo dźwięk silnika się zmienia na bardziej klekoczący), przy mniejszych obrotach poniżej 3000 obr/min kontrolka gaśnie, po wyłączeniu silnika słychać pod maską jakieś pykanie ok 5 sekund i cisza. Myślę że nie jestem jedyny i ktoś miał już takie objawy w 1.9 DDiS.

problem rozwiązany, wysypały się trybiki w EGR, które otwierają przepustnicę, suza już śmiga dalej


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]