Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 05:12

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-06-2013, 17:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-06-2012, 11:50
Posty: 10
Lokalizacja: FZ
Suzuki: Vitara II
Witam!
Pacjent Grand Vitara 2006 3D.
Przy wymianie żarówki w plafonie oświetlenia bagażnika doszło do zwarcia z zapachem:(
Proszę o poradę: teraz nie ma światła w bagażniku w ogóle, a kabina oświetla się tylko w pozycji III ("stałe oświetlenie") - nie ma światła w pozycji "oświetlenia chwilowego" (przy otwarciu drzwi).
Bezpieczniki sprawdziłem (w/g instrukcji "P" DOME 15A, w wersji 3D drugiego "K" 7,5A nie ma) - wszystkie całe.
Czy posiadamy jakiś przekaźnik na to? Gdzie go szukać? Gdzie szukać przyczynę - jak to naprawić?
Pozdrawiam!


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-06-2013, 18:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Wszystko wskazuje na to, ze zwarcie doprowadzilo do uszkodzenia elektroniki w module BCM...
Pisalem juz kiedys na ten temat TUTAJ


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-06-2013, 20:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-06-2012, 11:50
Posty: 10
Lokalizacja: FZ
Suzuki: Vitara II
SX4ever pisze:
Wszystko wskazuje na to, ze zwarcie doprowadzilo do uszkodzenia elektroniki w module BCM...
Pisalem juz kiedys na ten temat TUTAJ


Czy można z tym jeździć nic nie wymieniając (brak światła w bagażniku da się przeżyć), czy na nic więcej to nie wpływa?
Dodam, że skasowali się dane na centralnym wyświetlaczu (zegarek i spalanie - km/l) - zmieniłem z powrotem na l/100km:)


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-06-2013, 20:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Pewnie mozna, jezeli nie stwierdzisz ze jeszcze czegos nie "brakuje".

BCM jest modulem kontrolujacym i sterujacym wszystkimi urzadzeniami elektrycznymi/elektronicznymi nadwozia/wnetrza pojazdu.
Musisz sam stwierdzic czy zapalaja sie i gasna wszystkie kontrolki, dziala predkosciomierz, obrotomierz, wskaznik temperatury, wskaznik poziomu paliwa etc., no i oczywiscie cala reszta oswietlenia.
Jezeli usterka dotyczy tylko tego oswietlenia bagaznika i wnetrza pojazdu to ja bym pewnie tak jezdzil.
Inna sprawa ze ja i tak mam zawsze oswietlenie w pozycji OFF i zalaczam je manualnie tylko wowczas kiedy tego rzeczywiscie potrzebuje.

EDIT: Tak sobie kombinuje i mysle ze oswietlenie bagaznika mozna by uruchomic w stosunkowo prosty sposob z pominieciem tego nieszczesnego BCM.
Niestety nie jezdze juz Suzuki, wiec nie mam mozliwosci sprawdzenia tego w praktyce, ale w razie czego mozemy jeszcze na ten temat podyskutowac.

I jeszcze jedno, sprawdzajac dzialanie kontrolek nie zapomnij o sprawdzeniu czy bedzie sygnalizowane otwieranie drzwi.


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-06-2013, 10:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-06-2012, 11:50
Posty: 10
Lokalizacja: FZ
Suzuki: Vitara II
Chcę bardzo podziękować "SX4ever" (Dziękuję!!!) - dzięki poradom koszt naprawy - 8PLN (koszt zakupu tranzystora) + własny wysiłek.

BCM wymontuje się bardzo łatwo, wystarczy zdjąć plastikowe osłony na wkrętach i masz dostęp do BCM. Spalony rezystor K2782:) - widać to gołym okiem.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]