Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 01:08

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13-09-2022, 01:45 
Offline

Rejestracja: 10-07-2020, 17:42
Posty: 38
Suzuki: Grand Vitara II ddis
Panowie i Drogie Panie

Planuje zamontowac swiatla do jazdy dziennej w miejscu oryginalnych halogenów. Halogeny (ledy do jazdy dziennej) beda odlaczane po wlaczeniu swiatel mijania. Niechce montowac dodatkowego pstryczka do wlaczania i wylaczania ledow. Pomyslalem sie zamontuje dodatkowy przelacznik zamiast zaslepki "illumi cancel". Czy ktos juz to robil? Przycisk ma kilka pinow - wystarczy jak znajde gdzie jest przejscie/jego brak po wlaczeniu/wylaczeniu przycisku?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 16-09-2022, 19:07 
Offline

Rejestracja: 13-03-2021, 07:35
Posty: 48
Suzuki: 2.4
skoro ledy montujesz w miejsce przeciwmgielnych to czemu by od razu nie użyć przełącznika do przeciwmgielnych? i tak będzie bezużyteczny. ba, szczegółowy diagnosta może za to uwalić ;)

powiem jak ja to zrobiłem, może Cię zainspiruje do zmiany projektu.
też zamontowałem ledy w miejsce przeciwmgielnych. wyłączyłem tryb skandynawski. ledy zapalają się po stacyjce. mają wbudowany przełącznik jeśli dostaną zasilanie ze świateł postojowych - wtedy się wyłączają. więc włączając postojowe lub mijania automatycznie ledy gasną. tym sposobem nie trzeba przełącznika. i tak 85% czasu jeżdżę na DRL. ideałem oczywiście jest mieć w układzie czujnik zmierzchu który sam przełącza światła - ale tego moja Suzi nie ma a nie zależy im aż tak bardzo żeby kombinować. ręczne przełączanie świateł od czasu do czasu też jest ok.


Na górę
Post: 17-09-2022, 08:35 
Offline

Rejestracja: 10-07-2020, 17:42
Posty: 38
Suzuki: Grand Vitara II ddis
Nie wiem dlaczego od razu nie przyszlo mi do glowy aby faktycznie uzyc przelacznika od halogenow :szok: :] Masz racje.

Co do reszty co napisales to wlasnie taki mam plan aby to zrobic jak ty zrobiles. Napiszesz jakie ty masz ledy zamontowane?


Na górę
Post: 26-09-2022, 18:32 
Offline

Rejestracja: 13-03-2021, 07:35
Posty: 48
Suzuki: 2.4
czasem najciężej wpaść na najprostsze rozwiązanie ;)

światła mam dokładnie takie: https://allegro.pl/oferta/swiatla-dzienne-led-okragle-90-mm-homologacja-9951258288. ogólnie ludzie chwalą patrząc po ocenach natomiast ja jestem średnio zadowolony. może trafiłem na jakąś wadliwą partię bo z początku było wszystko miodzio. zobaczę jak ta para którą dostałem w ramach gwarancji. z plusów światła pasują idealnie w otwory, układ ma już wpięty bezpiecznik a automat do przełączania świateł też jest wbudowany. ledów jest dużo, świecą mocno i mają zimną barwę. z minusów - jeden mi od razu zaparował a po 4 miesiącach używania 40% ledów się spaliło...

co do samego montażu za pierwszym razem próbowałem ogarnąć bez zdejmowania zderzaka ale niestety halogeny miały tak zapieczone śruby a miejsca na śrubokręt było tak mało że nie udało mi się ich ruszyć. natomiast za drugim razem zrobiłem już wszystko "od tyłu" tzn od nadkola. wystarczy ściągnąć koło, plastik z wnętrza błotnika odgiąć w górę i dostanie się do czterech śrub. z lewej strony jest ciaśniej bo jest zbiorniczek na płyn do szyb. z prawej więcej komfortu.

Obrazek


Na górę
Post: 26-09-2022, 20:03 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Nigdy się nie zdecydowałem, choć przymierzałem się wiele razy. Stwierdziłem, że szkoda kasy. :)
Przynajmniej nie miałem problemu z koniecznością pamiętania o przełączeniu jak padał deszcz, czy zmierzch (szczególnie w mieście).

Zrzucenie zderzaka to jest 10 min roboty, a chyba najwygodniejszy sposób. :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 01-10-2022, 18:53 
Offline

Rejestracja: 13-03-2021, 07:35
Posty: 48
Suzuki: 2.4
szkoda kasy - popatrz na to tak: tutaj wydajesz jakąś kwotę raz i oszczędzasz ksenony na co dzień. ja już żarnik raz wymieniałem, oczywiście od razu oba. wyszło 2x drożej niż DRL.
dodatkowo po prostu uważam, że każde auto z fajnymi ledami dziennymi wygląda lepiej. w każdym swoim dotychczasowym aucie dokładałem DRL :))

zderzak - przyznaję, że nawet nie zajrzałem do instrukcji tylko założyłem, że zrzucenie będzie podchwytliwe. w szczególności mam złe doświadczenia z pękającymi plastikami i spinkami więc chciałem jak najmniejszą ingerencję. ale dobrze wiedzieć na przyszłość ;)


Na górę
Post: 02-10-2022, 12:58 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Koszt - żarniki wymieniłem po 180 tyś przebiegu i 12 latach posiadania auta. Koszt 150 pln. :D Auto miałem od nowości.

Wygląd - tu nie dyskutuję. Auto ma się podobać głównie właścicielowi. :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]