Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 04-06-2024, 01:21

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24-11-2015, 07:15 
Offline

Rejestracja: 20-10-2015, 19:23
Posty: 4
Witam jestem posiadaczem gv 2009r 1,9 ddis .i mam problem zaswiecila mi sie kontrolka zygzak i nie moge uruchomic auta tzn jak nie dam gazu to zapali i za sekunde zgasnie a jak dam gaz to odpali ale tak jakby nie moze wejsc na obroty czli pedal w jednym polozeniu a praca nierowna do 3 tys i spada do 1,5 tys obrotow na kompie wyskoczyl blad DF 226 elektrozawor klapy dlawiacej prosze o pomoc moze ktos sie z tym spotkal juz u mnie w okolicy ciezko o dobrego mechanika a jak jest te terminy jak w nfz na kase chorych.

[ Dodano: 24-11-2015, 07:18 ]
Nadmienie jeszcze ze stalo mi sie to wczoraj wszystko bylo normalnie pojechalem do sklepu zgasilem silnik i jak wrucilem za 10 min to juz nie moglem odpalic


Ostatnio zmieniony 24-11-2015, 10:16 przez Ponton77, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 24-11-2015, 09:17 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014, 14:36
Posty: 164
Nie wiem jak jest w Vitarze ale w Golfie coś podobnego powodował zanieczyszczony zawór EGR.

_________________
MINI Countryman CS Forester XT


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-11-2015, 19:07 
Offline

Rejestracja: 14-10-2013, 09:06
Posty: 119
Lokalizacja: Kwidzyn
DF 226? Dziwna nazwa błędu chyba z nomenklatury Renault. Nie jest to standard OBD. Łatwiej byłoby Ci pomóc gdybyś podał nr błędu wg kodów OBD.


Na górę
Post: 29-12-2015, 01:54 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 01:10
Posty: 1
Wjechalem na stacje benzynowa zgasilem silnik zatankowalem do pelna i nieodpalil (na rezerwie zrobilem moze 0,5km) sprawdzilem czy wlalem diesel. Podczas krecenia rozrusznikiem mrugala czerwona lampka silnika z napisem stop. Probowalem az padl akumulator po 3h przyjechala pomoc drogowa i odpalilem na kable (troche musialem pokrecic) zapialem do kompa wyszly bledy
2x DF038
- sterownik
- usterka pamieci EEPROM
- nieciagly

i 2x DF226
- elektrozawor, klapa dlawiaca
- sygnal zewnetrzny poza dolnym limitem
- nieciagly


Dodam ze jezdze zwawo czesto w trasy i zaswieca mi sie DPF redukuje bieg do 3 i trzymam ponad 3tys obr. I jade az zgasnie . Wypalalem przez kompa u mechanika po 2 tygodniach znowu sie zaswiecil.
Wczesniej wymienilem turbo boost sensor bo tez na kompie wyskoczyl wydaje mi sie ze spalanie sie poprawilo srednio o 1L/100km
Dzis znow na trasie DPF sie zaswiecil jak dam konkretnie po gazie przez 20 min to gasnie.
Zauwazylem ze turbina sie lekko poci moze to ona jest przyczyna czestego zatykania dpfu?
Przebieg mojego Suva 140000 rok 2006
Jutro jade na kompa zobacze czy bledy sie powtorza


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-12-2015, 09:21 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3924
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Adamd9 pisze:
Dodam ze jezdze zwawo czesto w trasy i zaswieca mi sie DPF redukuje bieg do 3 i trzymam ponad 3tys obr. I jade az zgasnie . Wypalalem przez kompa u mechanika po 2 tygodniach znowu sie zaswiecil.

A co to za metoda? :sciana:
Instrukcję auta czytałeś? DPF w tych autach wypala się przez dłuższą, spokojną jazdę z równą prędkością. Instrukcja mówi o 70 km/h, ja stosuję 90km/h (po rozmowach w ASO).
Może spróbuj tak jak napisałem. Piszesz, że często jeździsz w trasy. Pojedź w trakcie jednego z wyjazdów spokojniej z prędkością 90km/h przez godzinę lub dłużej jeśli się uda, bez gwałtownego przyspieszania.

Co do błędów nie wiem, nie pomogę, ale jeśli auto obecnie jeździ, to spróbuj jak pisałem.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]