Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 08:26

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14-01-2024, 17:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-05-2019, 13:36
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: Vitara II
Cześć, mam od dłuższego czasu taki problem: po podłączeniu smartfona przez kabel USB startuje AA, uruchamiam dowolną aplikację i wszystko jest dobrze przez 3-4 minuty. Po tym czasie stacja rozłącza się z telefonem i jest standardowy ekran: podłącz telefon.
Moge tylko odłaczyć telefon, podłączyc ponownie i sytuacja sie znow się powtórzy.
- wymieniłem w ASO port USB na nowy
- sprawdzałem problem występuje z kilkoma róznymi kablami USB
- sytuacja jest taka sama z Androidem jak i iOS
- ver. softu 1870


Na górę
Post: 14-01-2024, 19:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Też tak mam w Vitarze i teraz w nowym S-crossie. Nieregularnie, czasem wszystko działa godzinę czy dwie a czasem restartuje co kilka minut. Z resztą podobnie to działa w Kii. Już dawno odpuściłem AA, puszczam audio przez bluetooth.


Na górę
Post: 15-01-2024, 09:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-08-2022, 10:53
Posty: 39
Suzuki: Vitara K14D Allgrip
Mi pomogło:
1) przeczyszczenie złącza USB C w telefonie - przedmuchałem garażowym kompresorem (ważne aby ciśnienie nie było za wysokie)
2) kabel do Android Auto za 40 zł bo wtedy mamy pewność, że ilość miedzi w kablu jest wystarczająca do danych i ładowania. Ja mam kabel McDodo :D


Na górę
Post: 15-01-2024, 11:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-05-2019, 13:36
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: Vitara II
piomic pisze:
Też tak mam w Vitarze i teraz w nowym S-crossie. Nieregularnie, czasem wszystko działa godzinę czy dwie a czasem restartuje co kilka minut. Z resztą podobnie to działa w Kii. Już dawno odpuściłem AA, puszczam audio przez bluetooth.


Zgłaszałeś temat w ASO żeby to na gwarancji rozwiązali?


Na górę
Post: 15-01-2024, 12:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 781
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Wymienili samo gniazdo czy razem z kablem? W mojej ocenie to nie wina gniazda, bo tutaj nie ma się co popsuć. Rozbierałem je. Przyczyną jest zazwyczaj kabel.

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 15-01-2024, 14:15 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 420
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
Jak dobrze kojarzę to na forum już jest przynajmniej jeden temat, gdzie poruszany był ten temat. Generalnie ta stacja jest kapryśna i ciężko stwierdzić kto zawinił. Z jednymi telefonami działa bez problemu, a z innymi nie i pytanie czy to Suzuki coś skopało, czy producent telefonu... a może Google?

U mnie np. stary Xiaomi Redmi 4x się zazwyczaj łączył, ale też niekiedy nie chciał lub się nagle rozłączał i trudno powiedzieć czemu. Kupiłem nowy telefon Oppo Reno6 i tu dopiero były cyrki, telefon się łączył dość sprawnie, ale po 30-40 minutach się rozłączał i nie chciał ponownie się połączyć. Po aktualizacji stacji do wersji 1890 działanie zostało przedłużone do około 1,5 godziny, a po aktualizacji telefonu z Androida 12 do 13 przestał się w ogóle łączyć. Byłem w ASO, wymienili gniazdo i nic, sprawdzili na swoich telefonach (Samsung i Motorola) i one działały bez problemu, co ciekawe mój Oppo z ich autem demo (stacja w wersji 1880) też się połączył bez problemu, telefon kumpla (Samusung) też u mnie bez problemu się łączył z Suzuki. I wyciągnij tu jakieś sensowne wnioski. Suzuki zwala na Oppo, Oppo na Suzuki i udowodnij kto ma rację.

Kupiłem w końcu na Ali urządzenie do bezprzewodowego AA i ono działa na razie dobrze zarówno ze stacją Suzuki, jak i z moim telefonem Oppo.


Na górę
Post: 15-01-2024, 15:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-05-2019, 13:36
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: Vitara II
Jaclaw pisze:
Jak dobrze kojarzę to na forum już jest przynajmniej jeden temat, gdzie poruszany był ten temat. Generalnie ta stacja jest kapryśna i ciężko stwierdzić kto zawinił. Z jednymi telefonami działa bez problemu, a z innymi nie i pytanie czy to Suzuki coś skopało, czy producent telefonu... a może Google?

U mnie np. stary Xiaomi Redmi 4x się zazwyczaj łączył, ale też niekiedy nie chciał lub się nagle rozłączał i trudno powiedzieć czemu. Kupiłem nowy telefon Oppo Reno6 i tu dopiero były cyrki, telefon się łączył dość sprawnie, ale po 30-40 minutach się rozłączał i nie chciał ponownie się połączyć. Po aktualizacji stacji do wersji 1890 działanie zostało przedłużone do około 1,5 godziny, a po aktualizacji telefonu z Androida 12 do 13 przestał się w ogóle łączyć. Byłem w ASO, wymienili gniazdo i nic, sprawdzili na swoich telefonach (Samsung i Motorola) i one działały bez problemu, co ciekawe mój Oppo z ich autem demo (stacja w wersji 1880) też się połączył bez problemu, telefon kumpla (Samusung) też u mnie bez problemu się łączył z Suzuki. I wyciągnij tu jakieś sensowne wnioski. Suzuki zwala na Oppo, Oppo na Suzuki i udowodnij kto ma rację.

Kupiłem w końcu na Ali urządzenie do bezprzewodowego AA i ono działa na razie dobrze zarówno ze stacją Suzuki, jak i z moim telefonem Oppo.


Dzieki za szczegółowy opis Twojej sytuacji, może tak i u mnie jest! Poleć co kupiłeś na Ali i jakie z tym masz doświadczenia?


Na górę
Post: 15-01-2024, 16:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-05-2019, 13:36
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: Vitara II
dominiq pisze:
Wymienili samo gniazdo czy razem z kablem? W mojej ocenie to nie wina gniazda, bo tutaj nie ma się co popsuć. Rozbierałem je. Przyczyną jest zazwyczaj kabel.


Tylko gniazdo niestety wymienili; zastanawiałem się nad kablem właśnie, ale nie mam pomysłu jak to zrobić. Kabel do gniazda USB w serwisie to chyba 260 zł.
Sam nie podejmę się rozebrania plastików, na pewno coś połamię, a być może kabel rozwiązał by problem


Na górę
Post: 15-01-2024, 20:50 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 420
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
Ja mam coś w tym stylu: https://pl.aliexpress.com/item/1005005796602128.html
Ale może jest już jakaś nowsza wersja i na pewno jest tu temat, w którym kilka osób opisywało podobne urządzenia. U mnie działa, ale z małym zastrzeżeniem, od zakupu nie miałem okazji go przetestować na jakieś dłuższej trasie - chyba najdłuższą miałem około 200 km i na tym dystansie nie miałem z nim problemów.


Na górę
Post: 18-01-2024, 13:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-05-2019, 13:36
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: Vitara II
Jaclaw pisze:
Ja mam coś w tym stylu: https://pl.aliexpress.com/item/1005005796602128.html
Ale może jest już jakaś nowsza wersja i na pewno jest tu temat, w którym kilka osób opisywało podobne urządzenia. U mnie działa, ale z małym zastrzeżeniem, od zakupu nie miałem okazji go przetestować na jakieś dłuższej trasie - chyba najdłuższą miałem około 200 km i na tym dystansie nie miałem z nim problemów.


Dzięki za link, sprawdzę!

Kupiłem na allegro takie urzadzenie ale niestety nie łaczy sie z Suzuki a powinno:
https://allegro.pl/oferta/carlinkit-5-0-2air-bezprzewodowy-carplay-android-13850096371?reco_id=f026b37d-b5ff-11ee-819d-2a9bb4820448&sid=1b14f67fa36602937f1572a57e6df4124ef63b53ab9897d3b9ab8b1bd1d899d5


Na górę
Post: 18-01-2024, 14:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2016, 18:57
Posty: 494
Lokalizacja: Świdnica
Suzuki: VITARA S 1,4 AT AWD
Miałem chyba poprzednią wersje Carlinkit CPC200-A2A .Niestety łączenie ze stacja to była loteria.Zwróciłem sprzedającemu.W opisie tez niby pasował do SLDA Suzuki.

_________________
Jest Vitara S 1,4 AT AWD
Ex S-cross 1,6 DDiS AWD


Na górę
Post: 02-02-2024, 22:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
THUN pisze:
Mi pomogło:
2) kabel do Android Auto za 40 zł bo wtedy mamy pewność, że ilość miedzi w kablu jest wystarczająca do danych i ładowania. Ja mam kabel McDodo :D


I tu był problem. Użycie lepszego kabla wystarczyło, zarówno Android auto jak i Apple car Play działają bez zarzutu. Nic się nie zacina. Co nie zmienia faktu, że zwykle odtwarzanie po Bluetooth jest o niebo wygodniejsze - działa też z kieszeni i nie trzeba pamiętać żeby nie wypiąć telefonu przed otwarciem drzwi bo wywali stację na radio.


Na górę
Post: 03-02-2024, 13:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-04-2016, 12:13
Posty: 103
Lokalizacja: Gliwice
Suzuki: Vitara S 1.4 MT 4x4
Też doświadczyłem wiele problemów z kablami. Problemy z połączeniem, rozłączanie w czasie jazdy, problemy z dźwiękiem. Kupiłem pierwszy z listy dostępny adapter wifi i problemy się skończyły. Fakt zajęte na stałe gniazdo, ale i tak fatalnie ładowało telefon. AA działa bez problemu, połączenie gotowe w trakcie zamykania garażu, odtwarzanie muzyki, yanosik i gogle mapy jednocześnie bez problemów, dodatkowo za granicą sygic. 3000 km bez rozłączania, zawiasów itp.

_________________
Vitara S 1.4 MT


Na górę
Post: 06-02-2024, 15:17 
Offline

Rejestracja: 02-10-2023, 20:09
Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara II 1.4 MH
piomic pisze:
THUN pisze:
Mi pomogło:
2) kabel do Android Auto za 40 zł bo wtedy mamy pewność, że ilość miedzi w kablu jest wystarczająca do danych i ładowania. Ja mam kabel McDodo :D


I tu był problem. Użycie lepszego kabla wystarczyło, zarówno Android auto jak i Apple car Play działają bez zarzutu. Nic się nie zacina. Co nie zmienia faktu, że zwykle odtwarzanie po Bluetooth jest o niebo wygodniejsze - działa też z kieszeni i nie trzeba pamiętać żeby nie wypiąć telefonu przed otwarciem drzwi bo wywali stację na radio.


Zakupiłem kabel McDodo (w opisie producent deklarował współpracę z Apple Car Play) jednakże za pomocą tego kabla stacja w ogóle nie łączy się z telefonem, nie ma nawet ładowania a ściślej ikona ładowania na ekranie telefonu miga pulsacyjnie co sugeruje, że złącze USB nie ma prawdopodobnie wystarczającego napięcia aby ładować. Co jest bardzo dziwne bo na oryginalnym kablu od iPhone'a kapryśnie ale czasem działa i ładuje.

W przyszły poniedziałek umówiłem się w ASO na diagnostykę, ale delikatnie zasugerowałem im, żeby rozważyli wymianę kabla pomiędzy stacją a gniazdem USB. Jeśli to nie zadziała
to pewnie skończy się kupnem adaptera wi-fi.


Na górę
Post: 06-02-2024, 18:30 
Offline

Rejestracja: 21-09-2021, 10:51
Posty: 240
Suzuki: S-Cross
Ja mam u siebie w S-Crossie kabel McDodo i działa bez problemu (znaczy czasami nie zadziała ale to imo fakap po stronie stacji - jak 'za wcześnie' się podłączy telefon to wtedy nie chce zaskoczyć).


Na górę
Post: 06-02-2024, 20:07 
Offline

Rejestracja: 02-10-2023, 20:09
Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara II 1.4 MH
prebenny pisze:
Ja mam u siebie w S-Crossie kabel McDodo i działa bez problemu (znaczy czasami nie zadziała ale to imo fakap po stronie stacji - jak 'za wcześnie' się podłączy telefon to wtedy nie chce zaskoczyć).


Mam podobnie wrażenia, jeżeli podłączy się go przed odpalaniem auta, nie zadziała. Najlepiej wpiąć dopiero po zniknięciu logo Suzuki z ekranu.


Na górę
Post: 13-02-2024, 12:01 
Offline

Rejestracja: 02-10-2023, 20:09
Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara II 1.4 MH
Jestem po wymianie samego gniazda USB w ASO w ramach gwarancji. Mimo krótkiego czasu od wymiany, wydaje się, że problem zniknął.
Na oryginalnym kablu CarPlay łączy się każdorazowo, dodatkowo na kablu McDodo, na którym wcześniej nie chciał nawet ładować, również się łaczy i to dużo szybciej.
Mam jeździć i obserwować, jeśli problem wróci, ASO rozważy wymianę kabla pomiędzy stacją a portem.


Na górę
Post: 13-02-2024, 12:10 
Offline

Rejestracja: 11-01-2023, 14:12
Posty: 25
Lokalizacja: Mlada Boleslav
Suzuki: Vitara III
Już wcześniej pisałem. Z niektórymi telefonami nie działa w ogóle.
Na tym samym kablu jeden telefon działa bez problemu a drugiego w ogóle nie widzi.


Na górę
Post: 15-02-2024, 12:38 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 233
To przesył cyfrowy, więc twierdzenia jakoby jakiś kabel mcdodo czy koczkodan rozwiazal problem sa błędne.

Google sugeruje jak najkrótszy kabel. Wymaganiem jest bitrate na poziomie 480Mbps, więc od USB2.0 wzwyż. I tyle. (sądzę że lepiej 3.0, bo 480 to max dla usb2.0 a przy gorzej wykonanym kablu moze nie trzymać tej przeplywnosci)

Jeśli wykluczymy problem z niestabilnym gniazdem czy brudna wtyczka to pozostaje kwestia softu telefonu. Są rzeczywiście telefony lepiej lub gorzej współpracujące że stacją(moze kwestie zarzadzania energia). Zmieniłem ostatnio telefon na Samsunga i na tej samej trasie, na tym samym kablu nie rozłącza (co się na xiaomi zdarzalo zawsze z 2 razy)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]