Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 18:05

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24-11-2023, 14:44 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 251
Suzuki: Vitara
Pytanie: czy ktoś ma jakiś sposób na maskowanie rys na szybie- tych głębszych przy pomocy jakiejś pasty, płynu itp.? Na maskowanie, choćby na jakiś ograniczony czas. Nie wchodzi w rachubę szlifowanie szyby z powodu ryzyka uzyskania "soczewki"

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 24-11-2023, 18:33 
Offline

Rejestracja: 22-08-2020, 16:00
Posty: 36
Suzuki: Vitara
Szyba czołowa to największy syf w tym aucie. Nienawidzę tej szyby. Dziś rano po wichurze włączyłem wycieraczki - 2 głębokie rysy przez cały zakres ruchu obydwu wycieraczek, w tym na wysokości wzroku kierowcy. Zgłosiłem sprawę przez AC, mam nadzieję na zgodę ubezpieczalni i montaż jakiegokolwiek zamiennika, byle nie ten hu…wy oryginał z Węgier Salgglas. Maskowanie nic nie da, pierwszy deszcz, parę ruchów piór wycieraczek i powróci. Najlepiej wymienić szybę na ZAMIENNIK.


Na górę
Post: 24-11-2023, 21:16 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 251
Suzuki: Vitara
U mnie kilka rysek to wynik nieprofesjonalizmu firmy przygotowującej auta do sprzedaży dla Suzuki. Szyba została porysowana prawdopodobnie przez pracownika takiej firmy i okazało się to podczas odbioru auta u dilera, który pokrył koszty jej szlifowania na które się zdecydowałem i udzielił dodatkowego rabatu. Nie zdecydowałem się na opcję jej całkowitej wymiany ze względu na późniejszą konieczność kalibracji czujników itd. Jest to kilka rysek praktycznie niewidocznych, które serwis od szyb odradził szlifować ze względu na ryzyko zrobienia "soczewki". ZAPYTAŁEM GOŚCIA OD SZLIFOWANIA O JAKOŚC A KONKRETNIE TWARDOŚC SZYBY I STWIERDZIŁ, ŻE NIE JEST ANI MIĘKKA, ANI TWARDA- TAKA ŚREDNIA, dlatego wygląda na to, że to raczej twoje zaniedbanie lub nieuwaga spowodowały to zarysowanie (może dawno niewymieniana wycieraczka).

Zapytałem o możliwość maskowania, bo w moim przypadku niedużo brakuje do szczęścia

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 24-11-2023, 21:42 
Offline

Rejestracja: 22-08-2020, 16:00
Posty: 36
Suzuki: Vitara
Ja w dniu odbioru auta miałem identycznie - szyba miała rysy od nieprofesjonalnego przygotowania auta do wydania przez salon. ASO zaproponowało mi wymianę szyby na nową, lub stały rabat na części i serwis. Wybrałem to drugie.

Cóż, piora wycieraczek wymieniałem 2 tygodnie temu na nowe oryginalne Suzuki. Po 3 latach szyba wygląda tragicznie, a jestem osobą pedantyczną i przecieram pióra wycieraczek co jakiś czas mokrą szmatką..

To nie zaniedbanie, lecz fatalna jakość tej szyby. Czy codziennie po deszczach czy wiatrach człowiek przed wyjazdem do pracy powinien schodzić na dół z wiaderkiem, gąbkami i szmatkami i czyścić szybę i piora by nie narazić się na uszkodzenie szyby?

Ktoś z was tak robi? Może faktycznie źle użytkuje wóz, bo nie myje najpierw szyby przed użyciem spryskiwaczy…


Na górę
Post: 25-11-2023, 16:11 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 251
Suzuki: Vitara
Pociesz się, że w innych firmach nie jest wcale lepiej. Wspomniany szef serwisu od szyb stwierdził, że dzisiejsze szyby w autach do dramat- wszędzie rządzą księgowi i ekologia. Podobne zdanie ma znajomy blacharz- on nawet stwierdził, że to już jakaś zmowa, konkretnie jeśli chodzi o zabezpieczenie antykorozyjne. Są firmy, które jako tako to robią (podobno wśród nich Suzuki i obecna Mazda), ale np. Honda i Subaru to porażka. Zepsuła się też Toyota

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 26-11-2023, 07:34 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1575
Suzuki: Vitara
Ja założyłem szybę z firmy hujong i jest o niebo lepsza.

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 26-11-2023, 10:16 
Offline

Rejestracja: 22-08-2020, 16:00
Posty: 36
Suzuki: Vitara
Czekam na decyzję z AC. A jak odmówią, to i tak kupię jakąś szybę i zlecę wymianę. Znalazłem na rynku szyby laminowane, atermiczne, czyli ogranicza grzanie się w upalne dni wnętrza i dopływ promieniowania UV (lekko zielonkawy odcień), z oznaczeniem acoustic - mają zapewnić dodatkowy komfort akustyczny w aucie. Koszt nowej szyby przedniej do wersji Premium z roku 2020 jak moje auto (homologacja szyby E4, a zatem produkcja w Holandii): 409 zł brutto. Dostawa 39 zł kurierem.

Wymiana przedniej szyby ma zatem same korzyści.

Oryginalna szyba u mnie (homologacja E7, czyli produkcja Węgry) to już katastrofa po 3 latach jeżdżenia i przebiegu 60 tys. km. I co najgorsze - rys na szybie nie usuniesz. W przypadku polerowania takich rys osiągniesz efekt soczewki (będzie przekłamanie widoczności i odlegości obiektu w miejscu polerowania) + istnieje ryzyko miejscowych wyżłobień od szlifu, co w efekcie spowoduje w tych miejscach pozostawanie wody pomimo pracujących piór wycieraczek.

Praktyka polerki szyby dopuszczalna jest jedynie w przypadku aut zabytkowych w Polsce.

Nigdy nie widziałem czegoś takiego w innych autach którymi jeździłem w swoim życiu, serio.

Przednia szyba to najgorszy moim zdaniem element tego auta - już nie długo u mnie pójdzie w piz…u!


Na górę
Post: 26-11-2023, 12:43 
Offline

Rejestracja: 21-09-2021, 10:51
Posty: 240
Suzuki: S-Cross
I niestety potwierdzę to samo w S-Crossie - szyba 2 lata i 60 tys km i może jeszcze nie jest 'śmietnik' ale widać pełno 'mini odprysków' jakby wielkości ziarenek piasku. Bardzo to irytuje w trakcie jazdy pod słońce więc pewnie niedługo też mnie czeka wymiana.


Na górę
Post: 26-11-2023, 21:10 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 251
Suzuki: Vitara
Ciekawy tylko jestem, jak poradzicie sobie z czujnikami na szybie, chyba że takich nie macie. U mnie tego sporo a podobno serwis już tak dobrze nie skalibruje, jak fabryka. Poza tym nie wiem, czy zdecydowałbym się na produkt "no name", za 400 zl bo to w końcu szyba a nie dywaniki pod nogi. Cena nieco podejrzana. Cytowałem serwisanta od szyb, jeżdżę też innymi autami i generalnie nie ma szału. Nie rozumiem dlaczego tak pastwicie się na Suzuki

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 26-11-2023, 21:42 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 251
Suzuki: Vitara
Przy okazji apel do Panów moderatorów - jeśli macie taką fuchę, możliwość raportowania do centrali Suzuki różnych rzeczy, to prośba, aby im uświadomić, że firma przygotowująca auta do wysyłki dilerom odwala fuszerkę z tymi szybami (znam kilka takich sytuacji plus ta tutaj na forum). Może jakiś nieprzeszkolony, niechlujny pracownik drze te szyby jakąś szpachelką

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 26-11-2023, 22:11 
Offline

Rejestracja: 22-08-2020, 16:00
Posty: 36
Suzuki: Vitara
Mój wóz w wersji Premium z 2020 nie ma czujników na szybie. A szyby zamienne to nie są no name: Pilkington, Fuyao, Saint-Gobain Securit to producenci OEM, to nie są no name. O tych producentach pisze wyżej podając cenę zakupu.

Szyby pod czujniki i kamery są już faktycznie nieco droższe.

Śmiem twierdzić, że zamiennik Pilkingtona czy Fuyao produkcji holenderskiej będzie lepszy jakościowo niż Salgglas made in Węgry. Miałem bowiem te szyby w Skodach, Audi, Toyotach którymi jeździłem służbowo i nigdy nie powstała na tych szybach rysa w całym zakresie ruchu pióra bo włączeniu wycieraczek rano przed jazdą do pracy. To w ogóle nie powinno być zmartwieniem kierowcy.

Czyszczę szmatką pióra, ale na litość boską, nie każdego ranka codziennie.

Szyba Suzuki przód - zatrważająco podatna na rysy i punktowe odpryski.

Niestety w moim aucie, przy przeglądzie rejestracyjnym jest ryzyko że nie przejdzie badania technicznego, a nie ma pęknięcia czy pajączka. Ilość rys utrudnia bowiem klarowny widok i rozprasza mój wzrok przy jeździe pod światło (nawet w nocy).


Na górę
Post: 27-11-2023, 15:53 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 251
Suzuki: Vitara
Jeśli takie firmy, to ok ;-)...pocieszające. Koszt 1000 zł za szybę "na czujniki", to też jeszcze nie dramat. W każdym razie serwisant od szyb mówił, co mówił. U żony w Mikrze po 40 tyś km też nie ma szału

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 27-11-2023, 18:09 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1575
Suzuki: Vitara
Czujniki kalibrują w cenie wymiany szyby z ubezpieczenia. Na rok to całe 100zl

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 27-11-2023, 18:22 
Offline

Rejestracja: 22-08-2020, 16:00
Posty: 36
Suzuki: Vitara
Moja szyba została dziś zakwalifikowana do wymiany przez Ubezpieczyciela. Czekam już tylko na info z firmy wymieniającej szyby w autach jaki będzie producent nowej szyby. Cieszę się ogromnie - ten dzień kończę doskonałym humorem i tego życzę Wam wszystkim.

Przednia szyba była moim utrapieniem od dnia zakupu auta w salonie.

A posiadaczom porysowanych szyb Suzuki firmy Salgglas, życzę nowej szyby, najlepiej renomowanego producenta ;)


Na górę
Post: 27-11-2023, 18:31 
Offline

Rejestracja: 05-05-2019, 08:23
Posty: 235
f72 pisze:
dlatego wygląda na to, że to raczej twoje zaniedbanie lub nieuwaga spowodowały to zarysowanie (może dawno niewymieniana wycieraczka)..........................


Nie masz racji ! ma takie samo zdanie o szybach Suzuki, a to moje drugie auto a o auta dbam do przesady ! Szyby w 3 letnim Ignisie i w 2 letniej Vitarze wyglądają gorzej niż w 11 letniej Toyocie Verso !

_________________
Vitara 1,4 Hybrid 4WD premium 129KM 2021r


Na górę
Post: 28-11-2023, 07:52 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 251
Suzuki: Vitara
Tomasz62 pisze:
f72 pisze:
dlatego wygląda na to, że to raczej twoje zaniedbanie lub nieuwaga spowodowały to zarysowanie (może dawno niewymieniana wycieraczka)..........................


Nie masz racji ! ma takie samo zdanie o szybach Suzuki, a to moje drugie auto a o auta dbam do przesady ! Szyby w 3 letnim Ignisie i w 2 letniej Vitarze wyglądają gorzej niż w 11 letniej Toyocie Verso !


...i może kluczowe jest to, że mówimy o aucie 11 letnim. Kiedyś te szyby po prostu były lepsze niezależnie od firmy. Do znudzenia będę powtarzał zdanie serwisanta od szyb: "ani miękkie, ani twarde - średnie". Przeszła jakiś czas temu przez internet fala krytyki, że niby lakiery Suzuki i zdaje się też Hondy są bardzo miękkie. Popytałem znajomych lakierników i odpowiedź była następująca: wszystkie dzisiejsze lakiery są miękkie, ja nie widzę różnicy pomiędzy firmami". Co do szyb- nie wiem, mają być średniej twardości. Po innych współczesnych autach widzę, że Suzuki jakoś znacząco nie odbiega od normy

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Ostatnio zmieniony 28-11-2023, 09:14 przez f72, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
Post: 28-11-2023, 09:06 
Offline

Rejestracja: 11-09-2023, 09:48
Posty: 15
Suzuki: Vitara II
Pat pisze:
Szyba czołowa to największy syf w tym aucie. Najlepiej wymienić szybę na ZAMIENNIK.


ooo, czyli dobrze, że rozprałem, bo mam już zamiennik Pilkingtona :)

f72 pisze:
Ciekawy tylko jestem, jak poradzicie sobie z czujnikami na szybie


Też się tym martwiłem. Czujniki jednak nie są na szybie, tylko na podszybiu. Szyba ma takie plastikowe elementy, które bez problemu spasowuje się przy montażu. Teraz po wymianie szyby nie ma absolutnie żadnej różnicy w działaniu czujników.

Teraz dopiero zauważyłem post, ale szybę rozprałem w sierpniu. Grad dość mocny. Skasowana szyba, maska i wiele elementów. Szyba wymieniona, resztę będę robił z AC na wiosnę ;)
https://youtube.com/shorts/PVdFgkQppB0


Na górę
Post: 28-11-2023, 09:18 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 251
Suzuki: Vitara
...ciekawy jestem tych zamienników. Ufam, że jak się okaże, że szału też nie ma, to uczciwie, otwarcie napiszecie :-P

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 28-11-2023, 13:40 
Offline

Rejestracja: 22-08-2020, 16:00
Posty: 36
Suzuki: Vitara
Ja będę miał Fuyao, taką dziś wybrałem (produkcja Holandia, homologacja E4).

Firma ta, podobnie jak Pilkington czy Securit Saint Gobain to producent szyb OEM na pierwszy montaż min. dla Mercedesa, VW, Land Rower, Toyota, BMW.

Salgglas z Węgier, który jest w naszych autach… cóż… nigdy nie słyszałem o tej firmie i chyba się nie dziwię… widząc jakość i poligon 3 lat tej szyby widać jednak faktycznie cięcie kosztów przez koncern Suzuki. Szkoda, bo to kluczowy element auta.

Za parę dni będę miał renomowany zamiennik, po roku dam znać jak się spisuje przy normalnym / ludzkim użytkowaniu.


Na górę
Post: 28-11-2023, 13:42 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1575
Suzuki: Vitara
Dobrze się spisuje nic nie widać na niej

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 28-11-2023, 13:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2016, 18:57
Posty: 494
Lokalizacja: Świdnica
Suzuki: VITARA S 1,4 AT AWD
Jeżdżę na Pilkingtonie od pól roku z czujnikami deszczu i światła .Wg mnie jakościowo lepsza niż oryginał Salglas.Niestety chciałem wersje silent ale ubezpieczyciel sie nie zgodził bo w oryginalnej nie było tej opcji.
Oferują na wymianę zamiennik NordGlass.

_________________
Jest Vitara S 1,4 AT AWD
Ex S-cross 1,6 DDiS AWD


Na górę
Post: 28-11-2023, 15:41 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 251
Suzuki: Vitara
Napiszcie, jeśli ktoś wymieniał szybę z czujnikami, kamerami systemów bezpieczeństwa, jak wygląda strojenie tego, czy są jakieś problemy potem itp.
Przy okazji- znalazłem w Internecie wiele niepochlebnych opinii na temat Pilkingtona :szok: ...no to o co tu chodzi?

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 28-11-2023, 17:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2016, 18:57
Posty: 494
Lokalizacja: Świdnica
Suzuki: VITARA S 1,4 AT AWD
O gównianą szybę za parę stówek.Kolego zaczyna to pachnieć trollem.

_________________
Jest Vitara S 1,4 AT AWD
Ex S-cross 1,6 DDiS AWD


Na górę
Post: 28-11-2023, 18:28 
Offline

Rejestracja: 22-08-2020, 16:00
Posty: 36
Suzuki: Vitara
clawis pisze:
O gównianą szybę za parę stówek.Kolego zaczyna to pachnieć trollem.


Masz na myśli kolego konkretnego użytkownika forum ?

Aha i jeszcze jedno pytanie: co wnosi powyższy komentarz merytorycznego do problemu w wątku ?

Chcesz pomóc - pisz merytorycznie, skromna prośba życzliwa.

P.S
Też czytałem o Pilkingtonie niepochlebne opinie, no ale chyba trzeba samemu się przekonać. Ja stoję przed faktem wymiany szyby, więc za jakiś czas napisze jak sprawuje się Fuyao.


Na górę
Post: 28-11-2023, 18:34 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 251
Suzuki: Vitara
clawis pisze:
O gównianą szybę za parę stówek.Kolego zaczyna to pachnieć trollem.


Jakim trollem?! :szok: Szukam prawdy! Piszę o tym, co powiedział gość od szyb- nikt na to nie zwraca uwagi tylko wszyscy niezmiennie jadą na szyby Suzuki. Nie mam zamiaru być rzecznikiem Suzuki, ale bez przesady- bądźmy rzeczowi, to są poważne oskarżenia! Znalazłem na necie niepochlebne recenzje o wychwalanym przez wszystkim Pilkingtonie- nietrudno znaleźć samemu....cisza. No to jak?

Poza tym szczerze jestem ciekawy tego, jakie ewentualne mieliście problemy z kalibracją, bo sam rozważam wymianę- jaki troll ?! :szok:

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]