Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-05-2024, 03:32

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-08-2023, 21:20 
Offline

Rejestracja: 01-08-2023, 16:02
Posty: 3
Suzuki: Vitara III
Cześć,

Mam poważny problem w swojej Vitarze III 2019 pojemność 1L.

Podczas długiej trasy najpierw przestała działać klimatyzacja, odruchowo kontrolowałem temperaturę silnika i wszystko było OK. Zatrzymałem się, żeby sprawdzić co i jak i silnik był lekko " opluty" płynem chłodniczym. Jadąc dalej po pewnym czasie sprawdziłem klime i wszystko działało w porządku. Po przejechaniu kilkuset kilometrów znowu poczułem ciepło i klima przestała chłodzić tym razem gwałtownie zaczęła rosnąć temperatura. Resztę podróży auto skończyło na lawecie.

Od tamtej pory bujam się pomiędzy warsztatami, wymieniłem pompę wody i termostat, niestety po około godzine jazdy auto zaczyna się grzać. Temperatura skacze w górę i dół- niestety bardziej w górę niż dół.

Ostatnia wizyta w warsztacie skończyła się pozytywnym wynikiem testu na obecność spalin w układzie chłodzenia.
Z tego co się dowiedziałem są możliwe dwie przyczyny obecności spalin w płynie chłodniczym: jedna to problem z uszczelką pod głowicą, a druga mniej kosztowania to chłodnica EGRu.

Dodam tylko że samochód ma przejechane 42 tysiące KM :(, nie mam na niego już gwarancji po został sprawdziany jako uszkodzony z Finlandii. Lekki dzwon z przodu, silnik był w pełni sprawny.

Pytania:
1. Czy miał ktoś podobną sytuacje?
2. Czy polecacie jakiś warsztat w trójmieście, który sie podejmie naprawy bo póki co mam z tym kłopot i odnoszę wrażenie, że mechanicy nie chcą się w to bawić zwłaszcza słysząc pojemność silnika.

Przepraszam jeśli zamieszczam wątek w złym miejscu ale nie znalazłem sekcji dla V III, nie znalzłem też podobnego tematu sekcji VII.

Z góry dziękuje z a pomoc.


Na górę
Post: 02-08-2023, 07:10 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12235
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Współczuję :|
Z tego co wiem nikt nie opisywał podobnego problemu na forum i na 99.9% nie jest to wada fabryczna lub konstrukcyjna.
Nie znalazłem też nic na zagranicznych stronach. Nie szukałem specjalnie dokładnie, ale problemy zwykle szybko się wyszukują.
Stawiam na skutki "lekkiego dzwona z przodu" i/lub niedokładną naprawę.

Co do warsztatu, mamy tu taki temat:
viewforum.php?f=35
ale nie wiem czy coś tam znajdziesz.


Na górę
Post: 02-08-2023, 08:21 
Offline

Rejestracja: 01-08-2023, 16:02
Posty: 3
Suzuki: Vitara III
Avalanche pisze:
Współczuję :|
Z tego co wiem nikt nie opisywał podobnego problemu na forum i na 99.9% nie jest to wada fabryczna lub konstrukcyjna.
Nie znalazłem też nic na zagranicznych stronach. Nie szukałem specjalnie dokładnie, ale problemy zwykle szybko się wyszukują.
Stawiam na skutki "lekkiego dzwona z przodu" i/lub niedokładną naprawę.

Co do warsztatu, mamy tu taki temat:
http://www.suzukiklub.pl/forum/viewforum.php?f=35
ale nie wiem czy coś tam znajdziesz.


Dziękuje!


Na górę
Post: 02-08-2023, 12:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1509
Suzuki: TM3 LR Highland
Przy tak małym przebiegu też obstawiałbym problem po tym dzwonie...układ chłodniczy na nowy był wymieniany cały ?

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 02-08-2023, 14:22 
Offline

Rejestracja: 01-08-2023, 16:02
Posty: 3
Suzuki: Vitara III
Remote pisze:
Przy tak małym przebiegu też obstawiałbym problem po tym dzwonie...układ chłodniczy na nowy był wymieniany cały ?



Chłodnica była wymieniana rok temu. Teraz wymieniłem termostat i pompe wody. Nie wiem czy to cały układ ale na pewno jego większość.
Z chłodnicy nie ma wycieków.

Po samym dzwonie układ napędowy był cały, samochód jeździł robiona była tylko blacharka.


Na górę
Post: 03-08-2023, 11:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-10-2011, 17:09
Posty: 357
Lokalizacja: Kaszuby
Suzuki: Vitara 1.0 2019 ZQN
Ambros serwis albo marek kin. Najlepsi w Trójmieście


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]