Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 11:02

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21-02-2023, 17:37 
Offline

Rejestracja: 16-03-2016, 23:46
Posty: 23
Suzuki: Vitara
Drodzy forumowicze,
czy ktoś spotkał się już może ze zużytym elementem podpory wału napędowego?

Dźwięk przenosi się do środka auta, co prawda można z tym póki co jeździć ale pasowałoby wymienić.
Niestety ASO dysponuje tylko i wyłącznie nowym wałem wraz z podporą. Samej podpory nie da się zamówić...
Czy wał w miejscu łączenia z podporą jest rozbieralny?
Jeśli tak to jak się go rozłącza? Zazwyczaj w innych autach jest pierścień segera który go zabezpiecza.

Czy ktoś już rozbierał te elementy?
Bardzo proszę o wskazówki.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam,
Karol.


Na górę
Post: 21-02-2023, 17:42 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Żeby wymienić to nie rozłącza się krzyżaka? Tak wymieniałem w Pandzie

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 21-02-2023, 18:47 
Offline

Rejestracja: 16-03-2016, 23:46
Posty: 23
Suzuki: Vitara
Z tego co słyszałem w ASO to niestety nie. Przejrzałem kilka stron internetowych i można wymienić ale nie całą podporę tylko łożyska w niej, natomiast jest z tym trochę zabawy. Może ktoś wymieniał całą podporę i są jakieś zamienniki? Jeśli tak to liczę że ktoś się za to zabierał i ma nadmiar gdzieś można dostać zamiennik...


Na górę
Post: 21-02-2023, 18:48 
Offline

Rejestracja: 16-03-2016, 23:46
Posty: 23
Suzuki: Vitara
Swoją drogą dosyć szybko łożyska padły, auto mam od nowości i za kilka tysięcy stuknie dopiero 100 tys przebiegu...


Na górę
Post: 27-02-2023, 08:05 
Offline

Rejestracja: 06-08-2019, 08:42
Posty: 190
Suzuki: Vitara 1,4 AT Allgri
kwjoker pisze:
Z tego co słyszałem w ASO to niestety nie. Przejrzałem kilka stron internetowych i można wymienić ale nie całą podporę tylko łożyska w niej, natomiast jest z tym trochę zabawy. Może ktoś wymieniał całą podporę i są jakieś zamienniki? Jeśli tak to liczę że ktoś się za to zabierał i ma nadmiar gdzieś można dostać zamiennik...


Kiedyś musiałem robić krzyżaki na wale w Hondzie HRV, robiłem to w Toruniu w firmie CRYSTAN ( mają kilka oddziałów w Polsce) odcięli stare krzyżaki i zamontowali nowe od sprintera, podpora wału była dobra , ale powiedzieli mi że to nie problem rozcinają wał wstawiają nową podporę lub łożysko w zależności co potrzebne, wyważają wał i gotowe, Hrv w moich rękach po naprawie przejechał ok 50 kkm i nie było problemu co dalej nie wiem niw mam kontaktu z nowym właścicielem. Proponuje poszukać w twojej okolicy firmy zajmującej się naprawą wałów, tylko takiej z maszynami, a nie Mietka z młotkiem
Podejrzewam, że w firmie która zajmuje sie regeneracją wałów bez problemów dobiorą nową podporę ( zapewne z innego samochodu, ale suzuki samo podpór na własny użytek nie produkuje )

_________________
VITARA 1,4 AT ALLGRIP
GSF 600 BANDIT


Na górę
Post: 28-03-2023, 09:27 
Offline

Rejestracja: 16-03-2016, 23:46
Posty: 23
Suzuki: Vitara
Cześć forumowicze,
Odnośnie wymiany podpory wału która już została ogarnięta. Jest to do zrobienia. Zajął się tym ogarnięty mechanik. Nie trzeba jak to twierdziło ASO wymieniać całego wału z podporą. Wystarczyło wymienić same łożysko. Sama wymiana nie jest najprostszą ponieważ trzeba rozpinać przegub homokinetyczny. Odnośnie naprawy, są firmy zajmujące się regeneracja wałów napędowych oczywiście wymieniają również podpory bądź same łożyska ale do każdej naprawy nawet wymiany łożyska doliczają pewne usługi extra, nie do końca wymagane przy tego typu naprawach np: wyważanie wału napędowego. Wszakże kupiona wyważarka musi się przecież zwrócić ;). Oczywiście podkreślam że u mnie wał nie wpadał w drgania czyli nie miał bicia, jedyny objaw to tarcie słyszalne przenoszące się do środka, zauważalne od początku toczenia się pojazdu. Koszt mojej naprawy a więc wymiany łożyska podpory wraz z simeringami, nowym smarem do przegubu plus rozpięcie wału oraz zdemontowanie i zamontowanie po naprawie nie przekroczyło 1 tys złotych. Jeśli będzie ktoś z Lublina bądź lubelskiego kontakt do osoby która to robiła udostępnię.
1 tyś złotych a 4,3 tys za nowy wał z podporą z ASO plus wymiana to raczej zauważalna różnica.
Filmik z naprawy dokładnie tego samego wału udało mi się znaleźć na YouTube, w razie czego również podeślę zainteresowanym.

Szerokości na drodze i bezawaryjności dla Was wszystkich ;)


Na górę
Post: 11-12-2023, 23:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-10-2017, 20:00
Posty: 197
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
moja Vitara z 2018 w zeszłym tygodniu zaczęła szumieć
myślałem, że koło a dziś (przy ok 94kkm) się okazało że podpora wału
pocieszyłeś mnie Twoim opisem - muszę znaleźć w Krakowie kogoś kto się pobawi
jeśli możesz to podeślij linki do filmu - zawsze coś to pomoże


Na górę
Post: 14-12-2023, 19:36 
Offline

Rejestracja: 16-03-2016, 23:46
Posty: 23
Suzuki: Vitara
link do naprawy/wymiany podpory wału napędowego poniżej,

https://www.youtube.com/watch?v=K7QcZKI-W5M

Pozdrawiam z Lublina ;)


Na górę
Post: 15-12-2023, 12:59 
Offline

Rejestracja: 03-05-2007, 19:52
Posty: 41
Lokalizacja: Rybnik
A tak z ciekawości. Wał napędowy obraca się zawsze jak samochód się toczy, czy dopiero wtedy jak załączy się napęd tylnej osi?


Na górę
Post: 15-12-2023, 14:16 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
kwjoker pisze:
link do naprawy/wymiany podpory wału napędowego poniżej,

:ok: :)

A tu wymiary łożyska i numer podany przez autora filmiku (#kupamięci)
25x52x15 mm
7316571820279
Np. SKF 6205 2RS 25x52x15


Na górę
Post: 15-12-2023, 21:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
suzier pisze:
A tak z ciekawości. Wał napędowy obraca się zawsze jak samochód się toczy, czy dopiero wtedy jak załączy się napęd tylnej osi?

Zawsze.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]