Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-04-2024, 07:20

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31-01-2023, 19:53 
Offline

Rejestracja: 31-01-2023, 19:44
Posty: 1
Witajcie
Jestem właśnie na etapie zakupu nowego samochodu. Padło na Vitarę. W cenniku są dwie możliwości albo 1,4 BoosterJet Mild Hybrid albo 1.5 StrongHybrid. Dodam, że w grę wchodzi jedynie skrzynia automatyczna i napęd all-grip.
1.5 wydaje mi się dość słaby. Niby podczas jazdy próbnej nie specjalnie odczuwałem brak mocy ale było to jazda tylko w warunkach miejskich. Niestety, nie miałem możliwości sprawdzić 1.4, który wg. danych producenta powinien być naprawdę żwawy.
Jednak najbardziej zadziwiła mnie skrzynia. Czas, który jest jej potrzebny na zmianę przełożenia oraz sposób w jaki to wykonuje mnie przeraził... :szok:

Moje pytania, a zarazem prośby, brzmią:
1. Czy moglibyście mi doradzić, którą wersję silnikową wybrać?
2. Czy ta skrzynia tak ma...?
3. Jak wygląda rzeczywiste, sprawdzone przez Was spalania w tych samochodach?

Głównie kładę nacisk na spalanie - wiadomo jakie czasy mamy ale trochę boję się małej mocy w wolnossącym 1,5.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Każda informacja będzie na wagę złota, w końcu to nie jest zakup na rok i za 1000 zł...


Na górę
Post: 31-01-2023, 21:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1582
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Za automat zapłacisz 0,5l/100km, a za napęd 4WD kolejne 0,5l/100km. Jeśli zależy Ci na oszczędności paliwa, to chyba nie tędy droga. ;-)
Turbina znacząco zmienia prowadzenie samochodu, ale licz się z tym, że w mieście to znowu zwiększy zużycie. Moja vitara allgrip auto w mieście zależnie od korków potrafi wziąć 8, a nawet miejscami 10. To oczywiście w ścisłym centrum. Hybryda trochę zmniejszy spalanie, ja jej nie mam.

Co do prowadzenia, to opowiem historię z niedzieli. Na pasie obok wypasiony mercedes. Taksówkarz nie wyraźnie nie chciał, abym za skrzyżowaniem wjechał przed nim na jego pas. Nie wiem ile merc miał koni, ale z lekką vitarą w trybie sport nie miał najmniejszych szans. Oczywiście allgrip się przydał. Merc nie był w stanie wcisnąć do deski. No więc teraz się zastanów - oszczędność paliwa, czy przyjemność z jazdy. :-D

Ja na mój automat nie narzekam, szczególnie w trybie sport. Ale nie wiem jaki montują w hybrydach. To jest jednak SUV - auto do wszystkiego, a w niczym nie jest najlepsze. Coś za coś.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 31-01-2023, 22:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1508
Suzuki: TM3 LR Highland
1.5 StrongHybrid ma fatalną skrzynię - w kwestii przełączania biegów to chyba najgorsza skrzynia na rynku w tym momencie.
Moim zdaniem to kompletnie nieudany napęd - skrzynia szrot, silnik elektryczny za słaby - po prostu nieudana wersja.

1,4 BoosterJet Mild Hybrid z AT to zupełnie inny zestaw i tym sie jezdzi przyjemnie zarówno w trasie jak i w mieście.
Gdybym dziś kupował to tylko 1.4T z AT.

A jak kładziesz nacisk na niskie spalanie i komfort to idz do Toyoty. Ich napędy hybrydowe palą najmniej.
5 gen hybrid 1.8 w Toyocie jest tutaj nie do pobicia (właśnie wchodzi na rynek) - 140 KM total i mocny silnik elektryczny .

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 01-02-2023, 14:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-08-2022, 10:53
Posty: 39
Suzuki: Vitara K14D Allgrip
W 1,4 BoosterJet Mild Hybrid zniknął automat dwa lata temu. Dopytaj może coś się zmieni.

Pamiętajcie, że są skrzynie automatyczne i zautomatyzowane. Nie jest to to samo.


Na górę
Post: 01-02-2023, 22:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Byłem, pytałem w salonie. Aktualnie brak automatu z MH i na dziś nie widać zmian na przyszłość.


Na górę
Post: 02-02-2023, 14:04 
Offline

Rejestracja: 28-08-2019, 10:16
Posty: 234
Mam 1.4 i jeździłem 1.5 Strong Hybrid. Nowy silnik to jest dramat, zresztą opinia pracowników salonu jest podobna. Nie wypowiadam się tutaj o awaryjności, bo to nowa jednostka, może będzie trwała, ale zabija totalnie jakąkolwiek przyjemność z jazdy, to jest najgorszy automat jakim jeździłem w życiu. Co do spalania u mnie było ono bardzo wysokie jak na pełną hybrydę, bez porównania do Toyoty.


Na górę
Post: 02-02-2023, 14:46 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 233
Automat z MH zniknął z oferty już w zeszłym roku. W maju już nie byłem w stanie go zamówić i kupiłem gotowca ze stoku.
Obecna oferta Suzuki na Europę jest bardzo słaba. Zobaczymy co będzie w 2024, ale Grand Vitara też wygląda kiepsko (1.5 StrongHybrid z możliwością AWD, 1.5 toyotowska hybryda bez możliwości AWD)


Na górę
Post: 15-02-2023, 07:25 
Offline

Rejestracja: 31-05-2018, 14:33
Posty: 19
Suzuki: S-Cross
Własnie jestem po testowej jedzie 1.5 Strong Hybrid. Wniosek taki, ze miasto - można z tym żyć, ale trasa to jakieś nieporozumienie!
Czyli jeżeli ktoś poszukuje automatu to stanowczo Suzuki wylatuje z gry :(


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]