Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-04-2024, 19:45

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28-12-2022, 09:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-01-2019, 19:16
Posty: 49
Suzuki: Vitara II FL
Cześć wszystkim,

zbliżają się narodziny dziecka więc wraz z żoną zastanawiamy się jaki fotelik dobrać do naszej Vitary. Czy skupić się na fotelikach z baza izofix czy wystarczy fotelik zapinany na pasy? Może ktoś z forumowiczów ma doświadczenia związane z konkretnymi firmami czy nawet produktami? Podobno fotelik trzeba dopasowywać do konkretnych aut, więc może jakaś opinia wartościowa spłynie :) Proszę o pomoc. Pozdrawiam

_________________
Suzuki Vitara 1.4 140 2WD


Na górę
Post: 28-12-2022, 12:45 
Offline

Rejestracja: 22-08-2020, 16:00
Posty: 36
Suzuki: Vitara
Britax kidfix... czyli Romer (to jeśli chodzi o foteliki, bo są najbezpieczniejsze, ale i tez jedne z droższych). Nosidełko - maxicosi. Tyle w temacie - na bezpieczeństwie nie warto szukać oszczędności. Polecam.


Na górę
Post: 28-12-2022, 15:13 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 232
Bez przesady. Wystarczy kupić atestowany fotelik. One wszystkie są takie same. Plastik, styropian i materiał.
Mam joie, cotobaby, chyba też jakiś romer. Jak się je rozbierze na części pierwsze to wszystko to samo.
Wiadomo że przy małym dziecku człowiek chce mieć wszystko najdroższe, najlepsze itp.
Potem się okazuje inaczej. Nosidło kup byle jakie, ale fotelik bym proponował kupić jak dziecko już jest. I powkładać go do kilku. Co z tego że kupisz polecany fotelik , jak ci tam dziecko będzie plakac w aucie godzinami bo mu niewygodnie.


A co do tego czy isofix czy pasy, to moj joie jest na pasy i był kupowany przez neta. Nieważne co bym robił to nie jestem w stanie umocować go sztywno do kanapy i lata. Następne foteliki już wszystkie były na isofixach.


Na górę
Post: 28-12-2022, 21:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2016, 18:57
Posty: 494
Lokalizacja: Świdnica
Suzuki: VITARA S 1,4 AT AWD
Jako dziadek dla wnuczek zakupiłem już dwa różne foteliki.Obydwa sprawdzone juz w Vitarze .Polecam oczywiście na Isofix (mniej problemów z montażem na kanapie ) .Najlepiej obrotowy.Łatwiej wyjąć dziecko.Niemowlę proponuję tyłem do kierunku jazdy.Fotelik z nogą podpierająca się o podłogę samochodu.Osobiście mam Recaro i MaxiCosi.

_________________
Jest Vitara S 1,4 AT AWD
Ex S-cross 1,6 DDiS AWD


Na górę
Post: 29-12-2022, 08:39 
Offline

Rejestracja: 17-03-2022, 07:36
Posty: 94
Suzuki: Vitara II 1,6
To nie jest prawda, że foteliki dla dziecka są jednakowe i brać byle co.
Sprawdźcie sobie wyniki badań z testów zderzeniowych, fotelik ma chronić dziecko a nie być kupiony na sztukę. A niektóre to nic nie chronią !

Wg testów wożenie dziecka tyłem jest bardziej bezpieczne.

Ja mogę polecić Fotelik Concord Reverso Plus na isoFIX. Ma wysokie noty bezpieczeństwa.

Ja mam dwa te foteliki, jeden kupiłem powystawowy w którym brakowało wkładki dla noworodka i gałka plastikowa regulacji zagłówka była połamana kupiłem go w cenie 700zł, drugi kupiłem używany kompletny na OLX w stanie bardzo dobrym za 400zł.

Jak dla mnie to noworodka wygodniej przewozić w nosidełku. Nosidełko mam na pas.

_________________
Suzuki Vitara II LY (2016r.), 1.6 4WD AllGrip


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]