Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 06:27

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09-06-2022, 09:46 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 420
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
Nie wiem, czy dobrze to opisałem, ale chodzi o ten element, który ogranicza/reguluje poziom otwarcia drzwi. U mnie jest on czarny i nie jest gładki, tylko ma takie wgłębienia i zauważyłem, że po opadach w tych wgłębieniach zbiera się woda. Gdyby były mrozy to nawet widać było, że ona tam zamarza i przy otwieraniu drzwi niekiedy było słychać taki odgłos pękania lodu. Chodzi przede wszystkim o przednie drzwi, ale możliwe, że w tylnych też to występuje, tylko siłą rzeczy mniej rzuciło mi się w oczy.

Pytanie, czy "Ten Typ Tak Ma" i jest to normalne, czy może u mnie coś jest nie tak i woda jest niewłaściwie odprowadzana lub za dużo jej się tam dostaje?


Na górę
Post: 09-06-2022, 12:21 
Offline

Rejestracja: 18-10-2019, 21:00
Posty: 97
Lokalizacja: War-Maz
Suzuki: SX4 S-CROSS 1,4 AT
Chyba TTTM, mam to samo w S-CROSS, tylko częściej to widzę właśnie w tylnych drzwiach.
Ogólnie to te ograniczniki najlepiej nie działają w sensie trzymania otwartych drzwi.
U mnie prawy tył jak ogranicznik jest czysty i suchy to jakoś jeszcze trzyma, ale skrzeczy jak stara szafa u babci, w serwisie oczywiście stwierdzili, że jest Ok tylko trzeba go nasmarować i oni mają do tego celu super specjalny środek, tyle tylko, że po nasmarowaniu nie trzeszczy może ze dwa miesiące ale za to zupełnie nie trzyma otwartych drzwi (w sumie to jak ma trzymać jak z konstrukcji wynika, że działa na zasadzie oporu, a jest posmarowany czymś śliskim).

_________________
Suzuki SX4 S-CROSS 1,4T FWD AT (2019)


Na górę
Post: 17-08-2022, 08:47 
Offline

Rejestracja: 23-07-2022, 08:14
Posty: 5
Suzuki: Vitara 2015
Jeżeli ograniczniki źle trzymają, to należy wymienić plastikowy element w samym ograniczniku, gdyż po kilku latach ulega on wytarciu.
Wymiana jest prosta.

Wystarczy wykręcić dwie śruby w boczku, jedna jest chyba w okolicy klamki, druga jeżeli dobrze pamiętam w rączce, chyba są zaślepione plastikowymi zaślepkami.
Zdejmujemy od dołu, z wyczuciem jakby wyrywając ;)
Potem podnosimy do góry, rozpinamy kostkę od szyb. Zdejmujemy folię zabezpieczającą, kawałek na dole, tak byle śrubę przytrzymać kluczem od środka.
Żeby wyjąc ogranicznik trzeba wykręcić głośnik. w vitarze III są 3 śrubki.
Ogranicznik to już bajka, odginamy z wyczuciem blaszki i wyjmujemy stary plastik, zwykle jest biały, wkładamy w ten sam sposób nowy, (tu czarny) zaginamy blaszki i montujemy w kolejności odwrotnej ;)
Przy okazji operacji można pokusić się i wyciszyć blachę drzwi.

https://allegro.pl/oferta/ogranicznik-drzwi-suzuki-grand-vitara-ii-81810-12285051651


Na górę
Post: 22-08-2022, 11:55 
Offline

Rejestracja: 23-07-2022, 08:14
Posty: 5
Suzuki: Vitara 2015
Poniżej wrzucam zdjęcia z przykładowej aukcji.
Jak zabiorę się za wymianę w drugich drzwiach, to zrobię fotorelacje.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]