Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 20:49

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Koło zapasowe.
Post: 03-05-2022, 20:24 
Offline

Rejestracja: 23-01-2022, 15:44
Posty: 32
Lokalizacja: Włocławek
Suzuki: Vitara 1.4 BOOSTERJE
Cześć wszystkim. Planujemy wakacyjny wyjazd zagraniczny. Wiem, że np. w Czechach, wymagane przy kontroli policji, jest koło zapasowe. Jak wygląda to u was? W mojej sytuacji, mam tylko zestaw naprawczy, klej plus kompresor. Chcę wrzucić coś w bagażnik. Jakie są wasze opinie? Dojazdówka czy może pełny wymiar na stalówce. Czy pełny wymiar 17'' mieści się w otworze w bagażniku, po wyjęciu styropianu. Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi. Pozdrawiam.


Na górę
Post: 03-05-2022, 20:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Osobiście preferuję dojazdówkę. O ile dobrze pamiętam, to w przypadku koła o pełnym wymiarze są pewne problemy.


Na górę
Post: 04-05-2022, 07:20 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 420
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
Ja mam dojazdówkę i chyba pełne koło mieści się w otworze, ale wystaje na tyle, że traci się podwójną podłogę - temat był już maglowany na forum. Odnośnie Czech, to musisz mieć auto wyposażone zgodnie z przepisami w kraju rejestracji auta, co wynika z konwencji wiedeńskiej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja ... u_drogowym . Oczywiście rozumiem, że niekomfortowe jest kłócenie się z policją w obcym kraju i sam dla świętego spokoju biorę np. apteczkę lub bezpieczniki, ale są też pewne granice i koła bym specjalnie z tej okazji nie kupował. I jeszcze jedna istotna uwaga, trzeba rozróżnić wyposażenia auta od wyposażenia kierowcy, czyli np. w Czechach wymagana jest kamizelka odblaskowa też dla pasażera, która ma być w kabinie i z tego co wiem, to jest to traktowane jako obowiązkowe wyposażenie kierowcy (pasażera) i tym samym nie podchodzi pod wspomnianą konwencję wiedeńską.


Na górę
Post: 04-05-2022, 08:43 
Offline

Rejestracja: 23-01-2022, 15:44
Posty: 32
Lokalizacja: Włocławek
Suzuki: Vitara 1.4 BOOSTERJE
Dzięki za odpowiedzi. Koło planuje kupić nie tylko ze względu na wyjazd, ale również że względów praktycznych. Wiemy dobrze, że przy ewentualnym złapaniu gumy i użyciu kompresora, naprawione chwilowo koło nadaje się praktycznie na śmietnik. Ja tak uważam przynajmniej i jeden z wulkanizatorów potwierdził moje przypuszczenia. 500 zł i spokój w bagażniku i spokój jak wspomniał jeden z kolegów, z dyskusją ewentualną ze stróżami prawa


Na górę
Post: 05-05-2022, 04:26 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1574
Suzuki: Vitara
Ja mam oponę wsadzona . Najwyżej assistance i jazda do punktu

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]