Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 20-04-2024, 01:54

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28-03-2022, 14:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-03-2022, 12:34
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara II, YamahaTDM
Witam Kolegów, pozdrawiam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na Forum, być może wcześniej ktoś o to pytał / pisał - nie doczytałem. Vitara 2020 na gwarancji, wersja Elegance. Chodzi o to, że odtwarzacz plików audio (głównie mp3) w trakcie odtwarzania potrafi się wyłączać (przełączać na radio). W ciągu godziny ma to miejsce 3-4 razy. Próbowałem już 5 pendrivów (zatem nie to), różne prędkości zapisów / próbkowania - też nie ma znaczenia. Gniazdo USB jest OK - sprawdzane. Nie ma żadnych luzów ani nic takiego. Dzieje się to w czasie jazdy jak i na postoju (pod prądem). Ostatnio doszło radio : gra gra gra i np. po 15 minutach ekran robi się ciemny, pojawia się efektowna litera S i uruchamia się ponownie. I tak ze 3x. Telefonowałem do Serwisu - długa głucha cisza, dumają - nie wiedzą co powiedzieć. Nie spotkali się z takim przypadkiem. Aktualny soft 1870. Proponują aktualizację - dobrze ; ale jeżeli aktualizacja nic nie da, ma ktoś jakiś pomysł co to może być ? Chętnie podpowiem Fachowcom z Serwisu. Z góry dziękuję,
Ogólnie jestem zadowolony, auto w warszawskich korkach chodzi jak ta Lala, ale chciałoby się coś więcej.


Na górę
Post: 28-03-2022, 15:43 
Offline

Rejestracja: 02-06-2021, 08:45
Posty: 51
Suzuki: Vitara II
Co prawda dotyczyło to podłączenia telefonu, ale miałem problem z gniazdem usb w aucie, poruszałem i dopiąłem wtyczkę od spodu, pod tunelem (da radę włożyć rękę od strony pedału gazu) i od tamtej pory działa bez problemów (telefon Samsung i Iphone).

A to odpowiedź innego użytkownika w innym temacie dotyczącym radia:
-okazuje się że u mnie też występuje ten problem. Udało mi się inaczej ułożyć ten kabel, na razie działa.


Na górę
Post: 29-03-2022, 13:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-03-2022, 12:34
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara II, YamahaTDM
Dzięki za info, chociaż jak już wspomniałem - gniazdo USb jest sprawne na 100%. Serwis, oczywiście proponuje aktualizację za 100 + Vat. Na pytanie : a jak dalej będzie tak samo ? Odp : Nagrać film ze zdarzenia, A oni wyślą do Suzuki, gdzieś tam ... Powiem szczerze, że Serwis Skody jest bardziej elastyczny. w ramach gwarancji Naprawiają/Wymieniają.


Na górę
Post: 29-03-2022, 17:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-01-2017, 17:33
Posty: 193
Lokalizacja: Gdańsk
Suzuki: Vitara; GSF 1250SA
Skoro jest gwarancja to ciśnij serwis. Pliki na penie przygotuj wg parametrów z instrukcji i niech walczą. Ma działać.

_________________
Suzuki Vitara Comfort
Suzuki GSF 1250 SA


Na górę
Post: 29-03-2022, 19:51 
Offline

Rejestracja: 02-06-2021, 08:45
Posty: 51
Suzuki: Vitara II
tadeoo pisze:
Dzięki za info, chociaż jak już wspomniałem - gniazdo USb jest sprawne na 100%. Serwis, oczywiście proponuje aktualizację za 100 + Vat. Na pytanie : a jak dalej będzie tak samo ? Odp : Nagrać film ze zdarzenia, A oni wyślą do Suzuki, gdzieś tam ... Powiem szczerze, że Serwis Skody jest bardziej elastyczny. w ramach gwarancji Naprawiają/Wymieniają.


Instalacja składa się ze stacji multimedialnej, przewodu łączącego oraz gniazda usb. Wadliwy jest łącznik między gniazdem usb a radiem. To o nim pisałem.


Na górę
Post: 30-03-2022, 10:00 
Offline

Rejestracja: 18-10-2019, 21:00
Posty: 97
Lokalizacja: War-Maz
Suzuki: SX4 S-CROSS 1,4 AT
tadeoo pisze:
...Serwis, oczywiście proponuje aktualizację za 100 + Vat...

Sam sobie zaktualizuj do najnowszej wersji i sprawdź (opisy i soft są dostępne tu na forum).
Jak nie pomoże to wtedy ciśnij serwis o naprawę gwarancyjną. Na pytanie serwisu skąd masz nowszą wersję softu w radiu odpowiedz, że w innym serwisie wgrali Ci za darmo (np. przejazdem byłeś w innym mieście i zrobili to bez problemu).
Nie mniej ta twoja usterka raczej nie ma nic wspólnego z wersją softu, a raczej z luźną (nie dopchniętą do końca wtyczką w radiu lub innym nie kontaktem instalacji zasilającej) ewentualnie fizyczną usterką w samym radiu.

Wgranie nowego softu to ok. 20minut, koszt zerowy i potwierdzenie lub zaprzeczenie fizycznej usterki, będziesz wiedział na czym stoisz i co robić dalej.

_________________
Suzuki SX4 S-CROSS 1,4T FWD AT (2019)


Na górę
Post: 30-03-2022, 15:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-03-2022, 12:34
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara II, YamahaTDM
Dzięki za cenną informację, zrobię to jednak odpłatnie, gdyż nie mam czasu tak ogólnie na te sprawy. 5.04. jestem umówiony w serwisie, dam info po kilku dniach czy pomogło. Serwis tak samo sugeruje, że może to być "jakiś luz" na połączeniach, a dodatkowo uszkodzone gniazdo usb. Żeby było ciekawie, koszt tego gniazda to 341 + robocizna (nie dopytałem czy netto czy brutto) :D ; W tym przypadku, nie dam im zarobić. Wezmę dzień urlopu i sam podłubie. Podobno dostęp nie jest taki katastroficzny. Cześć.


Na górę
Post: 30-03-2022, 15:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-03-2022, 12:34
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara II, YamahaTDM
mattman pisze:
tadeoo pisze:
Dzięki za info, chociaż jak już wspomniałem - gniazdo USb jest sprawne na 100%. Serwis, oczywiście proponuje aktualizację za 100 + Vat. Na pytanie : a jak dalej będzie tak samo ? Odp : Nagrać film ze zdarzenia, A oni wyślą do Suzuki, gdzieś tam ... Powiem szczerze, że Serwis Skody jest bardziej elastyczny. w ramach gwarancji Naprawiają/Wymieniają.


Instalacja składa się ze stacji multimedialnej, przewodu łączącego oraz gniazda usb. Wadliwy jest łącznik między gniazdem usb a radiem. To o nim pisałem.



Może coś nie kumam. Jaki jest związek radia z portem usb. Ma to jakiś wpływ ?


Na górę
Post: 30-03-2022, 18:48 
Offline

Rejestracja: 22-03-2019, 12:13
Posty: 49
Lokalizacja: Ruda Śląska
Suzuki: vitara II FL 1.4
mattman pisze:
Co prawda dotyczyło to podłączenia telefonu, ale miałem problem z gniazdem usb w aucie, poruszałem i dopiąłem wtyczkę od spodu, pod tunelem (da radę włożyć rękę od strony pedału gazu) i od tamtej pory działa bez problemów (telefon Samsung i Iphone).

A to odpowiedź innego użytkownika w innym temacie dotyczącym radia:
-okazuje się że u mnie też występuje ten problem. Udało mi się inaczej ułożyć ten kabel, na razie działa.


Miałem podobnie z podłączeniem telefonu oraz pendrive. Poruszałem kablem naprawiło się na jakiś czas ale problem powrócił ,ponownie poruszałem naprawiło się po kilku miesiącach takiej zabawy kabel odmówił posłuszeństwa definitywnie. Został wymieniony w serwisie w ramach gwarancji.


Na górę
Post: 30-03-2022, 19:56 
Offline

Rejestracja: 17-12-2019, 22:10
Posty: 205
Lokalizacja: Śląski
Suzuki: Vitara 1.4 2019
co za dziadostwo z tymi kablami w Suzuki, XXI wiek a zwykłego kabla nie potrafią zrobić dobrze!!!
co i rusz ktoś narzeka.


Na górę
Post: 31-03-2022, 21:33 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1574
Suzuki: Vitara
Kabel to nie jest, bo następuje reset radia. Co do płatnej aktualizacji, w żadnym wypadku zgłoś problem. Nie mogą skasować cię za naprawę gwarancyjną, nie bądź frajer. Po to jest do cholery ta gwarancja

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 01-04-2022, 07:11 
Offline

Rejestracja: 02-06-2021, 08:45
Posty: 51
Suzuki: Vitara II
Mnie przy problemach z kablem pod tunelem, też zdarzał się reset radia...


Na górę
Post: 01-04-2022, 15:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-03-2022, 12:34
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara II, YamahaTDM
Witam, wszystkich . Idąc za radą obeznanych w tematyce, sam wykonam aktualizację. Natomiast w internecie widzę pliki o różnej wielkości do pobrania. Dla wersji 1890 ściągnąłem 1,9 Gb, ale nie jestem pewien czy to ten. Znajomy znów ściągnął ze strony Suzuki nie całe 0,6 Gb. Może ktoś zapoda ten właściwy ?


Na górę
Post: 01-04-2022, 17:04 
Offline

Rejestracja: 22-03-2019, 12:13
Posty: 49
Lokalizacja: Ruda Śląska
Suzuki: vitara II FL 1.4
Podczas ruszania uszkodzonym kablem u mnie również następował reset radia


Na górę
Post: 03-04-2022, 17:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-03-2022, 12:34
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara II, YamahaTDM
Aktualizacja z 1870 na 1890 poszła za trzecim podejściem, początkowo nie chciało w ogóle zaczytać, przy drugim stanęło na 76% ; nie widzę póki co żadnej różnicy do starszej wersji. Liczyłem, że lepiej będzie rozwiązana zakładka telefoniczna. Może graficznie przystosują do czasów współczesnych... No ale cóż, pewnie diabeł tkwi w szczegółach. Co zaś się tyczy odtwarzania plików mp3 - na razie czyta, odtwarza koncerty vidio (mp4, MOV, avi), ze dwa razy nastąpił reset, i zawsze pojawiał się komunikat : "No USB device connected". Zatem nie wiem, czy mój problem został rozwiązany. Może to kabel. Czas pokaże.


Na górę
Post: 05-04-2022, 18:33 
Offline

Rejestracja: 22-03-2019, 12:13
Posty: 49
Lokalizacja: Ruda Śląska
Suzuki: vitara II FL 1.4
Aktualizacja przez kartę SD czy port USB ? Jeśli przez uszkodzone USB to ryzykowne (pewnie stąd te problemy z aktualizacją). Komunikaty "No USB device connected" są mi dobrze znane przed wymianą kabla często widywane.


Na górę
Post: 05-04-2022, 19:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-03-2022, 12:34
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara II, YamahaTDM
tom1977 pisze:
Aktualizacja przez kartę SD czy port USB ? Jeśli przez uszkodzone USB to ryzykowne (pewnie stąd te problemy z aktualizacją). Komunikaty "No USB device connected" są mi dobrze znane przed wymianą kabla często widywane.


No właśnie, poszło po USB. W serwisie pytałem - to powiedzieli, że nie mieli przypadku wymiany kabla. Port USB - a i owszem, w okazyjnej cenie 340. Teraz przyszło mi polowanie z kamerką na moment, kiedy się rozłączy stacja multimedialna.


Na górę
Post: 06-04-2022, 08:59 
Offline

Rejestracja: 02-06-2021, 08:45
Posty: 51
Suzuki: Vitara II
Nie wiem na co czekasz, włóż rękę pod tunel i poruszaj, dociśnij wtyczkę od tyłu gniazda usb.


Na górę
Post: 06-04-2022, 14:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-03-2022, 12:34
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara II, YamahaTDM
mattman pisze:
Nie wiem na co czekasz, włóż rękę pod tunel i poruszaj, dociśnij wtyczkę od tyłu gniazda usb.


już to dawno zrobiłem, mam utrwalone 3x rozłączenie stacji. Zobaczymy, jak Suzuka zareaguje. A tak w ogóle, ktoś ma jakieś doświadczenia z serwisem przy ul. Goraszewska 32 w Warszawie ? Z zewnątrz wygląda trochę jak manufaktura :lol:


Na górę
Post: 06-04-2022, 17:27 
Offline

Rejestracja: 22-03-2019, 12:13
Posty: 49
Lokalizacja: Ruda Śląska
Suzuki: vitara II FL 1.4
U mnie serwis stwierdził natomiast że nie jestem pierwszy i już kilka wymieniali .


Na górę
Post: 21-07-2023, 11:57 
Offline

Rejestracja: 19-06-2023, 18:09
Posty: 2
Suzuki: SX4 S-cROSS
nieco powrotu do tematu...

Suzuki SX-4 S-Cross. Jest tylko jedno gniazdo USB w schowku pod podłokietnikiem.
Android Auto działa jedynie po kablu wpiętym tamże...
I teraz jest tak - przetestowałem już kilka (niby normalnie) działających kabli.
Najczęstszy objaw - 'podłącz telefon' czyli w ogóle go nie widzi.
Na jednym kablu - wszystko działa stabilnie, ale...ładowanie takie, że baterii ubywa (mimo, że przecież telefon działa bez wyświetlacza bo za niego służy konsola).
Na drugim - ładowanie działa jak trzeba ale...co chwila rozłącza i..."podłącz telefon"...
O co tu qrcze chodzi?
Wadliwe gniazdo?
Da sie tu zalożyć jakieś podwójne?


Na górę
Post: 12-09-2023, 14:27 
Offline

Rejestracja: 19-06-2023, 18:09
Posty: 2
Suzuki: SX4 S-cROSS
nikt nic nie wie?
z ostatnich sprawdzeń wynikneło, że po podpięciu iPhona wszystko działa niezależnie od tego jakim kabelkiem to się zrobi... Apple Car się odpala bezproblemowo i telefon ładowany jest zdaje się jak trzeba...


Na górę
Post: 12-09-2023, 15:23 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 232
to skoro iPhone Ci działa to nie jest to problem USB czy Suzuki tylko lewego telefonu z Androidem. ewentualnie masz telefon huaweia gdzie wogole nie ma Android auto :-)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]