Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-04-2024, 23:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21-11-2021, 13:10 
Offline

Rejestracja: 04-10-2019, 18:09
Posty: 6
Suzuki: Vitara
Witam. Jest możliwe korzystanie z android auto bezprzewodowo z telefonu z androidem. Potrzebne do tego jest "pudełeczko" AA wireless od Indiegogo:
https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/
Czekałem na ten wynalazek około pół roku (podobno problemy z różnymi częściami). Działa bardzo dobrze z telefonem Xiaomi Redmi Note 8t, ale telefon musi mieć android 11 (zainstalowałem na telefonie system miui polska/miui eu).
Działa również bez zarzutów z telefonem Poco 3x pro.
Poprawna konfiguracja:
Wchodzimy w aplikację android auto, uaktywniamy ustawienia programisty (wielokrotne kliknięcie na numer kompilacji android auto), wchodzimy w trzy kropki/kreski i włączamy android auto bezprzewodowo, następnie wchodzimy w ustawienia ogólne android auto i zaznaczamy aa bezprzewodowo. Możliwe jest również że trzeba wejść w ustawienia programisty w telefonie i zmienić ustawienia degubowania usb. Następnie trzeba zapomnieć połączenie bluetooth telefonu z samochodem. Podłączamy "pudełeczko do stacji multimedialnej, włączmy dedykowaną aplikację aa wireless na telefonie, ustawiamy wszystko według instrukcji i klikamy połączenie. U mnie połączenie nie zadziałało, więc ręcznie podłączyłem bluetooth aa wireless (nazwa była inna, ale nie pamiętam jaka). Telefon łączy po bluetooth aa wirelees i suzuki (2 połączenia) i po wifi aa wirelees (wifi i dane mobilne muszą być włączone w telefonie). Od tej pory android auto łączy się bezprzewodowo po każdym włączeniu samochodu (redmi note 8t około 30 - 40 sekund, Poco 3x pro max 20 sekund po włączeniu zapłonu). Działa bardzo stabilnie, nie zrywa połączenia, działają wszystkie aplikacje zgodne z android auto (w tym Yanosik). Na baterii wytrzymuje około 250 - 280 kilometrów (redmi note 8t). Gdy chcemy podłączyć android auto przewodowo (np. aby ładować telefon), należy ponownie wyłączyć aa bezprzewodowo w ustawieniach aplikacji android auto.
Pozdrawiam.


Na górę
Post: 22-11-2021, 18:25 
Offline

Rejestracja: 28-11-2018, 19:14
Posty: 310
Lokalizacja: południe
Suzuki: Vitara 1.4 AWD
To ja już wolę swój magnetyczny kabel za 4 zł z ali ;)


Na górę
Post: 22-11-2021, 18:37 
Offline

Rejestracja: 02-06-2021, 08:45
Posty: 51
Suzuki: Vitara II
Mnie po ostatniej aktualizacji Android Auto przestało dobrze działać... za każdym razem się łączy, ale zrywa za jakiś czas połączenie...


Na górę
Post: 24-11-2021, 08:43 
Offline

Rejestracja: 18-11-2021, 12:40
Posty: 7
Ja mam to samo zrywa połączenie.


Na górę
Post: 24-11-2021, 11:04 
Offline

Rejestracja: 02-06-2021, 08:45
Posty: 51
Suzuki: Vitara II
Czyli bez aktualizacji Bosch SLDA... nie będzie Android Auto. Szkoda, bo mocno się przyzwyczaiłem do Yanosika, a przede wszystkim do Spotify :-(


Na górę
Post: 25-11-2021, 20:15 
Offline

Rejestracja: 23-10-2017, 20:11
Posty: 58
Lokalizacja: Łęg Tarnowski
Suzuki: Vitara S
mattman pisze:
Mnie po ostatniej aktualizacji Android Auto przestało dobrze działać... za każdym razem się łączy, ale zrywa za jakiś czas połączenie...

Sprawdź przewod bo on jest najczęstszym powodem zrywania połączeń z AA. Przetestowałem to na kilku przewodach oraz obu samochodach w domu.


Na górę
Post: 02-12-2021, 14:07 
Offline

Rejestracja: 02-06-2021, 08:45
Posty: 51
Suzuki: Vitara II
Witam, chyba problemem nie była aktualizacja, a problem z instalacją w aucie. Pogmerałem pod tunelem docisnąłem wiązkę do gniazda usb i... działa. Testuję dalej.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]