Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-04-2024, 11:39

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18-10-2021, 11:23 
Offline

Rejestracja: 23-10-2017, 20:11
Posty: 58
Lokalizacja: Łęg Tarnowski
Suzuki: Vitara S
Cześć,

Wczoraj jadąc zauważyłem iż przy przyspieszaniu przy obrotach 2500 obr/min silnik dostawał przyduszenia na niecała sekundę i potem przyspieszał dalej bez tego objawu na tym samym biegu. Dzieje się to na każdym biegu niestety ale żaden błąd na wyświetlaczu nie wyskakuje. Czy to może być wadliwa turbina czy też coś innego? Przebieg 52000 km, niecałe 5 lat.


Na górę
Post: 18-10-2021, 11:36 
Offline

Rejestracja: 02-10-2019, 23:58
Posty: 51
Suzuki: s-cross
robertoas pisze:
Cześć,

Wczoraj jadąc zauważyłem iż przy przyspieszaniu przy obrotach 2500 obr/min silnik dostawał przyduszenia na niecała sekundę i potem przyspieszał dalej bez tego objawu na tym samym biegu. Dzieje się to na każdym biegu niestety ale żaden błąd na wyświetlaczu nie wyskakuje. Czy to może być wadliwa turbina czy też coś innego? Przebieg 52000 km, niecałe 5 lat.
O ciekawy temat i chętnie poczytam, bo zauważyłem ten sam problem u siebie (tzn. mojego auta) już jakiś czas temu. Mój ma 2,5 roku i 71 kkm (ale problem zauważyłem ponad 10 kkm temu, tylko nie miałem czasu się temu przyjrzeć). Jak delikatnie przyspieszam, to tego zjawiska nie odczuwam.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

_________________
Pozdrawiam Janusz


Na górę
Post: 09-11-2021, 15:33 
Offline

Rejestracja: 23-10-2017, 20:11
Posty: 58
Lokalizacja: Łęg Tarnowski
Suzuki: Vitara S
Objaw znikł po przejechaniu autostradą z prędkością około 150 km/h na odcinku 30 km. Wcześniej zmieniłem świece zapłonowe ale to nie pomogło, na moim przykładzie widać że silniki z turbinka muszą czasem przegonione autostradowo. Dodam że na codzien jeźdze przeważnie lokalnymi drogami i raczej energicznie jednak jak widać to nie to samo dla turbiny co prędkości (i obroty) autostradowe...


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]