Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 19:39

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26-07-2021, 18:26 
Offline

Rejestracja: 27-01-2021, 16:55
Posty: 2
Lokalizacja: Lędziny
Suzuki: Vitara II Hybrid
Czesc
Mam problem z moim suzuki Vitara 2020 Hybrid.
Oststnio zauważyłem że jak zostawię go zaparkowanego na górce (nawet nie dużej) to zjeżdża w dół. Sprawdzałem domyślenie na biegu 1 ale też na każdym innym włącznie ze wstecznym. Po pozostawieniu go tak (niezależnie czy stoi pod górkę czy z górki to skrzynia nie trzyma i ruchem skokowym jakby zsuwa się w dol. Nigdy czegoś takiego nie miałem w żadnym samochodzie. Oczywiście ratuje powiedzmy zaciągnięcie hamulca ręcznego ale wydaje mi się że jak zostawiam na biegu to skrzynia powinna trzymać.

Czy to taka dolegliwość tego modelu czy coś jest nie tak i powinienem się zwrócić do serwisu?

Z góry dzięki za pomoc.


Na górę
Post: 26-07-2021, 20:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Konkretnie to nie skrzynia puszcza tylko sprzęgło. Na 1 i R przepchnięcie auta przez jedną osobę powinno być bardzo trudne (choć możliwe). Na małej pochyłości na pewno nie powinien zjeżdżać. Pytanie czy to samo rozumiemy przez małą pochyłość. ;-)

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 26-07-2021, 22:10 
Offline

Rejestracja: 27-01-2021, 16:55
Posty: 2
Lokalizacja: Lędziny
Suzuki: Vitara II Hybrid
Rozumiem aczkolwiek wydaje mi się że to raczej silnik "trzyma" a to skokowe zsuwanie się samochódu to wynik tego że w silniku zaczynaja się kręcić tłoki (tak w uproszczeniu).
Mała pochyłość jest oczywiście subiektywna, ale jak dla mnie jest na tyle mała, że kazdy inny samochód którym jeździłem trzymał nawet na znacznie większych pochylosciach (mondeo, Focus, fusion, stilo...). Wszystko czym jeździłem nie miało takiego problemu. Wiem że im wyższy bieg tym silnik będzie "trzymał" słabiej dlatego zostawia się samochód na najnizszym biegu.
Zrozumiałbym jakby taka sytuacja występowała w momencie kiedy zostawiłbym na biegu 2 wzwyż ale na jedynce? Coś tu jest nie tak moim zdaniem...


Na górę
Post: 27-07-2021, 06:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
No tak, oczywiście, że trzyma sprężanie na tłokach. Nie wiem czemu tak napisałem. :-)
Gdzieś czytałem, że generator w vitarze ma możliwość podtrzymania obrotów silnika bez podawania paliwa. Jeśli tak się dzieje, to gdzieś musi być spuszczane ciśnienie z cylindrów (zawór, odprężnik). Być może tamtędy ucieka trochę również na postoju.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]