Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-04-2024, 12:24

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26-03-2021, 13:02 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 420
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
Mam nadzieję, że nie dubluję już jakiegoś tematu, szukałem na forum i temat haku i/lub bagażnika pojawia się w kilku wątkach, ale jest dość rozproszony i może warto założyć nowy, tak więc proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Jestem na etapie poszukiwania bagażniku na 2 rowery na hak. Oczywiście Thule to sprawdzona marka, ale też dość droga, więc rozglądam się za alternatywnym rozwiązaniem - typów mam już całą masę i aż mnie głowa od tego boli. ;) Tak więc byłbym wdzięczny za wszelką pomoc i sugestie.

Przede wszystkim pytanie czy w przypadku 2 rowerów iść w platformę, czy może jednak wieszak + tablica z oświetleniem i rejestracją? Ma ktoś może jakieś doświadczenie i może ktoś przerabiał, że wpierw kupił np. wieszak, ale to rozwiązanie się nie sprawdza i lepiej od razu kupić platformę?

No i jakie firmy polecacie, a jakie odradzacie lub ewentualnie jakie rozwiązanie się sprawdzają, a jakie unikać? Przykładowo trafiłem na takie model EUFAB CROW PLUS lub droższy PERUZZO COMO 2 PURE INSTINCT i bardzo mi się spodobała funkcja składania, ale czy w praktyce zdaje to egzamin?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.


Na górę
Post: 26-03-2021, 13:24 
Offline

Rejestracja: 02-10-2019, 23:58
Posty: 51
Suzuki: s-cross
Jaclaw pisze:
Mam nadzieję, że nie dubluję już jakiegoś tematu, szukałem na forum i temat haku i/lub bagażnika pojawia się w kilku wątkach, ale jest dość rozproszony i może warto założyć nowy, tak więc proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Jestem na etapie poszukiwania bagażniku na 2 rowery na hak. Oczywiście Thule to sprawdzona marka, ale też dość droga, więc rozglądam się za alternatywnym rozwiązaniem - typów mam już całą masę i aż mnie głowa od tego boli. ;) Tak więc byłbym wdzięczny za wszelką pomoc i sugestie.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.


Zdecydowanie platforma, co do marki nie pomogę ale z reguły im droższa tym lepsza, więc musisz sam znaleźć kompromis pomiędzy ceną i jakością. Zwróć uwagę na łatwość montażu, powinna być odchylana, żebyś z zamontowanymi rowerami mógł otworzyć bagażnik. Nie wiem czy instalację masz 7 czy 13 pin, ale w Polsce legalnie powinieneś mieć 13 pin instalację w platformie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

_________________
Pozdrawiam Janusz


Na górę
Post: 26-03-2021, 14:43 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 420
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
Dzięki, czyli jeden głos na platformę. Generalnie wiem, że to jest stabilniejsze rozwiązanie, ale też droższe.... no i zajmuje więcej miejsca. Ale OK 1:0 dla platformy. :)

Mam nadzieję, że będę miał 13-pin, właśnie wczoraj miałem odebrać nowe auto z hakiem, ale zauważyłem, że mi zamontowali 7-pinowe gniazdo, więc to zareklamowałem i teraz muszę czkać, bo ponoć muszą takie gniazdo dopiero z Węgier ściągnąć. :( Wprawdzie wcześniej chyba wprost nie mówiłem o tym, że ma być gniazdo 13-pinowe, ale na pewno była mowa o tym, że chce to m.in. na bagażnik rowerowy, a do takiego bagażnika musi być 13-pinowe. Generalnie zdziwiłem się, że takie coś zrobili, bo dla mnie oczywiste wydawało się, że obecnie w nowym aucie ASO powinno już montować tylko 13-pinowe, ale okazuje się, że jednak nie. Więc jakby ktoś też chciał hak, to musi wyraźnie powiedzieć, że ma mieć 13-pinowe złącze.


Na górę
Post: 26-03-2021, 16:46 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 14:58
Posty: 370
Wybierając platformę zwróć też uwagę na jej wymiary. Ja dobrałem sobie taką (jakaś Atera, dokłądnego typu nie pamiętam), która bez problemu mieści się w bagażniku, przez co na wakacjach czy wyjazdach nie mam "myślenic" co z nią zrobić w sytuacji, gdy muszę ją z jakiegoś powodu zdjąć z haka.

_________________
Vicia Premium 1.6 Allgrip


Na górę
Post: 26-03-2021, 20:36 
Offline

Rejestracja: 06-08-2019, 08:42
Posty: 190
Suzuki: Vitara 1,4 AT Allgri
Zdecydowanie platforma, kilka lat temu kupiłem używaną platformę Twinny Load za jakieś 200 zł przejechałem z nią kilka tyś kilometrów i jestem mega zadowolony. Na autostradzie można poruszać się z dozwoloną prędkością i nic sienie dziej.

_________________
VITARA 1,4 AT ALLGRIP
GSF 600 BANDIT


Ostatnio zmieniony 26-03-2021, 20:39 przez wydech, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 26-03-2021, 20:38 
Offline

Rejestracja: 23-08-2020, 20:31
Posty: 234
Polecam taki bagażnik rowerowy Menabo Alcor 2, na 2 rowery. Jakościowo porównywalny z Thule. ObrazekObrazek


Na górę
Post: 26-03-2021, 21:55 
Offline

Rejestracja: 02-10-2019, 23:58
Posty: 51
Suzuki: s-cross
emeryk113 pisze:
Polecam taki bagażnik rowerowy Menabo Alcor 2, na 2 rowery. Jakościowo porównywalny z Thule

Cenowo też.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

_________________
Pozdrawiam Janusz


Na górę
Post: 26-03-2021, 22:39 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 420
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
emeryk113 pisze:
Polecam taki bagażnik rowerowy Menabo Alcor 2, na 2 rowery. Jakościowo porównywalny z Thule.

Dzięki, wygląda bardzo fajnie, tylko trochę mnie jej wymiary martwią, bo raczej nie ma szans, aby ją włożyć do bagażnika Vitary - jak czytam w sieci to ma 120 cm. A sugestia kolegi Paffcio, żeby kupić coś co można schować do bagażnika wydaje się dość sensowna. Ale jeszcze raz dzięki - muszę to przemyśleć.


Na górę
Post: 27-03-2021, 06:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1582
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Thule Altera Strada ma coś koło 100cm, ale wtedy koła "dorosłych" rowerów są blisko krawędzi. Wprawdzie nie spadają stabilność jest pogorszona. Aluminiowe końcówki szyn są lekko odgięte do dołu po latach użytkowania. Fakt, że poza tym to nic się jej nie dzieje, a ma ponad 15 lat. Z nieco dłuższymi szynami może być stabilniej.

Zresztą zmierz sobie w rowerze ile potrzebujesz. Jak masz większą ramę to i odległość między kołami wzrasta.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]