Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 22:30

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 09-07-2020, 13:59 
Offline

Rejestracja: 09-07-2020, 13:35
Posty: 9
Suzuki: Vitara III
Witam Forumowiczów

Posiadam Vitare z 2019r. po odbiorze samochodu wszystko było cacy, ale po pewnym czasie z okolić nad zegarem zaczęły dochodzić mocne stuki po wjechaniu np. w dziurę lup po przejechaniu progu, zawiozłem Vitare do salony i usterka została naprawiona, okazało się, że rurka od lewego nawiewu szła na tyle wysoko za zegarem, że po wpadnięciu w dziurę uderzała o deskę rozdzielczą. Po tej naprawie, zaczęły strzelać mi plastiki z okolicy radia, klimatyzacji i z tego srebrnego elementu nad nawigacja, oczywiście zawitałem z powrotem do salonu a dokładnie 2 razy byłem i stwierdzili, że coś zostało poprawione ale problem nie został rozwiązany. Strzelanie plastiku pojawia się przy skręcaniu, jeździe po nierównościach, przy przejazdach tramwajowych tam gdzie na jezdni są tory, a najgorzej jest kiedy samochód postoi w słońcu, wtedy jest istny armagedon. Moje pytanie jest takie czy u was jest podobnie ? może to zbieg okoliczności i po przejechaniu 10 tyś to normalne w tym modelu ? dodam, że do zakupu namówił mnie kolega który ma wersję z 2017 rocznika i przed chwila sprawdziłem i u niego problem nie występuje mimo, że samochód stał w słońcu 5 godz. Zastanawiam się czy no serwis nie docisnął za mocno jakiegoś plastiku po poprzedniej naprawie, może za mocno coś skręcił, sam nie wiem, nie chce być upierdliwym klientem ale to irytujące i nie mówię tu o strzeleniu plastików co jakiś czas tylko praktycznie co przejazd. Dziękuje z góry za pomoc.


Na górę
Post: 09-07-2020, 15:09 
Offline

Rejestracja: 05-10-2017, 10:11
Posty: 62
Suzuki: vitara 4x4
Mam Vitarę z maja 2017 roku i przejechane 85 tyś. i oprócz cykania w słupku kierowcy nic nie trzeszczy ani nie puka. Cykanie w słupku zresztą przestało cykać po przejechaniu 40 tyś. Myślę że u ciebie coś nie dokręcili przy składaniu deski. Vitara to budżetowy samochód i zrobiony po taniości, ale dosyć solidnie poskładany.
lepiej samemu odkręć deskę rozdzielczą i sam popatrz gdzie jest luz ( filmiki są na YouTubie) , bo pracownicy Aso to prosty filtr kabinowy potrafią odwrotnie założyć.


Na górę
Post: 09-07-2020, 18:13 
Offline

Rejestracja: 23-10-2019, 13:52
Posty: 466
Suzuki: Vitara 1.0 2WD 6AT
U mnie przelot 4tys km i wszystko super mimo tego ze praktycznie całą deskę oprócz głównego monolitu, zdemontowalem i zamontowałem. Dodatkowo większość kabli dodatkowo unieruchomilem i zabezpieczyłem dodatkową otuliną.


Na górę
Post: 09-07-2020, 20:14 
Offline

Rejestracja: 09-07-2020, 13:35
Posty: 9
Suzuki: Vitara III
Bardzo wam dziękuje za odpowiedź, tak też myślałem, że coś jest źle poskładane zwłaszcza, że jak odebrałem samochód ostatnim razem to jeden z plastików był nie dociśnięty i odstawał połowę (ten łączący klimatyzację ze światłem awaryjnym) :/ samochód mam na gwarancji więc pewnie pojadę ponownie do ASO ale tym razem z przekonaniem, że u innych jest okej, mam podkładkę, niech się męczą, ew. możesz mi podesłać film jak to rozebrać bo znalazłem tylko sx4.


Na górę
Post: 09-07-2020, 22:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-10-2011, 17:09
Posty: 357
Lokalizacja: Kaszuby
Suzuki: Vitara 1.0 2019 ZQN
ja jestem już po poprawieniu fabryki ;)
po demontażu schowka okazało się że tak jak u kolegów związka za radiem która idzie do góry za nawiewami była dość luźna i stukała. Poza tym nad klapką filtra kabinowego jest taka kratka, i też była złe zatrzaśnięta. Zabezpieczyłem to wszystko opaskami. Oczywiście łapki szybki licznika też poprawione bo stukało to niemiłosiernie .


Na górę
Post: 10-07-2020, 07:50 
Offline

Rejestracja: 23-10-2019, 13:52
Posty: 466
Suzuki: Vitara 1.0 2WD 6AT
Trzeba zwróci uwagę na to jak składa serwis. Jest kilka elementów plastikowego deski w których można bardzo łatwo połamać zaczepy. Nikt później tego nie weryfikuje a deska klekocze. ASO się nie przejmuje bo „widziały gały co brały” po wizycie, a efekt trzaskania i klekotania przychodzi z granicznymi temperaturami


Na górę
Post: 10-07-2020, 08:37 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
@looki1983
U mnie też tak skrzypi wszystko od początku praktycznie (rocznik 2017). Najgorzej panel klimatyzacji i ramka stacji multimedialnej. Im cieplej tym bardziej. Jak temperatura schodzi do ok 20-22, to sie w miarę uspokaja. Jak Ci naprawią daj znać co zrobili.


Na górę
Post: 10-07-2020, 11:51 
Offline

Rejestracja: 09-07-2020, 13:35
Posty: 9
Suzuki: Vitara III
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, byłem dzisiaj 3 raz w ASO, umówiony jestem na Wtorek, że zostawię samochód, dam znać z jakim skutkiem.


Na górę
Post: 10-07-2020, 12:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-10-2011, 17:09
Posty: 357
Lokalizacja: Kaszuby
Suzuki: Vitara 1.0 2019 ZQN
a miało być lepiej po lifcie :(
miękka deska, lepsze plastiki :(


Na górę
Post: 21-07-2020, 06:49 
Offline

Rejestracja: 09-07-2020, 13:35
Posty: 9
Suzuki: Vitara III
A więc tak, trzymali samochód 2 dni, zadzwonili przyjechałem i otrzymałem coś takiego jak na zdjęciu :) Pytam się co to jest ? okazało się ze powsadzali jakieś uszczelnienie i gąbki, poprosiłem o usunięcie tego i przywrócenie tak jak to powinno być, pojeździłem 2 dni i o moje zdziwienie cisza, ale wczoraj było mocno gorąco, samochód stał 4 godziny w pełnym słońcu i plastiki strzelały przez około 5km ..... na razie zostawiam do obserwacji, teraz rano po dniu upalnym totalna cisza.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 21-07-2020, 08:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-12-2017, 14:24
Posty: 371
Panowie chcieli dobrze, a że nie najlepiej wygląda ... ;)

_________________
Vitara 1.6 HalfGrip
https://www.youtube.com/watch?v=qYSSoIVB8x0


Na górę
Post: 21-07-2020, 11:41 
Offline

Rejestracja: 23-10-2019, 13:52
Posty: 466
Suzuki: Vitara 1.0 2WD 6AT
Pacjent : Vitara 10.2019r.
Ja zaflokowałem większość elementów deski czyli szare dekory, krawędzie deski na styku ze stacja grająca i panelem klimatyzacji, półka/schowek koło lewarka, cały tunel środkowy, wnętrze schowka w desce oraz w podłokietniku, schowek po prawej stronie kierownicy w desce, plastikowe obramowanie zegarów deski.
Efekt, brak jakichkolwiek dźwięków z deski typu trzaski itd, brak elekty latania elementów w schowkach oraz odbić światła na zegarach. Wszystko elegancko się spasowało i automatycznie wyciszyło. Dodatkowy plus to elekt wizualny poprawiający taniość wykonania wnętrza. Polecam ;)
Tu zdjęcia:
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app


Na górę
Post: 21-07-2020, 21:56 
Offline

Rejestracja: 09-07-2020, 13:35
Posty: 9
Suzuki: Vitara III
Też oo tym pomyślałem, ale nie wiem co z gwarancją ? na razie jestem taki [cenzura], że nie wiem co mam dalej robić. Co do Twojego samochodu to wygląda super :), warto by było abyś podzielił się aukcjami gdzie zakupiłeś folie, żarówki itp, myślę że sporo osób by skorzystało i zaoszczędziło sporo czasu :) no chyba, że chcesz mieć wyjątkowy i unikatowy wóz :), możesz zapodać więcej zdjęć jak np świecą światła w środku i ledy na zewnątrz i jak np przebiegły prace.

pozdrawiam i dziękuje za pomysł z oklejeniem, daje mi to nadzieje, że nie zwariuje.


Na górę
Post: 21-07-2020, 22:40 
Offline

Rejestracja: 23-10-2019, 13:52
Posty: 466
Suzuki: Vitara 1.0 2WD 6AT
Elementy nie są oklejone lecz zaflokowane. Każdy element został zdemontowany, poddany obróbce czyli szlifowaniu, potraktowany specjalnym klejem oraz został naniesiony na niego flok czyli krótkie włoski z tworzywa sztucznego korzystając z ich właściwości elektrostatycznych. Daje to według mnie super efekt. Nie ma problemu z nierównościami elementów a całość jest wytrzymała. Dodatkowa zaleta to przy uszkodzeniu elementu nie trzeba go wymieniać, wystarczy pospawać i ponownie zaflokować a efekt będzie jak pierwotny. Co do gwarancji to można ją utracić na elementy zaflokowane czyli takie które i tak zazwyczaj nie maja wady fabrycznej czyli gwarancja na nie jest bezwartościowa.
Cały projekt zajął 2 mc a to z tytułu doboru części i koncepcji całości która ulegała
ciaglej modyfikacji oraz oczekiwania na „towar” od myfrendów. Polacy dostawcy i rzemieślnicy zadania realizowali na bieżąco.
Z chęcią pomogę ale myśle ze indywidualne projekty tylko dodatkowo wzbogacą naszą grupę i zrealizują własne wizje ;)


Na górę
Post: 29-07-2020, 13:59 
Offline

Rejestracja: 09-07-2020, 13:35
Posty: 9
Suzuki: Vitara III
niestety problem nie zniknął przy wyższych temperaturach jest dramat, a jeszcze jak puszcze klimatyzacje i powoli zaczyna się schładzać to już wgl. porażka. Zastanawiam się czy nie zamówię nowej części z https://autofuerst-shop.de/SUZUKI-Origi ... ITARA.html bo dokładnie ten plastik strzela najbardziej. Albo położę bezbarwną folie i sprawdzę efekt.


Na górę
Post: 29-07-2020, 14:17 
Offline

Rejestracja: 23-10-2019, 13:52
Posty: 466
Suzuki: Vitara 1.0 2WD 6AT
Uwazaj i zamów do polifta (jak masz polifta) bo te dekory się różnią z przedliftem z tytułu innej góry deski


Na górę
Post: 29-07-2020, 14:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-10-2011, 17:09
Posty: 357
Lokalizacja: Kaszuby
Suzuki: Vitara 1.0 2019 ZQN
uwaga bo te dekory są tylko do przedliftowego modelu. Zaczepy już nie pasują. Do polifta pasują tylko te fabryczne według wersji (Premium, Elegance, Allgrip)


Na górę
Post: 29-07-2020, 14:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-10-2011, 17:09
Posty: 357
Lokalizacja: Kaszuby
Suzuki: Vitara 1.0 2019 ZQN
Kiedyś czytałem że lekarstwo na te skrzypiące i strzelające plastiki w autach to spray silikonowy jak do uszczelek. Faktycznie to działa, w mojej GV ciągle mi skrzypiał bok drzwi pasażera. Ucichło. Śmierdzi więc trzeba się odważyć pryskać w każdej szczelinie deski i drzwi... Na razie delektuję się jeszcze zapachem nowości więc poczekam z tym ;)


Na górę
Post: 30-07-2020, 06:42 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
@looki1983 Ściąg go i zobacz, czy bez niego też Ci strzela. Ale to raczej nie to Ci hałasuje. On pod spodem trzyma ramkę stacji multimedialnej - i to raczej to słyszysz. Cały front stacji jest zbudowany z tego świecącego plastiku - który skrzypi niemiłosiernie. To samo tyczy sie panelu klimatyzacji.
Możesz od spodu spróbować poobklejać miejsca styku taśmą z meszkiem, i wsadzić tam coś, żeby te zaczepy stacji były mocniej dociśnięte - mają wtedy miej miesca na ruch i strzelanie. Co tam jeszcze strzela? Front ramki, z tyłu, ma dwa elementy z tego świecącego plastiku, które stykają sie z metalem. U mnie jeden z nich jest troche luźniejszy i też wydaje dzwieki.

A psikania sylikonem w spreju w te miejsca nie polecam - jest jeszcze gorzej.


Na górę
Post: 30-07-2020, 09:24 
Offline

Rejestracja: 25-08-2019, 08:33
Posty: 58
Suzuki: Vitara S
Jedynym skutecznym w 100% sposobem, jest oklejenie miejsc styku plastików, taśmą materiałową.
Dodatkowo warto od tyłu podklejać wszystko co się da filcem + gąbka.
Wygłuszałem wnętrze Vitary i demontowałem wszystkie plastiki z deski rozdzielczej.
Po oklejeniu wszystkich płaszczyzn styku zero dźwięków, nawet pod naciskiem.

Przykładowe zdjęcia jak ja to robiłem poniżej (dodatkowo warto dać po pasku taśmy na plastikowe wąsy - zaczepy).
W każdym samochodzie jaki miałem coś skrzypiało / stukało i jedyna metoda, to powolne eliminowanie tych dźwięków.
Tak to zostało zaprojektowane i żadne ASO nic na to nie poradzi.
Ale satysfakcja z pracy jak już nic nie słychać ogromna :)

https://zapodaj.net/4447703cb6a3d.jpg.html
https://zapodaj.net/cdc98143b2aa8.jpg.html


Na górę
Post: 30-07-2020, 10:07 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
@michu9 Wszystkie to znaczy które? Stacje multimedialną i panel klimatyzacji też też izolowałeś meszkiem od tapicerki, czy robiłeś tylko ten plastik nad schowkiem? Ja ten plastik nad schowkiem robiłem podobnie do Ciebie, dodatkowo oklejałem górną cześć ramki stacji multimedialnej taśmą materiałową na miejscu styku z tym plastikiem) - ale niewiele to dało.


Na górę
Post: 30-07-2020, 10:34 
Offline

Rejestracja: 25-08-2019, 08:33
Posty: 58
Suzuki: Vitara S
Tak, wszystko co się dało zdemontować i co się styka z głównym plastikiem deski rozdzielczej (czyli panel klimatyzacji, stacja multimedialna, zegary, kratki nawiewów, ramka dookoła skrzyni biegów, plastikowa osłona kolumny kierowniczej, mały schowek po lewej stornie). Ja się za to zabrałem bo i tak szukałem wkurzającego stukania gdzieś ze środka deski, więc i tak miałem większość rozebraną. Potem robiłem tak, że naciskałem i ostukiwałem wszystko co się da jeszcze zdemontować i jak coś wydawało dźwięk to działałem filcem, gąbką i taśmą materiałową Tesa. Sporo plastików (osłony słupków, progów) porobiłem podczas wygłuszenia podłogi i drzwi.


Na górę
Post: 04-08-2020, 14:19 
Offline

Rejestracja: 09-07-2020, 13:35
Posty: 9
Suzuki: Vitara III
Bardzo Ci dziękuje za informacje, mógłbyś w wolnej chwili znaleźć np na allegro ten materiał którym podklejałeś elementy ? Dziękuje.


Na górę
Post: 07-08-2020, 20:27 
Offline

Rejestracja: 09-07-2020, 13:35
Posty: 9
Suzuki: Vitara III
Jak zdemontować panel klimatyzacji, ten plastik co jest przycisk awaryjny ? czy ktoś mógłby się podzielić ? :) nie chciałbym czegoś urwać.


Na górę
Post: 08-08-2020, 14:14 
Offline

Rejestracja: 25-08-2019, 08:33
Posty: 58
Suzuki: Vitara S
Od spodu masz dwie śrubki + dwa zaczepy na wcisk na górze.
Musisz zdemontować plastik z awaryjnym bo inaczej nie wyjdzie.
Wpisz sobie w Google "panel klimatyzacji vitara iii" ładnie widać co i jak :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]