Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 03:10

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17-09-2023, 13:24 
Offline

Rejestracja: 14-09-2023, 14:27
Posty: 6
Suzuki: s cross
Co myślicie aby zamontować pod maską odstraszacz przeciwko zwierzakom które lubią czasami u nas w samochodach przebywać i uszkadzać po drodze np.kabelki,W Suzuki podwozie do zbyt dobrej zabudowy nie posiada więc może to dobre rozwiązanie,w szczególności że kiedyś miałem takie zdarzenie jak nie mogłem skorzystać z hamowania:))


Na górę
Post: 17-09-2023, 14:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2018, 20:20
Posty: 425
Lokalizacja: miasto 9 zajezdni
Suzuki: Swift AZ
Ja mam kostkę do WC, podobno działa lepiej :) Raz mi kuna zawitała pod maskę, na szczęście tylko podgryzła wygłuszenie. Jak zawiesiłem kostkę to już ani razu nie wróciła.

_________________
Swift 1,2; była Liana 4WD i Samurai


Na górę
Post: 17-09-2023, 17:08 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
Zgadza się - kostka WC działa :ok:


Na górę
Post: 18-09-2023, 06:40 
Offline

Rejestracja: 24-05-2018, 08:22
Posty: 232
https://allegro.pl/oferta/samochodowy-o ... 6764881661
sprawdzone od kilku lat , w kilku samochodach
kuny buszują ,ale autkom dają spokój...


Na górę
Post: 18-09-2023, 13:34 
Offline

Rejestracja: 22-08-2020, 16:00
Posty: 36
Suzuki: Vitara
Viano nie działa. Jak sam autor wspomniał wyżej, kuny wracają, miałem to i wywaliłem do kosza. Kostka WC działa, ale tylko chwilowo - kuna przyzwyczai się do zapachu, który i tak z czasem wywietrzeje. Wszelkie urządzenia które cykają, wytwarzają słyszalny pod maska dźwięk / klik / pik / syk - NIE ODSTRASZĄ kuny. Prawdziwe ultradźwięki są niesłyszalne dla człowieka !!! Walczyłem z kunami w aucie 4 lata i stosowałem wszystko, łącznie z siatką metalową pod autem. Pomogło urządzenie / zestaw firmy Marder Stop&Go ultradźwięki + blaszki z prądem - napięcie z aku. Są też wersje z baterią. Inna firma specjalizująca się w tego typu urządzeniach to K&K. Nic innego… No chyba, że szukasz oszczędności to kup co innego, aż wrócisz do mojego posta. Od czasu instalacji urządzenia w komorze silnika zero śladów po brudnych łapach z pazurami. Kuna dostała raz strzała i omija moje auto od tego czasu. Widziałem przez okno - wchodzi do aut obok się ogrzać, zwłaszcza w zimie…pod moim zawsze tylko przebiega. Cieszę się ze mogłem pomóc.


Na górę
Post: 19-09-2023, 09:44 
Offline

Rejestracja: 24-05-2018, 08:22
Posty: 232
Pat pisze:
Viano nie działa. Jak sam autor wspomniał wyżej, kuny wracają, miałem to i wywaliłem do kosza. Kostka WC działa, ale tylko chwilowo - kuna przyzwyczai się do zapachu, który i tak z czasem wywietrzeje. Wszelkie urządzenia które cykają, wytwarzają słyszalny pod maska dźwięk / klik / pik / syk - NIE ODSTRASZĄ kuny. Prawdziwe ultradźwięki są niesłyszalne dla człowieka !!! Walczyłem z kunami w aucie 4 lata i stosowałem wszystko, łącznie z siatką metalową pod autem. Pomogło urządzenie / zestaw firmy Marder Stop&Go ultradźwięki + blaszki z prądem - napięcie z aku. Są też wersje z baterią. Inna firma specjalizująca się w tego typu urządzeniach to K&K. Nic innego… No chyba, że szukasz oszczędności to kup co innego, aż wrócisz do mojego posta. Od czasu instalacji urządzenia w komorze silnika zero śladów po brudnych łapach z pazurami. Kuna dostała raz strzała i omija moje auto od tego czasu. Widziałem przez okno - wchodzi do aut obok się ogrzać, zwłaszcza w zimie…pod moim zawsze tylko przebiega. Cieszę się ze mogłem pomóc.

Gościu - czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem...?
gdzie napisałem że kuny wracają..?
moja działka graniczy z lasem ,więc w naturalny sposób kuny są w okolicy ,niemniej nie ruszają samochodów co miało miejsce przed "erą" Viano
używam ich od od kilku lat i powtarzam działają....

ps.nie mam żadnego interesu w polecaniu tego urządzenia,,, :lol:
w przeciwieństwie Twojego posta z którego na odległość czuć kryptoreklamę...


Na górę
Post: 19-09-2023, 10:27 
Offline

Rejestracja: 22-08-2020, 16:00
Posty: 36
Suzuki: Vitara
Ja nie podsyłam linków do zakupów konkretnych urządzeń, nie mam w tym interesu wiec o jakiej kryptoreklamie „gościu” piszesz pod moim adresem???

Moje intencje = pomóc autorowi postu i innym użytkownikom auta z podobnym problemem.

Radzę darować sobie personalne wycieczki, a emocje wyżyć na siłowni, albo na innym forum.

Spokojnego.


Na górę
Post: 19-09-2023, 17:56 
Offline

Rejestracja: 29-03-2018, 19:49
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara, obecnie Jeep
hmm ja też miałem ten problem w paru autach, próbowałem różnych preparatów, urządzeń itp... niby działały ale zawsze w końcu wlazła i w najlepszym przypadku poszarpała matę wygłuszającą, co pomogło? niestety dopiero szczelny garaż murowany...


Na górę
Post: 19-09-2023, 19:16 
Offline

Rejestracja: 21-08-2022, 22:45
Posty: 172
Suzuki: swift shvs
w moim przypadku też nic się nie sprawdzało na 100%. żadne kostki, sierść, płyny itp. Najlepiej działają piszczki ultradzwiękowe jak narazie. Polskie, firmy Viano, chyba. Teraz mam taki z dwoma głośniczkami i od roku odpukać.


Na górę
Post: 25-09-2023, 12:25 
Offline

Rejestracja: 11-09-2023, 09:48
Posty: 13
Suzuki: Vitara II
Viano i inne bzyczki - wyjaśnienie tematu i rozwianie wątpliwości.
Miałem i używałem przez wiele lat. Podobnie salon sprzedaży, z którym współpracowałem. Sprzedali tego setki. Czy działa i odstrasza? Tak. Czy kuny wracają? Tak.
A dokładnie chodzi o to, że kuny są jak ludzie. Dzielą się na prawicowe, lewicowe, odważne, strachliwe, itp. No dobra, przesadziłem trochę :)
Ale faktem jest, że charakter zwierzęcia wpływa na to czy wróci, czy nie. Po prostu z czasem kuny (te odważniejsze) przyzwyczajają się do bzyczka i najzwyczajniej w świecie wejdą pod maskę auta wyposażonego w takie urządzenie i zeżrą co tam chcą. Oczywiście nie ma reguły, może się zdarzyć że nie wejdą. Ale może się też zdarzyć, że po tygodniu już będą włazić. Zależy jakie osobniki są w okolicy. Moim zdaniem najlepsza metoda to zmieniać rodzaj urządzenia, żeby się za bardzo nie przyzwyczajały. Ja nie używam urządzenia i kun nie mam, choć grasują w okolicy. Ja mam kota, który pełni nocną straż :)


Na górę
Post: 03-10-2023, 21:33 
Offline

Rejestracja: 22-08-2020, 16:00
Posty: 36
Suzuki: Vitara
Skoro kuna wraca, to znaczy, że urządzenie Viano nie działa. I tu pełna zgoda - miałem to badziewie i kuna wciąż buszowała w komorze silnika. Jeśli ten temat ma służyć pomocą, odsyłam czytających kilka postów wyżej. Urządzenie wytwarzające ultradźwięki (ultradźwięków nie słyszy człowiek, zatem to co cyka, brzęczy, pika, itd. odpada, bo kuna wróci). Najlepiej ultradźwięki z opcją blaszek z prądem - wystarczy zainteresować się tematem i pogrzebać w Google. Jako drugie dodatkowe zabezpieczenie polecam krążki zapachowe firmy Stop&Go - niemiecki producent specjalizujący się wyłącznie w produkcji rozwiązań technicznych przeciwko kunom. Taki krążek wydziela zapach odbierany przez kuny jako „niebezpieczny wróg”. Prosty system mocowania z praktycznym haczykiem umożliwia wygodne umieszczenie krążka w komorze silnika. Zapach skuteczny przez okres 6 miesięcy - nie wywietrzeje po 3 tygodniach jak kostka WC. Poza tym odstrasza kunę, a kostka WC na początku zniechęca, ale kuna po jakimś czasie wróci, bo zapach WC lawendy, czy cytryny jej NIE odstraszy. Krążek o którym piszę kosztuje około 55 zł na Allegro. Działa, stosuje od 2 lat - kuna nie wraca.


Na górę
Post: 18-10-2023, 09:15 
Offline

Rejestracja: 11-01-2023, 14:12
Posty: 25
Lokalizacja: Mlada Boleslav
Suzuki: Vitara III
Zakładanie straszaka na kuny po fakcie jak nas odwiedziła to musztarda po obiedzie.
Dopóki nie pozbędziemy się zapachu niechcianego gości to jest szansa że wróci.
Ew. pojawi się nowy który będzie chciał swoim zapachem wykurzyć starego gościa.

Straszak na kuny powinno zakładać się od razu po ZAKUPIE.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]