Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 23:29

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04-02-2020, 17:47 
Offline

Rejestracja: 17-11-2019, 12:44
Posty: 11
Witam,
Panowie samochód ma 2 miesiące od miesiąca coraz glosniejszy staje się dźwięk z silnika.
Dźwięk porównać mozna do głosu turbiny w silnikach diesla jakby pisk tudzież metaliczny dźwięk.
"FACHOWCY" z Suzuki nie mogli uwierzyć że to nie przez aerodynamika samochodu, bo przecież to normalne iż przy 50 km/h się pojawia potem znika i znowu się pojawia powyżej 100 (dziwnej fizyki uczyli ów speców ale cóż).
Jednak spece podnieśli auto i stwierdzili że są to łożyska z mechanizmu roznicowego.
Jest to jedynie strzał bo sami nie wiedzieli i niby wysłali dźwięk do SMP.
Czy ktoś miał podobne dźwięki i wie co się sypie??, nie powiem jestem załamany że nowe auto a mechanizm różnicowy padł.

Czy mogę się domagać jakiejś rekompensaty za sprzedaż "wadliwego" samochodu? Jeżeli tak to z kim miałbym się kontaktować.

Z góry dzięki
Pozdr


Na górę
Post: 04-02-2020, 17:53 
Offline

Rejestracja: 23-10-2019, 13:52
Posty: 466
Suzuki: Vitara 1.0 2WD 6AT
Nie ma co się załamywać. Masz nowe auto na gwarancji. Wymienią ci cześć na nową tylko musisz tego przypilnować żeby ci jej nie próbowali naprawiać bo auto jest za młode. A takie rzeczy się zdarzają. Po prostu wadliwa cześć i tyle. Ale powalcz o wyminę nie naprawę. Jak coś to „wysmaruj” depesze osobiście do SMP. Tam są wyczuleni na dobre opinie ;)


Na górę
Post: 04-02-2020, 18:01 
Offline

Rejestracja: 17-11-2019, 12:44
Posty: 11
Dzięki za pocieszenie, ale jestem dość zniesmaczony odnośnie wiedzy serwisantow. Wyciskanie klientowi bzdur małych jeszcze zrozumiem ale zmieniać prawa fizyki tego się nie spodziewałem. A chyba napewno napisze do SMP bo chyba muszą się dowiedzieć kogo zatrudniają.


Na górę
Post: 15-02-2020, 14:42 
Offline

Rejestracja: 17-11-2019, 12:44
Posty: 11
Mały update, ten metaliczny pisk pojawiający sie przy prędkości ok 105-110 nie ma nic wspólnego z mechanizmem różnicowym. Chociaż bieżnia łożyska była przeszlifowana to nadal fachowcy nie wiedzą w czym problem, dam wam znać jak się uda zlokalizować dźwięk i go usunąć może przyda się kolejnym użytkownikom.


Na górę
Post: 22-02-2020, 18:18 
Offline

Rejestracja: 17-11-2019, 12:44
Posty: 11
Mały up...
Serwis wymienił cała skrzynie biegów i... Naradzie jest cisza znowu można jeździć 110 bez żadnych piskow więc chyba sukces :).

Pytanie do was czy jak zwiekszacie obroty w automatach to w okolicach 2.5-3 tys obrotów to jest taki lekki pisk jakby od turbiny czy to tylko moja wersja tak ma?.

Do administratora :
Może do tytułu warto dodać - "wymieniona skrzynia" aby ułatwić wyszukiwanie


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]