Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-04-2024, 18:46

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02-09-2019, 11:48 
Offline

Rejestracja: 25-08-2019, 08:33
Posty: 58
Suzuki: Vitara S
Witam!

Jest to mój pierwszy post, także witam wszystkich Użytkowników forum :)

Niedawno kupiłem Suzuki Vitarę rocznik 2016 silnik 1.4 i mam denerwujące brzęczenie (jakby coś wpadało w rezonans) w okolicy 2000 obr. (powyżej i poniżej tych obrotów dźwięku nie ma).
Przejrzałem tematy na forum, ale nie znalazłem rozwiązania :(
Wydaje mi się, że odgłos dochodzi z okolicy przedniego słupka lub gdzieś z górnej części deski.
Odkręcałem już daszek przeciwsłoneczny, demontowałem maskownicę przedniego słupka, maskownicę z głośnikiem w drzwiach.
Przyciskanie podsufitki czy szybki zegarów nic nie daje.
Niedawno wygłuszałem cała podłogę i drzwi, ale brzęczenie ciągle jest :(

Może ktoś poradził sobie z tym problemem, to będę wdzięczny za wskazówki - może jest to jakaś przypadłość tego modelu.


Na górę
Post: 02-09-2019, 11:57 
Offline

Rejestracja: 28-11-2018, 19:14
Posty: 310
Lokalizacja: południe
Suzuki: Vitara 1.4 AWD
Ja mam takie coś, ale wyraźniej po prawej stronie, Tak jakby od tylnych drzwi.


Na górę
Post: 02-09-2019, 12:01 
Offline

Rejestracja: 29-07-2019, 08:42
Posty: 34
Suzuki: Vitara
Gdzieś na forum było o jakiejś sprężynce że w aso zrobili i przestało brzęczeć


Na górę
Post: 02-09-2019, 12:09 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
Też czasem mam, ale nie zawsze, tak jakby od temperatury zależało. Naciskałem chyba wszystko co można złapać podczas jazdy i nie znika. Myślałem że rura od lewego nawiewu, ale to też nie to. Całe lato w sumie tego nie słyszałem a wczoraj znów sie pojawiło.


Na górę
Post: 02-09-2019, 12:12 
Offline

Rejestracja: 31-08-2018, 13:03
Posty: 34
Suzuki: Vitara II 1.4 AT 4wd
U mnie wlasnie lewa kratka wentylacji wpada w rezonans...

_________________
Vitara S 1.4 AT allgrip


Na górę
Post: 02-09-2019, 12:15 
Offline

Rejestracja: 25-08-2019, 08:33
Posty: 58
Suzuki: Vitara S
majlo pisze:
Też czasem mam, ale nie zawsze, tak jakby od temperatury zależało. Naciskałem chyba wszystko co można złapać podczas jazdy i nie znika. Myślałem że rura od lewego nawiewu, ale to też nie to. Całe lato w sumie tego nie słyszałem a wczoraj znów sie pojawiło.


No właśnie jak też naciskam co się da i brzęczenie nie znika - to musi być coś w środku, jakaś blaszka czy coś (podobnie jak ze słupkiem środkowym).
Rurę od nawiewu owijałem już gąbką, kratki nawiewu zamocowane są solidnie.
Jutro biorę stetoskop i będę szukał dokładniej - może uda się zlokalizować.


Na górę
Post: 06-09-2019, 16:41 
Offline

Rejestracja: 25-08-2019, 08:33
Posty: 58
Suzuki: Vitara S
Udało się znaleźć winowajcę odgłosów :skoczek: chociaż nie było łatwo.
Brzęczenie było słychać po lewej i prawej stronie, więc myślałem, że to coś zdublowanego (rury nawiewów, itd).
Okazało się, że plastikowa rurka wiązki instalacji elektrycznej ma mocowanie na jednej z tub, którą płynie powietrze. Mocowanie się poluzowało i wpadało w wibracje przy 2000 obr.
Dźwięk przenosił się przez tuby i dlatego wydawało się, że wydobywa się oddzielnie po obu stronach.
Wiązka (biały kolor) znajduje się za schowkiem pasażera, koło radia, także żeby się do niej dostać, trzeba zdemontować schowek.
Później dodam zdjęcie (jak mi się uda) o który element dokładnie chodzi, bo może ktoś będzie miał podobny problem.
Ale ulga... :)
Warto też obłożyć czarne tuby, którymi płynie powietrze, jakąś gąbką albo filcem, bo jak się je dotyka w czasie jazdy to czuć drgania.

Obrazek


Ostatnio zmieniony 06-09-2019, 16:57 przez michu9, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 06-09-2019, 16:54 
Offline

Rejestracja: 25-08-2019, 21:11
Posty: 9
michu9 pisze:
Udało się znaleźć winowajcę odgłosów :skoczek: chociaż nie było łatwo.
Brzęczenie było słychać po lewej i prawej stronie, więc myślałem, że to coś zdublowanego (rury nawiewów, itd).
Okazało się, że plastikowa rurka wiązki instalacji elektrycznej ma mocowanie na jednej z tub, którą płynie powietrze. Mocowanie się poluzowało i wpadało w wibracje przy 2000 obr.
Dźwięk przenosił się przez tuby i dlatego wydawało się, że wydobywa się oddzielnie po obu stronach.
Wiązka (biały kolor) znajduje się za schowkiem pasażera, koło radia, także żeby się do niej dostać, trzeba zdemontować schowek.
Później dodam zdjęcie (jak mi się uda) o który element dokładnie chodzi, bo może ktoś będzie miał podobny problem.
Ale ulga... :)


Proszę wrzuć zdjęcie . Mam podobny problem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 06-09-2019, 17:03 
Offline

Rejestracja: 25-08-2019, 08:33
Posty: 58
Suzuki: Vitara S
Zdjęcie załadowane.
Zdemontować wystarczy samą kieszeń schowka - jest jedynie na wcisk (uważać trzeba jedynie na hamulec opuszczania po prawej stronie).


Na górę
Post: 13-05-2020, 19:51 
Offline

Rejestracja: 04-10-2019, 18:09
Posty: 6
Suzuki: Vitara
U mnie było słychać brzęczenie tylko na zimnym silniku w zakresie 1800 - 2200 obrotów. Serwis poprawił (wyciszył) osadzenie rurek w ścianie grodziowej idących do nagrzewnicy (podobno gdzieś z lewej strony pod kierownicą). Słychać było brzęczenie jakby z podszybia - z nawiewów. Wygląda na to że naprawa była skuteczna.
Pozdrawiam wszystkich


Na górę
Post: 13-05-2020, 20:15 
Offline

Rejestracja: 28-11-2018, 19:14
Posty: 310
Lokalizacja: południe
Suzuki: Vitara 1.4 AWD
Mam podobnie


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]