Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 20-04-2024, 01:13

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26-08-2019, 21:45 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 694
Czesc,

Jakie macie opinie o ASO w Trojmiescie (Wojtanowicz i Moto Centrum) i jakie serwisy ewentualnie polecacie na trasie Trojmiasto-Warszawa?

A moze dac sobie spokoj z ASO i znalezc jakis fajny maly serwis prowadzony przez pasjonata? Jaki polecacie?

Przy okazji zastanawiam sie dlaczego dzial Oceniamy Warsztaty jest praktycznie martwy, niemal zero opinii: viewforum.php?f=35 Przy liczbie osob odwiedzajacych to forum powinno byc naprawde sporo opinii.


Na górę
Post: 27-08-2019, 14:36 
Offline

Rejestracja: 22-06-2017, 22:00
Posty: 25
Lokalizacja: Gdańsk
Rumia - AUTO SERWIS MAREK KIN

Robiłem tam przegląd rok temu (przegląd po roku) i byłem też w czerwcu br. (przegląd po dwóch latach).
Za rok też tam będę robił przegląd.
Auto cały czas na widoku, wiadomo, jaki olej jest lany do auta (mogłem wybrać).
Ceny rozsądniejsze niż w ASO.
Tak jak pisałem rok temu: jeżeli ktoś nie ma parcia na ASO, polecam.
Pozdr


Na górę
Post: 27-08-2019, 17:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-07-2017, 20:10
Posty: 124
Suzuki: Vitara 1.6 2wd
Elbląg - Suzuki Gołębiewski, od dwóch lat zero problemów.

_________________
Suzuki Vitara 1.6 2WD Premium


Na górę
Post: 27-08-2019, 21:35 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 694
Czy zero problemow oznacza, ze troche patrzycie na rece, czy tez bardziej na zasadzie ludzie mili, a co sie dzieje z samochodem to juz wielka niewiadoma?

@HSU, W przypadku Rumi, rozumiem, ze przeglad w ramach dyrektywy GVO? Nie boisz sie troche, ze w razie problemow na gwarancji beda problemy? Ten serwis wydaje jakies zaswiadczenie o przegladzie/stepluje ksiazke gwarancyjna?

@komtur83, W przypadku Elblaga, czy istnieje mozliwosci, by miec auto na widoku w trakcie serwisu?


Na górę
Post: 28-08-2019, 05:34 
Offline

Rejestracja: 22-03-2015, 07:06
Posty: 101
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift Sport 1.4 t
ken-wawa pisze:
W przypadku Rumi, rozumiem, ze przeglad w ramach dyrektywy GVO?

Wystarczy chwila u wuja googla ;)
https://motointegrator.com/pl/pl/warszt ... -marek-kin

W Gdyni u Wojtanowicza są kamery i można w poczekalni na monitorze pooglądać. Jak chciałem tam wejść do warsztatu to też nigdy nie miałem problemów. No ale oni mnie tam znają, więc może dlatego.

_________________
SX4 Classic 4x4 1.6 Pb; Swift Sport 1.4 turbo


Na górę
Post: 28-08-2019, 07:29 
Offline

Rejestracja: 03-04-2019, 09:51
Posty: 31
Suzuki: S-Cross 1.0
ken-wawa pisze:
W przypadku Elblaga, czy istnieje mozliwosci, by miec auto na widoku w trakcie serwisu?


W Elblągu dostaniesz kawę, stoliczek na pięterku i patrzysz przez szybę co się dzieje z autem. Gdybyś chciał jest możliwość wejścia na halę oczywiscie z kimś z salonu, można auto obejrzeć od spodu czy co tam chcesz. Mnie problemów nie robili. Obsługa bardzo miła co wcale nie jest normą.


Na górę
Post: 28-08-2019, 19:04 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Podobnie jest w YAMA w Toruniu.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 29-08-2019, 12:32 
Offline

Rejestracja: 22-06-2017, 22:00
Posty: 25
Lokalizacja: Gdańsk
ken-wawa pisze:
Czy zero problemow oznacza, ze troche patrzycie na rece, czy tez bardziej na zasadzie ludzie mili, a co sie dzieje z samochodem to juz wielka niewiadoma?

Nie stoję przy mechanikach i nie patrzę im na ręce, ponieważ mam zaufanie. Sądzę, że nikt cię nie pogoni, jak staniesz nieco dalej (nie pod autem ;-) i bedziesz się przyglądał. Przykład: rok temu filtr powietrza był czysty i nie wymieniałem. W tym roku właściciel przyniósł i pokazał mi filtr powietrza i zapytał wprost, czy chcę wymienić, czy nie (nie był strasznie brudny, ale wymieniłem).

ken-wawa pisze:
@HSU, W przypadku Rumi, rozumiem, ze przeglad w ramach dyrektywy GVO? Nie boisz sie troche, ze w razie problemow na gwarancji beda problemy? Ten serwis wydaje jakies zaswiadczenie o przegladzie/stepluje ksiazke gwarancyjna?

Po przeglądzie jest komplet stempli w książce serwisowej i faktura z wyszczególnieniem, co było robione.
Ryzyko w razie poważnych usterek w czasie trwania gwarancji, oczywiście, istnieje. Założyłem, że w ramach "planowanej nieprzydatności" poważniejsze problemy mogą (oby nie) pojawić się po upływie gwarancji ;-)
Pozdr


Na górę
Post: 29-08-2019, 13:25 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 694
Tez lubie ufac ludziom. Ale moje historie z dwoma roznymi ASO nastawily mnie jak "pies do jeza". I to co gorsza chodzi o dobre marki: Suzuki i VW (akurat ten "podpadniety" serwis VW juz nie istnieje, stracil autoryzacje, natomiast robil oszustwa, jakich malo np. montaz pompy, ciagle problemy, kolejna wizyta - kto zamowntowal tak badziewna pompe? fakturka - wy! aha, to wymienimy, znow problemy, zaprzyjazniony mechnik i.... do pompy wladowano kawalek waty z olejem by nie halasowala. Wiec po takich historiach czlowiek jest duzo ostrozniejszy).

Dodatkowo wlasnie istotne jest to co napisales na koniec, nie chcialbym problemow po gwarancji, wynikajacych ze zlego serwisowania samochodu w czasie gwarancji. Bo te sprawy niestety ciezko wykazac. A na zaufanie dlugo sie pracuje, a czasem traci jedna zla decyzja. Szczegolnie, ze niektore naprawy bywaja naprawde kosztowne i wymagaja tez zaangazowania duzo czasu.


Na górę
Post: 29-08-2019, 13:28 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 694
mjk pisze:
W Gdyni u Wojtanowicza są kamery i można w poczekalni na monitorze pooglądać.


Wojtanowicza ODRADZAM.

A na wspomnianych kamerach to widac, tyle co na kartce pocztowej. Monitor ok. 40 cali, zawieszony na dosc duzej wysokosci, podzielony na 4 obrazy. Niech kazdy sobie odpowie sam, czy widac duzo na takim malym obrazie. Ot samochod i osoby krecace sie wokol, ale co robia, to juz mozna tylko zgadywac, moim zdaniem.


Na górę
Post: 23-09-2019, 18:56 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 694
HSU pisze:
Rumia - AUTO SERWIS MAREK KIN


Czy ktoś jeszcze serwisuje samochód w tym serwisie?

Przy okazji, skoro nie są autoryzowanym serwisem, skąd biorą części - oryginały czy zamienniki? Jakich firm?


Na górę
Post: 23-09-2019, 21:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-01-2017, 17:33
Posty: 193
Lokalizacja: Gdańsk
Suzuki: Vitara; GSF 1250SA
ken-wawa pisze:
Wojtanowicza ODRADZAM.


Dlaczego?

_________________
Suzuki Vitara Comfort
Suzuki GSF 1250 SA


Na górę
Post: 23-09-2019, 22:45 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3903
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
komtur83 pisze:
Elbląg - Suzuki Gołębiewski, od dwóch lat zero problemów.

Hmmm... Słyszałem, że nadają się tylko do wymiany oleju i filtrów. Nic poza tym. Podkreślam - słyszałem. Chętnie poczytałbym więcej o nich, bo często jestem w okolicy.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 25-09-2019, 13:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-07-2017, 20:10
Posty: 124
Suzuki: Vitara 1.6 2wd
raduss pisze:
ken-wawa pisze:
W przypadku Elblaga, czy istnieje mozliwosci, by miec auto na widoku w trakcie serwisu?


Potwierdzam, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, wszystko widać jak na dłoni, a jak się trafi na podnośnik przy samej szybie to z piętra można nawet vin na podszybiu odczytać :D Widać wszystko co wyciągają z auta. Do mnie akurat przyszedł człowiek z filtrem przeciwpyłkowym z pytaniem czy wymienić z uwagi na jego aktualny stan. Na przegląd stanu klocków i tarcz też zaprosili na dół.

_________________
Suzuki Vitara 1.6 2WD Premium


Na górę
Post: 01-10-2019, 09:41 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 694
Swoją drogą, czy ktoś w którymś z tych trzech ASO (Gdynia, Gdańsk, Elbląg) robił może naprawę po małej stłuczce (tylny zderzak)?


Na górę
Post: 01-10-2019, 18:25 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Trochę dalej ale mogę polecić ASO Yama w Bydgoszczy. Robiłem i większe i mniejsze naprawy blacharsko lakiernicze i zawsze byłem zadowolony.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 01-10-2019, 22:39 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 694
Akurat Bydgoszcz to już mi nie po drodze. Musiałbym specjalnie do nich jechać, a to już chyba nie warto. A tak by zrobić sobie wycieczkę ze zwiedzaniem to póki co zero szans (choć generalnie wycieczki lubię).

Elbląg z tego co się dowiedziałem, nie robi napraw, gdzie może być włączona lakiernia i wtedy przekierowują do ichniego punktu w Starogardzie Gdańskim.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]