Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-04-2024, 20:23

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-07-2019, 19:37 
Offline

Rejestracja: 09-01-2017, 19:48
Posty: 4
Witam,

Planuje własnoręczne obklejenie samochodu z zewnątrz folią, dlatego potrzebuję zdemontować, a co najmniej zluzować klamki zewnętrzne w drzwiach, a także zdjąć listwę na drzwiach Suzuki Vitara 2018.

Znalazłem trochę materiałów na temat jak zdjąć tapicerkę.

Czy może ktoś wspomóc materiałami lub podpowiedzią jak odkręcić samą klamkę i jak zdjąć zewnętrzną listwę boczną drzwi?

pozdrawiam
Zen
Suzuki Vitara 1,4 AllGrip 2018


Na górę
Post: 01-07-2019, 20:25 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1574
Suzuki: Vitara
Listwy na drzwiach są klejone

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 02-07-2019, 09:50 
Offline

Rejestracja: 09-01-2017, 19:48
Posty: 4
Hej,

Czyli niedemontowalne bez uszkodzenia?

pozdrawiam
Zen
Suzuki Vitara 1,4 AllGrip 2018


Na górę
Post: 02-07-2019, 12:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1580
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Tu masz pokazane jak się to instaluje: https://youtu.be/o4J0fNkvW4c?t=841 (szerokie tak samo).
Ale co tam, dasz radę: wyrwiesz, a potem na wkrętach do metalu przykręcisz. ;-)

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 07-07-2019, 16:29 
Offline

Rejestracja: 09-01-2017, 19:48
Posty: 4
Witam,

Klamka okazała się nie taka straszna do demontażu. Zdejmuje się ja w 5 minut, jak już wie się co i jak.

Po zdjęciu tapicerki procedura jest następująca(dotyczy tylnich drzwi, w przednich jeszcze nie demontowałem, ale [pewnie będzie podobnie):
- ostrożnie odkleić foliową osłonę
- zajrzeć do środka drzwi i zobaczyć jak jest włożona fioletowa, plastikowa, delikatna dźwignia w mechanizm zamka(nachodzi na trzpień), później trzeba będzie ją nałożyć w to samo miejsce(dopasowanie jest oczywiste jak się zerknie i pomaca przed demontażem)
- odkręcić trzy śruby od zamka.
- następnie poluzować zamek i zsunąć na dół(zamek trzeba odkręcić żeby odsłonić drugą śrubę od klamki) - bez obawy nic nie wypadnie!;)
- odkręcić dwie śruby od wewnątrz klamki
- zsunąć tylną zaślepkę klamki(tą z zewnątrz), po odkręceniu śruby schodzi dosyć łatwo
- z wyczuciem przesunąć rączkę klamki do tylu, zejdzie z zaczepu i można ją wyjąć, w tym czasie klamkę trzyma też dźwignia sprężyny klamki od tyłu, można sobie pomóc ręką i odgiąć dźwignie żeby było łatwiej zdjąć rączkę klamki
- zdjąć czarne podkładki, są tylko zahaczone,
- odczepić ostatni biały zaczep
- zdjąć tył klamki z drzwi(przesuwające lekko do przodu, żeby zszedł z widocznego zaczepu)

Montaż, to samo tylko w odwrotnej kolejności, jedynie dwie uwagi:
- montując rączkę klamki trzeba odciągnąć sprężynę z tyłu klamki, tak żeby rączka klamki się zahaczyła i później klamka sprężynowała
- wsuwając zamek na miejsce, trzeba ręką nakierować fioletowe widełki na bolec, który jest w zamku

Instrukcja może jest skomplikowana, ale generalnie jak się widzi klamkę przed sobą to raczej jest proste. I trudno coś zepsuć, pod warunkiem że nie będzie się nic robić na siłę.

pozdrawiam
Zen


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]