Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 12:59

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12-07-2018, 19:12 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
Próbowałem dziś ściągnąć plastiki w bagażniku. Odkręciłem dwie śruby, które są na widoku ale plastik wciąż coś trzyma w okolicy wieszaczka (na zdjęciu). Wie ktoś jak się do tego dobrać, żeby nic tam nie połamać? Próbowałem go podważać, przekręcać ale nie mogę go ruszyć.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 12-07-2018, 21:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Od dołu (albo góry, nie pamiętam - widać podcięcie) wsuwasz śrubokręt żeby nacisnąć zatrzask i cały wieszak przekręcasz o 90°. Montaż odwrotnie: wciskasz przekręcony i obracasz żeby klikło. Jak Ci się nie spieszy to w sobotę będę w domu, mogę wrzucić zdjęcia.


Na górę
Post: 13-07-2018, 05:50 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
Dzięki bardzo, dziś spróbuje. A zdjęcia wrzuć mimo wszystko, ktoś na pewno skorzysta.


Na górę
Post: 14-07-2018, 09:24 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
Edit:
Udało się. Dzięki. Zdjęcia w załączniku.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 01-08-2018, 19:20 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 691
A co planujesz zamontować w tym miejscu?


Na górę
Post: 01-08-2018, 20:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-10-2017, 20:00
Posty: 197
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
nie musisz nic montować w miejscu uchwytów
wystarczy że chcesz dołożyć lampki led, podpiąć się pod zapalniczkę czy dołożyć czujniki cofania
niestety tutaj mamy jeden wieeeeelk kawałek plastiku jako cały boczek i żeby go zdjąć trzeba zarówno ten haczyk jak i dwie śrubki wykręcić a później wyginać
mnie zabrakło weny żeby pas rozpinać i przy montowaniu czujników "tylko" zdjąłem tylne oparcie i odgiąłem plastiki


Na górę
Post: 01-08-2018, 22:49 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
ken-wawa pisze:
A co planujesz zamontować w tym miejscu?


Nic nie montuje. Wygłuszałem/wyciszałem bagażnik/nadkola/powierzchnię pod tylnymi fotelami. Ogólnie żeby zdjąć wygodnie cały boczek i wygodnie go później założyć to trzeba wybebeszyć cały tył łącznie z tylnymi fotelami.

Całe wygłuszenie samochodu samochodu z tyłu (więc pewnie z przodu jest to samo) sprowadza się do 4 kawałków czegoś czego nawet gąbką nie można nazwać. Kilka zdjęć:
https://imgur.com/a/2FFj4SD

I jeszcze ciekawostka. Pod plastikiem na krawędzi bagażnika (tam gdzie jest rygiel) znajduje się coś co wygląda jak bateria. Odłączając od tego przewód wyłączamy bezkluczykowy dostęp :) Nie wiem tylko, czy można wtedy uruchomić samochód.


Na górę
Post: 02-08-2018, 20:10 
Offline

Rejestracja: 05-05-2017, 06:02
Posty: 140
Suzuki: Vitara 1.6/M AllGrip
Napotkales na jakieś problemy przy demontażu/coś na co zwrócić uwagę żeby nie zepsuć?

Miałem w końcu okazję przejechać się jako pasażer z tylu, drzwi mam wygłuszone i o ile dla podrozujacych z przodu jest ok, tak jazda z tyłu jest zagłuszana przez opony dlatego zamierzam się zająć wyciszaniem tyłu w niedalekim czasie.


Na górę
Post: 02-08-2018, 21:09 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
Nie, jakichś szczególnych problemów nie napotkałem.
Przede wszystkim odkręć oparcia i wyjmij kanapę. Kanapa nie jest przykręcona, trzyma się tylko na zatrzaskach.
Później ściąg próg z tyłu - to był chyba najcięższy do ściągnięcia element. Próg trzyma w dwóch miejscach plastik bagażnika. Da się go ściągnąć bez wyciągania progu - ale założyć już raczej było by ciężko. Bardzo mocno trzymały u mnie dwa miejsca, gdzie próg wchodzi w taką białą obudowę kabli. Strasznie sie to wszystko wygina i wydaje się, że zaraz coś sie połamie. Jakoś udało mi to podważyć małym śrubokrętem i wyszło.
Następnie wyciąg kawałek uszczelki która idzie po nadkolu - trzyma ona na kilku 'zatrzaskach' plastik. Od strony bagażnika plastik trzyma zatrzask w podłodzie (nie szarp go, wystarczy wcisnąć środek i zatrzask wyskoczy) wieszak, dwie śruby pod szyną drugiej podłogi i dwa białe zatrzaski (widać je na zdjęciu, które wrzucałem). Odciągaj sobie plastik od dołu, zatrzask po zatrzasku. Na górze łączenie z podsufitką też jest na zatrzaskach ale one już nie trzymają mocno.

Plastiki są raczej elastyczne i nie powinno nic się połamać.

Więcej miałem problemów ze składaniem - w niektórych miejscach nie ma na tyle przestrzeni żeby zmieściła sia mata butylowa i gąbka (u mnie było 1.8mm maty + 6mm gąbka). Miałem kłopoty żeby przykręcić śruby i założyć zatrzask trzymający boczek w podłodze. Ale to już później metodą prób i błędów powycinałem co przeszkadzało (głownie pianka w okolicy zatrzasku i przy zejściu nadkola z podłogą), jeden otwór w plastiku w który wchodzi śruba powiększyłem sobie milimetr czy 2 i wszystko się złożyło.

Jak coś to pytaj.

Ogólnie uważam, ze operacja warta świeczki (chociaż myślę, że jakieś elementarne wyciszenie powinna jednak zamontować fabryka. To jak to wygląda to jest na prawdę kpina) - tył samochodu jest wyraźnie sztywniejszy a zawieszenie mniej słychać. Szumy też trochę są już mniejsze, pomimo tego, że jeszcze mam nie skończone jedno nadkole i ściągniętą kanapę. Chociaż nie spodziewaj się też raczej cudów. Myślę, że żeby osiągnąć dobry efekt trzeba by było dodatkowo wygłuszyć całą podłogę, przednie nadkola i dach.


Na górę
Post: 22-08-2018, 17:31 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 691
majlo pisze:

I jeszcze ciekawostka. Pod plastikiem na krawędzi bagażnika (tam gdzie jest rygiel) znajduje się coś co wygląda jak bateria. Odłączając od tego przewód wyłączamy bezkluczykowy dostęp :) Nie wiem tylko, czy można wtedy uruchomić samochód.


Może to jakaś antena systemu bezkluczykowego?

Teoretycznie byłoby to dobre rozwiązanie, jak wyłączyć tak nielubiany bezkluczykowy dostęp. Mowię teoretycznie, bo wtedy przy każdym uruchomieniu trzeba pewnie kluczyć fizycznie przyłożyć do przycisku start. Już wyobrażam sobie ruchliwe skrzyżowanie, nagle zgasł silnik i trzeba szukać klcuzyka i znów go przykładać. Słąbe. Zresztą taki problem w ogóle może się pojawić w miejscu o dużych zakłóceniach elektromagnetycznych i producenci nie mają na to dobrego rozwiązania. Jedynym jest mieć kluczyk gdzieś pod ręką łatwo dostępny.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]