Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 10:59

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 22-06-2018, 11:30 
Offline

Rejestracja: 30-01-2017, 20:55
Posty: 110
Lokalizacja: Katowice
marius pisze:
piotr_piotr44 pisze:
Nie od dziś wiadomo, że największy hejt na Crosovery czy SUVy leci od ludzi, których na nie nie stać.

Jesteś w dużym błędzie, dla pewnych osób posiadanie takiego auta jest tzw. "obciachem", a nawet w ogóle posiadanie samochodu jest tematem tabu :) - pieniądze wydaje się na zupełnie inne cele i o innych wartościach/zainteresowaniach się rozmawia. Ponadto pisanie w tak dosadny i prostacki sposób, zresztą bzdurny i oparty chyba tylko na własnych kompleksach, świadczy o braku ogłady i minimum kultury z Twojej strony. Ale tego nie gwarantuje posiadanie suva, kolega dominiq pokazał jak można dyskutować publicznie mając inne zdanie i argumenty, ale zachowując tzw. klasę.


Jeżeli czujesz się urażony (a tak to wygląda) to nic z tym nie poradzę. Napisałem krótko i może dosadnie - bo osobiście nikomu nie udowadniam co jest lepsze i akceptuje wybory innych a typowy hejt zostawiam dla zawistników. Samochód to rzecz użytkowa a nie przedłużenie własnego ego, jeżeli ktoś ma z tym problem to jest to tylko jego problem, dopóki nie obnosi się on z nim dookoła uświadamiając innych. Tak jak napisałeś pieniądze się pożytkuje na różne cele. W moim środowisku o samochodach się dyskutuje tylko jeżeli ktoś ma zamiar kupić nowy, a wszelkie uwagi maja na celu ewentualna pomoc. Niestety Polska to kraj w którym nie brakuje olbrzymiej ilości zawistnych ludzi (jedna z cech narodowych - tak to widzę, a po świecie dużo pojeździłem). To forum natomiast jest miejscem, gdzie można spokojnie wypowiedzieć się na tematy około-motoryzacyjne i podzielić się jakimiś uwagami z użytkowania Suzuki. Więc proszę nie unoś się tak, jakbym moją uwagę kierował do Ciebie - bo na pewno tak nie jest, jak również nie jest ona skierowana do kogokolwiek z tego forum.

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 22-06-2018, 14:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
baart77 pisze:
ja zmieniałem Lancera na Vitare,


Ja też. Efekt? Od trzech lat mam dwa samochody bo takiego banana na [cenzura] vitara mi nie zapewni. Owszem, prowadzi się fajnie, jest wygodna (ale tylko z przodu, jak wszystkie w klasie) i wjedzie gdzie zechcę ale tak naprawdę jedyna jej przewaga to krótkość i kamera z tyłu pozwalające zaparkować gdzie diabeł nie może. Nadal chętniej wsiadam do 10-letniego mitsubishi.


Na górę
Post: 22-06-2018, 19:08 
Offline

Rejestracja: 29-03-2018, 19:49
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara, obecnie Jeep
nie twierdzę, że Lancer jest zły, wręcz przeciwnie (też bym sobie go zostawił, ale szkoda mi kasy na ubezpieczenie itp, a 2 auta nie potrzebuje kompletnie), natomiast jest dużo mniej praktyczny jeśli chodzi o miejską dżunglę


Na górę
Post: 22-06-2018, 21:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
W miejskiej dżungli owszem, za to na trasie nie ma porównania - a do pracy jeżdżę ekspresówką. Tu nawet nie chodzi o prędkość czy przyspieszenie (choć są nieporównywalne mimo ledwie 23 koni więcej) tylko o efekt psychologiczny: sam wredny [cenzura] lancernika sprawia, że nikt nie zajeżdża drogi, nie blokuje pasa.


Na górę
Post: 22-06-2018, 21:17 
Offline

Rejestracja: 29-03-2018, 19:49
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara, obecnie Jeep
wszystko kwestia użytkowania i własnych potrzeb, ja poruszam się głównie w mieście, plus kawałek drogą krajową, a następnie szutrem, autostradą/ekspresówką jadę 3 razy do roku haha i tak jak piszesz, masz inne potrzeby, najważniejsze aby każdy z nas wybierał auto w pełni świadomie znając własne potrzeby i możliwości pojazdu, no chyba że kogoś stać finansowo na połączenie wszystkiego w jedno;) u mnie starcza zwykła Vitara 1.6 2WD, chociaż przy następnej pewnie będzie już 1.4T allgrip, żeby pewne cechy połączyć:)


Na górę
Post: 23-06-2018, 14:31 
Offline

Rejestracja: 11-09-2017, 08:33
Posty: 18
Lokalizacja: Ostrzeszów
Suzuki: Vitara 1,6 2WD
Zrobiła się ostra dyskusja. Już tłumaczę skąd moja zmiana i typowanie Golfa. Owszem plus dla Vitary za typ crossovera jednak nie jest to dla mnie już jakiś wyznacznik by siedzieć wyżej. Cenię sobie ogólny wygląd i funkcjonalność. Pewnie gdybym miał dużo więcej kasy to kupił bym sobie suva, ale z materiałami, wykończeniem czy nowoczesnością na poziomie 2018 roku. A tak mam jednego z najtańszych crossoverów w tym segmencie nie oszukujmy się. I skoro mogę mieć w Golfie full światła led, super materiały w środku, spasowanie idealne, komp miedzy zegarami już kolorowy ze sterowaniem z kiery, koło zapasowe itp. To czuję, że mocno przepłaciłem za Vitarę. Suv jak najbardziej, ale nie za tą cenę teraz to zrozumiałem. A wymiarowo to oprócz wysokości Golf jest większy bo i szerszy i dłuższy. Możecie to sprawdzić. Nie chce tu żeby mnie teraz hejtowano, że po co brałem w ogóle Vitarę i takie tam. Po prostu widzę jak marketing na mnie mocno zadziałał, a to nie powinno być wyznacznikiem. A za parę lat to naprawdę zanim coś kupię to chyba pojadę do wszystkich salonów i wsiądę do wszystkich aut.

_________________
Mercedes W124 E250D 95', Mercedes W210 E270 CDI 01', Mercedes W204 C200 CDI 09'
Nowa Vitara 1,6 2WD Premium 17' galactic gray metallic.


Na górę
Post: 23-06-2018, 14:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-10-2017, 20:00
Posty: 197
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
jeśli nie masz potrzeby mieć prześwit w aucie to oczywiście golf będzie fajniejszy
zwłaszcza że 4x4 można mieć w golfie
ja się już nie zamienię bo w mieście duuużo wygodniej mi się jeździ niż poprzednim passatem czy wcześniejszym golfem


Na górę
Post: 23-06-2018, 14:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Ktoś kto celuje w silnik 1.0 raczej nie zainteresuje się 4x4 ;)

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 23-06-2018, 15:14 
Offline

Rejestracja: 11-09-2017, 08:33
Posty: 18
Lokalizacja: Ostrzeszów
Suzuki: Vitara 1,6 2WD
Nie mam w Vitarze AllGrip. Nie potrzebuję napędu na 4 koła i nigdy nie miałem. 30% miasto 70% trasa. Wszytko tereny nizinne. A zimy są jakie są.

_________________
Mercedes W124 E250D 95', Mercedes W210 E270 CDI 01', Mercedes W204 C200 CDI 09'
Nowa Vitara 1,6 2WD Premium 17' galactic gray metallic.


Na górę
Post: 24-06-2018, 11:02 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
Może peugeot 308? Mi się znacznie lepiej jeździ nim niż golfem. Bardzo dobrze wyciszony, zawieszenie komfortowe. Przyzwyczajenia wymaga obrotomierz pracujący w przeciwnym kierunku niż standard i obsługa prawie wszystkiego na panelu dotykowym. O silnikach 1.2 Puretech też nic złego jak do tej pory nie słychać.


Na górę
Post: 24-06-2018, 12:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Jeszcze bym wspomniał o najtragiczniejszej skrzyni manualnej z obecnie produkowanych aut na rynku. A nie, przepraszam, 508 ma chyba tylko gorszą.

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 24-06-2018, 12:34 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
dominiq pisze:
Jeszcze bym wspomniał o najtragiczniejszej skrzyni manualnej z obecnie produkowanych aut na rynku. A nie, przepraszam, 508 ma chyba tylko gorszą.


Nie mam zastrzeżeń do 6 biegowej skrzyni w P308. Być może są zdecydowanie lepsze ale jadąc P308 w żadnym momencie nie mam wrażenia, że czegoś tej skrzyni brakuje.


Na górę
Post: 25-06-2018, 12:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Kupiłem Vitarę, bo mi się podoba. Na + również wyższa pozycja za kierownicą, co przekłada się też na wspomniane mniejsze oślepianie nocą ( chodzi głownie o auto jadace z tyłu).

Golf jest wiekszy, bo to segment C. Nasze Vitary to B+ :] .


Nie przywiązujesz sie do aut, chcesz spróbować czegoś innego, zmień. :)


Na górę
Post: 25-06-2018, 14:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
bielux pisze:
dominiq pisze:
Jeszcze bym wspomniał o najtragiczniejszej skrzyni manualnej z obecnie produkowanych aut na rynku. A nie, przepraszam, 508 ma chyba tylko gorszą.


Nie mam zastrzeżeń do 6 biegowej skrzyni w P308. Być może są zdecydowanie lepsze ale jadąc P308 w żadnym momencie nie mam wrażenia, że czegoś tej skrzyni brakuje.

Przejedź się 15 letnim VAGiem i wsiądź do Peugeota. Zrozumiesz o co mi chodzi. Nawet w moim 125p lepiej chodzi skrzynia niż w Peugeotach.

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 25-06-2018, 18:30 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
dominiq pisze:
bielux pisze:
dominiq pisze:
Jeszcze bym wspomniał o najtragiczniejszej skrzyni manualnej z obecnie produkowanych aut na rynku. A nie, przepraszam, 508 ma chyba tylko gorszą.


Nie mam zastrzeżeń do 6 biegowej skrzyni w P308. Być może są zdecydowanie lepsze ale jadąc P308 w żadnym momencie nie mam wrażenia, że czegoś tej skrzyni brakuje.

Przejedź się 15 letnim VAGiem i wsiądź do Peugeota. Zrozumiesz o co mi chodzi. Nawet w moim 125p lepiej chodzi skrzynia niż w Peugeotach.


Jestem nieco zdziwiony Twoja opinią. Zgadzam się co do VW, skrzynie pracują w nich bardzo dobrze. Jednak fiat 125p nie jest chyba tu chyba faworytem w starciu z P308 ( w czasach młodości miałem poloneza). Jeździłem też citroenami (C4, C3, cactus) które mają te same skrzynie i też mi w żaden sposób nie przeszkadzały w jeździe. P308 jeździłem też w UK i zmieniając biegi lewą ręką tym bardziej bym zwrócił uwagę jeżeli skrzynia byłaby tak kiepska jak mówisz. Jedyny samochód w którym skrzynia mi nie odpowiadała to renault captur z silnikiem 0.9tce. Ale może zbyt mało wymagający jestem w stosunku do skrzyń biegów.


Na górę
Post: 25-06-2018, 19:58 
Offline

Rejestracja: 11-09-2017, 08:33
Posty: 18
Lokalizacja: Ostrzeszów
Suzuki: Vitara 1,6 2WD
Dyskusja schodzi na boczny tor. Peugeot nigdy nie miał tego czegoś. Nie szukam zmiany na inny samochód bo znudziła mi się Vitara. Wręcz przeciwnie. Za szybko mówić o znudzeniu po niecałym roku. VW urzekł mnie materiałami, nowoczesnością, spasowaniem, dopracowaniem itp. Na Skodę bym się pewnie nie wymienił bo tez ma w środku średniej jakości plastiki i to widać. Ale Golf naprawdę szacunek za to wszystko. To nic nie kosztuje, ale gdy będziecie przejeżdżali obok VW to wejdźcie z ciekawości i siądźcie do golfa. Zrozumiecie o co mi chodzi. Tez ciężko porównywać 126p czy starego golfa, to nie te czasy. Ale w dzisiejszych czasach jeśli inżynierowie wygrywają nad księgowymi to jest mistrzostwo.

_________________
Mercedes W124 E250D 95', Mercedes W210 E270 CDI 01', Mercedes W204 C200 CDI 09'
Nowa Vitara 1,6 2WD Premium 17' galactic gray metallic.


Na górę
Post: 25-06-2018, 20:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Ja to w ogóle nie jestem fanem manualnych skrzyń biegów. Od kilkunastu lat tylko automaty. Jednak w firmie mamy flotę oparta na Peugeotach i przez 17 lat przerobiłem sporo modeli. Najgorsze skrzynie z jakimi kiedykolwiek jeździłem.

Mogę Ci wrzucić filmik jak działa skrzynia w 508. Nie wiadomo czy jest bieg czy luz. Taka jest precyzyjna :)

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 27-06-2018, 07:38 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
Też od kilkunastu lat jeżdżę automatami. Sporadycznie wypożyczam samochody i biorę bez wybrzydzania co się trafi. Kilka razy był to P308. 5-cio biegowe manuale PSA były dość kiepskie ale 6-cio biegowymi jeździło mi się dobrze. Przynajmniej nie pamiętam żadnych negatywnych emocji. Zawsze były to auta z mikro przebiegami, maks kilka tysięcy. Być może z czasem jest znacznie gorzej, nie wiem tego.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]