Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 00:05

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zapach klimy
Post: 01-06-2018, 14:00 
Offline

Rejestracja: 05-03-2016, 23:09
Posty: 101
Lokalizacja: Krotoszyn
Suzuki: Vitara II
Po dwóch sezonach wreszcie zaczęło "pachnieć" ale nie wtedy gdy klima pracuje bo wtedy jest ok tylko jak się ją wyłączy to zaczyna się rozchodzić ten słodki zapaszek który mnie rozczula.... I tak przez kilka minut go czuć i przestaje. Również przestaje gdy od razu jak go poczuję załączę klimę-znika błyskawicznie.
Macie tak samo?
Zauważyłem jakby słabo kapie woda z klimy pod autem.

Wie ktoś którędy odpływają te skropliny? Da radę trafić w to miejsce z poziomu parkingu? Bez podnośnika?
Jak by tak ktoś pokazał palcem na filmiku to byłoby super.

Tymczasem odpaliłem granat na syf z klimy i jak nie pomoże to ozonem polece ale bym wolał żeby skropliny spływały bez przeszkód.

_________________
Vitara 1.6 Premium 2WD automat 2016


Na górę
Post: 02-06-2018, 07:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Proponuję jako pierwszy krok kontrolę filtra kabinowego.


Na górę
Post: 03-06-2018, 12:01 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Mógł się przypchać jakim syfem węzyk odpływowy. Ja od czterech lat zmieniam tylko filtr przynajmniej raz w roku i klima działa idealnie, nic nie śmierdzi. Fakt, że jeżdżę z włączoną cały czas 24/7/365 (wyłączają tylko w czasie przeglądów w ASO).
Wężyk odpływowy jest okolicy stabilizatora z prawej strony.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 03-06-2018, 20:47 
Offline

Rejestracja: 05-03-2016, 23:09
Posty: 101
Lokalizacja: Krotoszyn
Suzuki: Vitara II
Iron proszę :), filtr nowy mam.
Ten zapaszek czuć tylko gdy wyłączę klimę. Po jeździe na klimie jak zajadę na parking to zanim auto wyłączę postoję chwilkę z włączonym nawiewem bez klimy by odoarowało to co ma odparować i wtedy zalatuje z tym że to nie jest odór jak z kubła tylko taki specyficzny zapaszek ze szczyptą wilgoci i taki on błogi że słabnę hehe. Granat kupiłem odpaliłem i póki co pachnie ale czas pokaże że chyba ozonowanie trza mu zrobić i rurke sprawdzić dokładnie.
Czy ktoś wie gdzie ona ma ten wylot? Trzeba na podnośnik czy z poziomu kostku brukowej da się?
Może jakaś fotka tego odpływu skroplin z klimy?
Wody pod autem skąpo a rok temu było więcej.

_________________
Vitara 1.6 Premium 2WD automat 2016


Na górę
Post: 03-06-2018, 22:52 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Przewód jest gumowy, złamany 90stopni. Nic ci nie da jego oglądanie, dostęp jest zerowy

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 03-06-2018, 22:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
W przypadku zatkania odpływy wody z układu klimatyzacji, woda zaczyna się zbierać w kanałach i wcześniej czy później wypłynie w kabinie np: mokra wykładzina od strony pasażera , dziwne dźwięki pracy wentylatora podczas zakrętów. Jeśli wymiana filtra nie pomogła to proponuję jakiś zaufany serwis klimy.


Na górę
Post: 03-06-2018, 22:57 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
slawinek pisze:
Ten zapaszek czuć tylko gdy wyłączę klimę. Po jeździe na klimie jak zajadę na parking to zanim auto wyłączę postoję chwilkę z włączonym nawiewem bez klimy by odoarowało to co ma odparować i wtedy zalatuje z tym że to nie jest odór jak z kubła tylko taki specyficzny zapaszek ze szczyptą wilgoci i taki on błogi że słabnę hehe.

Mam to samo w GV II. Żeby było śmieszniej raz mam raz nie i pojęcia nie mam od czego to zależy. :D Nic z tym nie robię oprócz wymiany filtrów i czyszczenia klimy raz w roku, a zapaszek co jakiś czas "się przypomina". :) Wody pod autem w czasie upałów mam całe jezioro. ;)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 14-06-2019, 17:19 
Offline

Rejestracja: 05-03-2016, 23:09
Posty: 101
Lokalizacja: Krotoszyn
Suzuki: Vitara II
Wiecie co.
Mam takie tabletki dezynfekcyjne. Używa się ich w celu stworzenia roztworu-taką tabletkę wrzuca się do baniaczka na litr wody i gdy się rozpuści powstaje roztwór dezynfekcyjny. Zabija wszystkie grzyby pkeśnie wirusy.. - używa się tego w szpitalach salonach kosmetycznych stomatologicznych. Jest to nie tanie ale bardzo skuteczne.
Tak więc zrobiłem sobie roztwór krusząc taką tabletkę i rozpuszczając ją w 200ml wody w takim atomizerku po kosmetyku samochodowym. Następnie wyjąłem schowek filterek, włączyłem klimę wiatrak na full i po trochu wpryskiwałem mgiełkę(atomizer robi delikatną). Tak z dwadzieścia razy około może 1/3 z tych 200ml tam zapodałem.
Minęło już 1.5 miesiąca. Zapaszku z klimy brak. Jaka ulga... :)
Środek ten który ja mam nazywa się Jasol Solid-puszka z tabletkami.

Ten wężyk od skroplin mnie niepokoi. Muszę go jakoś ogarnąć. Ma ktoś fotkę albo filmik z jego lokalizacją? Piszecie że dostęp zerowy - niedobrze... Wody pod aurm nie zauważam a pod dywanikiem sucho. Gdzie woda znika?

_________________
Vitara 1.6 Premium 2WD automat 2016


Na górę
Post: 14-06-2019, 19:03 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Dostaniesz się np otwierając maskę jest z lewej strony wygięty 90 stopni

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 15-06-2019, 17:28 
Offline

Rejestracja: 05-03-2016, 23:09
Posty: 101
Lokalizacja: Krotoszyn
Suzuki: Vitara II
Dzięki Akir. Dostałem się bez problemu do tego gumowego złamanego "cycka"

Już kapie pod auto czyli jest spoczko.
Przy okazji nadmienię że przy wymianie filtrów w ASO choć nie życzyłem sobie by tykali kabinowego to jak się dzisiaj dzień po serwisie okazało że
Serwisant który wyciągnął filtr kabinowy by mnie pokazać że nadaje się do wymiany po mojej odmowie zainstalował go z powrotem ale strzałką w górę czyli odwrotnie za co mu dziękuję bo dzięki niemu nazbierany kurz zapewne przeleciał nawiewami do moich płuc oraz lewą gumkę od schowka zagubił i tak zamontował byle by było.

Celowo nie chciałem by dotykał schowka i filtra kabinowego bo kupiłem nowy i sam sobie potrafię to zrobić przy okazji jeszcze zdezynfekować układ ale nadgorliwy serwisant musiał tam grzebać.
Zadzwonię tam..... uważajcie na wszystko co robi ASOserwisant. Strzałką w dół się montuje filterek i gum się nie gubi.
Mam wątpliwości czy dobrze założył filtr powietrza do silnika i czy odkurzył kastę z ewentualnego syfu much liści.
Jutro zobaczę.
Zlewają klientów?

_________________
Vitara 1.6 Premium 2WD automat 2016


Na górę
Post: 16-06-2019, 12:53 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Ja też miałem wymieniony kabinowy kilka miesięcy wcześniej ale w ASo sprawdzili i pokazali mi jaki był zasyfiony, to kazałem wymienić. Różnica w cenie nie była jakaś wielka.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 16-06-2019, 13:01 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Różnica między kupionym zamiennikiem to 100zl

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 16-06-2019, 14:05 
Offline

Rejestracja: 05-03-2016, 23:09
Posty: 101
Lokalizacja: Krotoszyn
Suzuki: Vitara II
macioo ,akir - sprawdźcie sobie czy wam odwrotnie nie założyli tzn strzałką airflow do góry bo wentylator zaciąga powietrze przez filtr a nie pcha i trzeba to rozumieć XD bo w ASO rozumieją chyba tylko kiedy wypłata....żal.pl (wqrwili mnie tym)

_________________
Vitara 1.6 Premium 2WD automat 2016


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]