Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 21:47

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Leasing Vitary
Post: 29-05-2018, 21:44 
Offline

Rejestracja: 29-05-2018, 21:30
Posty: 23
Cześć wszystkim :D , nie znalazłem odpowiedniego tematu wiec zakładam nowy. Zamierzam brać Vitare w leasing, w salonie Suzuki otrzymalem bardzo dobra oferte z Santander Consumer Multirent jest lepsza niz leasingi z innych firm (Pekao, Alior, ING) ktore juz nawet negocjowałem a i tak wypadaja gorzej niz ten oferowany z salonu Suzuki. Czy ktoś ma leasing z was z Santander Consumer Multirent i mogłby podzielić sie opinią ? W necie jak szukalem to niestety ludzie narzekaja na tego leasingodawcę.... :? :?


Na górę
Post: 29-05-2018, 21:59 
Offline

Rejestracja: 16-09-2016, 21:17
Posty: 9
Suzuki: Vitara 2016
MateuszRST pisze:
Cześć wszystkim :D , nie znalazłem odpowiedniego tematu wiec zakładam nowy. Zamierzam brać Vitare w leasing, w salonie Suzuki otrzymalem bardzo dobra oferte z Santander Consumer Multirent jest lepsza niz leasingi z innych firm (Pekao, Alior, ING) ktore juz nawet negocjowałem a i tak wypadaja gorzej niz ten oferowany z salonu Suzuki. Czy ktoś ma leasing z was z Santander Consumer Multirent i mogłby podzielić sie opinią ? W necie jak szukalem to niestety ludzie narzekaja na tego leasingodawcę.... :? :?

Ja mam. Napisz co chcesz wiedzieć.
Generalnie faktury spływają za miesiąc a ja płace. To wszystko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 29-05-2018, 22:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Cześć, ja mam.
Na co ludzie narzekają? Jest tabela opłat, którą trzeba przejrzeć, jak wszędzie. 100 zł za weryfikację polisy, 100 zł za zgodę na używanie auta za granicą itp. Przy terminowej spłacie faktur nigdzie problemów nie będzie.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 29-05-2018, 22:22 
Offline

Rejestracja: 29-05-2018, 21:30
Posty: 23
spotkałem się z wpisami na forach leasingowych ze potrafią sobie doliczać dodatkowe opłaty "za nic" , zamierzam oczywiście opłacać wszystkie faktury w terminie ;), czy poza rata leasingowa opłacana w terminie zdarzyło się ze coś wam policzyli "ekstra", czy jeśli przedłużaliście obecna polisę to doliczali kwotę "akceptacji polisy" ?

na forach spotkałem sie z doliczaniem: obsługa rachunku rat leasingowych - 5,00 zł, oraz dodatkowymi opłatami za korzystanie z systemu eFaktur i z narzekaniami na kontakt z BOK np. nie odpowiadają na emaile, czy problem z dodzwonieniem.

na dniach mam dostac wzor umowy i tabele opłat i prowizji to sie z nia zaznajomie.


Na górę
Post: 30-05-2018, 06:26 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
To samo robi mLeasing.
Każda czynność w ramach obsługi umowy to kolejna faktura, czasami absurdalne.


Na górę
Post: 30-05-2018, 07:47 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 21:34
Posty: 332
Suzuki: Vitara
To co ma Santander do Vitary to czyste finansowanie.
Jeżeli płacisz w terminie to nie ma problemu. Rozsądnie jest to też rozwiązane z likwidacją szkód, bo nie pozbawiają cię wpływu na likwidację, tylko z tego co pamiętam masz dodatkową opłatę za obsługę przy ścieżce szkody całkowitej. Przy pozostałych operacjach... płacisz tak jak u innych leasingodawców. Tabela opłat z tego co pamiętam ma kwoty netto.
Taki normalny, nieflotowy leasing bez udziwnień. Co mnie kiedyś ubawiło, zmiana adresu do korespondecji gratis ;)

Ale (i tu zaznaczam że dotyczy to każdej firmy leasingowej) chcesz zmieniać np. okres leasingu czy harmonogram, to zapytaj o realne koszty, bo możesz się zdziwić jak wysokie sa sumarycznie.
Podobnie przy problemach z płatnością, koszty windykacji, wypowiedzenia umowy i jej przywrócenia potrafią u niejednego wywołać stan przedzawałowy.


Na górę
Post: 30-05-2018, 07:55 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 21:34
Posty: 332
Suzuki: Vitara
Co do ubezpieczeń, to masz polisę obcą której obsługa kosztuje w każdej firmie leasingowej.
Oczywiście możesz nie dostarczyć polisy lub też polisa może nie spełniać wymagań firmy leasingowej i wówczas sami cię ubezpieczą na warunkach/cenach które uznają za stosowne.
Czyli dla Ciebie zwykle drożej.


Na górę
Post: 30-05-2018, 10:20 
Offline

Rejestracja: 20-05-2018, 11:43
Posty: 10
Suzuki: Vitara
Witaj,

Ja nie skorzystałem z oferty salonowej, gdyż dostałem lepszą ofertę. Przede wszystkim na stałej stopie a nie zmiennej, z tańszym Gap-em na 100% . Opiekun zawsze pod telefonem i odpowiada na każde pytanie . Reklamy nie robię jak chcesz info to na pw, będziesz mógł sobie porównać .


Na górę
Post: 30-05-2018, 11:14 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 21:34
Posty: 332
Suzuki: Vitara
Przy GAP trzeba sobie naprawdę porządnie policzyć opłacalność tego produktu. Niezależnie od tego czy to Santander czy inny leasing. Przed kupieniem go poproś o ogólne warunki ubezpieczenia, potem tabela spadków wartości samochodu i wyjdzie ci czy w Twoim przypadku ma to sens. Przy niskiej pierwszej wpłacie wynik będzie inny niż przy np 40% wartości. Niektórzy leasingodawcy dają ci go obligatoryjnie, inni dają jako opcję.


Na górę
Post: 30-05-2018, 12:15 
Offline

Rejestracja: 29-05-2018, 21:30
Posty: 23
szpynior pisze:
Witaj,

Ja nie skorzystałem z oferty salonowej, gdyż dostałem lepszą ofertę. Przede wszystkim na stałej stopie a nie zmiennej, z tańszym Gap-em na 100% . Opiekun zawsze pod telefonem i odpowiada na każde pytanie . Reklamy nie robię jak chcesz info to na pw, będziesz mógł sobie porównać .


Poproszę info na pw


Na górę
Post: 02-06-2018, 21:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Avalanche pisze:
Każda czynność w ramach obsługi umowy to kolejna faktura, czasami absurdalne.


Np. fotoradar 100 PLN netto. Czyli do mandatu dodatkowo faktura na 123 do zapłaty.


Na górę
Post: 03-06-2018, 18:29 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 21:34
Posty: 332
Suzuki: Vitara
To premia za biały lakier i kurę na masce ;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]