Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-04-2024, 05:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 30-05-2018, 22:32 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 21:34
Posty: 332
Suzuki: Vitara
Już wiem w czym rzecz :)
W geomertii...
W czasach gdy zdawałem egzamin na prawo jazdy, nie było żadnych komputerowych testów, pytań o wymiary tablic rejestracyjnych ani poleceń typu pokoloruj drwala.
Tam była ostra walka o przetrwanie na placu manewrowym.
Największym killerem była koperta. Bo to nie była zwykła koperta, tylko perfekcyjnie skrojona, ukryta w gąszczu tyczek jama frustracji. Nie wystarczyło do niej wjechać. Trzeba było wjechać idealnie równolegle do wymalowanej linii, co było weryfikowane przy użyciu linijki przez egzaminatora. I biada temu kto nie okazał szacunku władcy placu. Centymetrowy symbol triumfu w ręku panującego wymiatał delikwenta z placu, niczym miotła nowej historii.

Pomny doświadczeń sprawdziłem proporcje między rozstawem kół a rozstawem osi w typowym egzaminacyjnym maluchu i Vici. Niemal identyczne.
Zachowanie przy parkowaniu... identyczne.
Przypadek? Nie sądzę :)

P.S. Obliczenia potwierdził sam Lambadajew :)


Na górę
 
Post: 31-05-2018, 20:07 
Offline

Rejestracja: 14-07-2016, 21:31
Posty: 4
Ja mam podobne odczucia z parkowania Vitarą jak założyciel tematu. Jeżdżę od 40 lat i nigdy nie miałem problemów z parkowaniem, przy parkowaniu Vitarą samochód ustawia się jakoś dziwnie. Ma wyraźnie inaczej ustawioną maglownicę niż inne samochody. Może to jakiś problem ze wspomaganiem elektrycznym które podobno zmienia się zależnie od szybkości. Przy manewrach parkingowych jest jakoś wzmocnione dla ułatwienia tych manewrów. Być może to powoduje, że mały ruch kierownicy powoduje nienaturalnie duży skręt auta.


Na górę
 
Post: 31-05-2018, 20:16 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12229
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
:sciana: :sciana: :sciana: :sciana:


Na górę
 
Post: 31-05-2018, 20:29 
Offline

Rejestracja: 29-03-2018, 19:49
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara, obecnie Jeep
oby w każdym aucie mały ruch powodował "nienaturalnie duży skręt" ;) życie by było prostsze w wielu sytuacjach parkingowych haha
a tak na poważnie, ja żadnych problemów w tej kwestii nie widzę, na początku nawet myślałem, że ten temat to jakiś wyszukany żart, którego nie załapałem..


Na górę
 
Post: 31-05-2018, 22:14 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
fred72 pisze:
Ja mam podobne odczucia z parkowania Vitarą jak założyciel tematu. Jeżdżę od 40 lat i nigdy nie miałem problemów z parkowaniem, przy parkowaniu Vitarą samochód ustawia się jakoś dziwnie. Ma wyraźnie inaczej ustawioną maglownicę niż inne samochody. Może to jakiś problem ze wspomaganiem elektrycznym które podobno zmienia się zależnie od szybkości. Przy manewrach parkingowych jest jakoś wzmocnione dla ułatwienia tych manewrów. Być może to powoduje, że mały ruch kierownicy powoduje nienaturalnie duży skręt auta.

:szok: :lol: :niewiem: :skoczek:


Na górę
 
Post: 31-05-2018, 22:21 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Mnie taki ostatnio SCANIĄ zgarnął lustro... Na pretensje odpowiedział, że to moja wina, bo tam stałem, a jak się skreca naczepą w lewo to nie widać prawej strony w lusterkach... :)) :zakrecony: Myślałem że sobie jaja robi, ale nieeee… :sciana: Po Policję chciał dzwonić ale się zreflektował i zapłacił za szkodę. Pewnie też oszukiwał na placu manewrowym. :]

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
 
Post: 01-06-2018, 02:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-07-2017, 20:10
Posty: 124
Suzuki: Vitara 1.6 2wd
baart77 pisze:
a tak na poważnie, ja żadnych problemów w tej kwestii nie widzę, na początku nawet myślałem, że ten temat to jakiś wyszukany żart, którego nie załapałem..

Zainicjowałem temat w dobrej wierze, licząc na zrozumienie i cenne rady a tymczasem zostało to potraktowane przez parę osób jako żart i przyczynek do dawania cennych rad typu naucz się jeździć. Dla mnie jest to na prawdę irytujący problem bo nie wiem w czym rzecz, co robię nie tak?
Nie szukam też tym tematem na siłę wady samego samochodu, po prostu liczę na jakieś cenne wskazówki. Parkując, szczególnie tyłem, i z kamery i z lusterek widzę, że jestem równolegle do samochodu czy to po lewej czy prawej a jak wysiądę to i tak okazuje się, że zaparkowałem jednak pod skosem. Przodem jest ten sam problem, czyli ewentualne przekłamanie z kamery i lusterek odpada. Dla porównania wsiadam do opla mokka i parkuję od razu, rzeczywiście zgodnie z tym co widzę w lusterkach i kamerze czy przodem.

_________________
Suzuki Vitara 1.6 2WD Premium


Na górę
 
Post: 01-06-2018, 05:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 781
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Zrozum, że skoro inni nie mają z tym problemów to nie ma co na siłę szukać przyczyn w wadach konstrukcyjnych auta tylko trzeba się zastanowić nad własnymi umiejętnościami.

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
 
Post: 01-06-2018, 05:36 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Po prostu jedź na plac i potrenuj, i zapomnij o wspomagaczach typu kamera i czujniki cofania.


Na górę
 
Post: 01-06-2018, 06:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-07-2017, 20:10
Posty: 124
Suzuki: Vitara 1.6 2wd
Dalsza dyskusja nie ma sensu, bo rady typu poćwicz umiejętności parkowania są bardzo pomocne. Proszę moderatora o zamknięcie tematu.

_________________
Suzuki Vitara 1.6 2WD Premium


Na górę
 
Post: 01-06-2018, 07:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 781
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
A jakich rad się spodziewałeś? „Jedź do ASO, to wina układu kierowniczego?”
Mnie by nawet do głowy nie przyszło, żeby szukać przyczyny w samochodzie.

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
 
Post: 01-06-2018, 07:36 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
komtur83 pisze:
Dalsza dyskusja nie ma sensu, bo rady typu poćwicz umiejętności parkowania są bardzo pomocne. Proszę moderatora o zamknięcie tematu.

Ewentualnie kup Mokkę :roll:


Na górę
 
Post: 01-06-2018, 07:51 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 21:34
Posty: 332
Suzuki: Vitara
Ta „wada” to kwestia proporcji rozstawu kół do rozstawu osi. Przy tym samym układzie kierowniczym, im mniejszy rozstaw osi tym większe będą „błędy” w parkowaniu, ale również większe poczucie niestabilności na drodze. Pod moje obecne potrzeby to akurat zaleta, ale rozumiem swoisty szok poznawczy. Dla mnie takim szokiem był chwilowy powrót do kompakta, bo jeździć na leżąco i jakoś tak nisko... pierwsza myśl, jak ja tym mogłem jeździć.


Na górę
 
Post: 01-06-2018, 09:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Kolego komtur83, a może Twój problem wynika z tego, że Vitara ma z tyłu o 3 cm mniejszy rozstaw kół niż z przodu?

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]