Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 18:12

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5
Autor Wiadomość
Post: 27-01-2022, 09:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Każda potwora znajdzie swego amatora. Są ludzie, którzy nie kupią takiego auta, a są tacy, którzy rozumieją, że osoba zaangażowana w doskonalenie samochodu na pewno dba o wszystkie elementy. Nigdy nie miałem problemu ze sprzedażą takiego auta, choć oczywiście nie każdy klient będzie tym zainteresowany. Trafiają mi się przede wszystkim klienci o zacięciu inżynierskim, a nie łowcy okazji. Może to nawet i lepiej. :-)

Jeśli wie się czego szukać, to wystarczy kilka minut rozmowy, aby zauważyć czy sprzedający to handlarz złomem, czy majsterkowicz. I nawet nie trzeba rozmawiać o samochodzie. :-)

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 27-01-2022, 09:51 
Offline

Rejestracja: 25-08-2019, 08:33
Posty: 58
Suzuki: Vitara S
Do tego dochodzi przyjemność z pracy przy samochodzie (jak ktoś lubi) i satysfakcja z rozwiązania problemu.
Ja każdy swój samochód modyfikowałem - kompleksowe wyciszenie, dodatki, ulepszenia, itd i nigdy nie miałem problemu ze sprzedażą. Powiem więcej - kupujący byli zaskoczeni różnicą w jeździe, komforcie, w porównaniu do innych egzemplarzy jakie oglądali.
Ale oczywiście niektórych może to odstraszyć, dlatego warto robić zdjęcia z prowadzonych prac.


Na górę
Post: 27-12-2023, 08:04 
Offline

Rejestracja: 26-12-2023, 14:06
Posty: 5
Suzuki: Vitara 1.4 Hybrid
Czołem wszystkim!

Posiadam od kilku miesięcy Vitarę 2022 1.4T Hybrid i chyba mogę powiedzieć, że wybór był bardzo dobry, szczególnie względem tego, że nie oczekiwałem cudów za te pieniążki. Auto cacy.

Jedyne ale, to wyciszenie i dźwięki różnego pochodzenia (strzelania, skrzypienia w zależności od temperatury). Z tych drugich część sobie już ogarnąłem. Zostaje temat wyciszenia, a dokładnie świstu wiatru przy podmuchach w trakcie jazdy powyżej 110 km/h.

Moje pytania jest zatem do Was następujące.

Czy jest możliwe, aby wyciszyć przynajmniej trochę ten szum wiatru w komorach pomiędzy drzwiami a karoserią za pomocą rozwiązań super prostych tj. dodatkowych uszczelek typu P, Z, B?
Przeczytałem cały wątek i widziałem, że część z Was wyciszała kompleksowo matami, inni wciągali sznurek w uszczelki, ale brakuje mi Waszej oceny samych uszczelek naklejanych, tych kupowanych z aliexpress. Przypuszczam, że wielu z Was zaczynało od tego.

Nie jestem leniuchem i lubię przy aucie posiedzieć, ale niestety czasu brakuje na większe rozbieranie i czarowanie. Stąd poszukuję rozwiązania minimum.

Dziękuję serdecznie.


Na górę
Post: 27-12-2023, 08:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Sznur silikonowy 5mm i uszczelki to dość proste rozwiązanie. Zdjęcie uszczelki wprawdzie wymaga chwili skupienia, bo trzeba delikatnie zatrzaski odpinać (i raczej w ciepłym miejscu, na zimnie plastiki mogą pękać). Potem trochę płynu do naczyń lub mydła w płynie (koniecznie w lubianym zapachu, bo na jakiś czas zostanie) i kawałek drutu (optymalnie pilot do kabli). Robota dość szybka, można robić na raty (jedne drzwi na raz). Efekt jest dwojaki: znacznie mniejsze szumy oraz lepszy dźwięk zamykania drzwi. Klapa bagażnika prawie na pewno przestanie się domykać. U mnie dociążenie jej matą głuszącą załatwiło problem.

Uszczelki też się przydają. Trudno mi powiedzieć czy wpływają na zmniejszenie szumów, bo robiłem kilka rzeczy jednocześnie. Ale na pewno znacznie mniej się brudzą progi. :-) Na dole drzwi płetwa. Podobnie z przodu drzwi przednich. Natomiast w drzwiach tylnych uszczelka typu B. Trzeba dobrze oczyścić i odtłuścić powierzchnię. Od spodu uważaj, aby nie zakleić otworów odpływu wody z drzwi.

Wszystko to działa u mnie już 4 lata. Jedyne co musiałem poprawiać, to podkleiłem końcówki płetw dodatkowo taśmą dwustronną 3M (ale nie wszystkie - pewnie gdzieś nie odtłuściłem dobrze). Teraz nic nie odpada. Uszczelki wyglądają jak nowe.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 27-12-2023, 13:50 
Offline

Rejestracja: 26-12-2023, 14:06
Posty: 5
Suzuki: Vitara 1.4 Hybrid
Dziękuję za odpowiedź wawax!

1. Czy szur koniecznie należy wrzucać do wszystkich uszczelek, czy wystarczy tylko na przykład od strony kadłuba, a od drzwi już nie?
2. Czy mogę zatem poprosić o informację lub jakiś odnośnik do forum albo link do aliexpress?
3. Czy używałeś gdzieś uszczelek Z? Niektórzy też o tym piszą.
4. Dlaczego akurat w drzwi tylne wchodzi B? Dookoła, czy tylko w jakimś miejscu?
5. Czy uszczelka ta, którą wkłada się na rant pomiędzy drzwi tylne i przednie coś daje?


Na górę
Post: 27-12-2023, 14:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
1-2. Sznur wrzuciłem do wszystkich. Coś w tym rodzaju: https://allegro.pl/oferta/sznur-epdm-5m ... 1081969636. 5 milimetrów będzie w sam raz.
3. Tak, coś w tym rodzaju: https://pl.aliexpress.com/i/1005004473339939.html - dziura pod drzwiami ma nawet 2cm.
4. B wrzuciłem na łuku wokół tylnego koła. Właściwie tylko po to, żeby się nie brudziło.
5. Między drzwiami jest ciasno i wchodzą jedne na drugie. Nie dawałem żadnej uszczelki w tym miejscu. W sumie planowałem, ale nigdy nie zamontowałem. Tam chyba jednak nie szumi.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 27-12-2023, 15:30 
Offline

Rejestracja: 26-12-2023, 14:06
Posty: 5
Suzuki: Vitara 1.4 Hybrid
A wiesz, jak spojrzałem na Twój post w innym wątku to tam masz u dołu drzwi takie zamknięte P, a tutaj podesłałeś link do otwartego.

Czy przed drzwiami kierowcy też wrzuciłeś Z, czy P?

Zechciałbyś podesłać jakieś fotki?

Pozamawiam i potestuję, dam info zwrotne jaki to daje efekt, przy braku innego wyciszenia.


Na górę
Post: 27-12-2023, 15:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Oczywiście masz rację. Po 4 latach pamięć trochę wietrzeje. Zszedłem do garażu i już koryguję:
- na dole mam uszczelkę P. Typ Z tam też chyba pasuje, ale P lepsze, bo jest cofnięte i lepiej uszczelnia.
- z przodu drzwi przednich mam uszczelkę Z

Zdjęcie (historyczne, ale nic się nie zmieniło): download/file.php?id=2736&mode=view

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 27-12-2023, 20:05 
Offline

Rejestracja: 17-12-2019, 22:10
Posty: 204
Lokalizacja: Śląski
Suzuki: Vitara 1.4 2019
RoniSz pisze:
Śledzę Wasze rozmowy dotyczące samodzielnego wyklejania izolacji w samochodzie - demontaż podłogi, poszycia drzwi (ktoś mówił o demontażu deski czy nawet silnika :roll:...). Powiem tak. Gdybym miał kupić takie auto, w którym ktoś samodzielnie dokonał by takich "inwestycji", to odstąpiłbym od zakupu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Kupujący zawsze z dystansem będzie podchodził do wszelkich modyfikacji i "ulepszeń". Będzie doszukiwał się powypadkowej przeszłości, na pewno zapali mu się przysłowiowa "lampka". Jedyne, co uznałbym za poprawę funkcjonalności auta to wykonanie wytłumienia w profesjonalnym zakładzie, kiedy otrzymałbym do ręki potwierdzenie zakresu wykonanych czynności i najlepiej dokumentację fotograficzną. Dla krytykujących: postawcie się na miejscu kupującego taki samochód. Sprawdzacie auto pod względem bez wypadkowości, a dostrzegacie ślady rozbierania na śrubkach i innych elementach... Rozumiecie o co mi chodzi..... Przypomniała mi się następująca sentencja: Są tylko dwie osoby, którym ufam: jedna to ja, druga nie ty. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.


Chyba nie myślisz, że sam wyciszałem auto? zleciłem to specjalistom a konkretnie firmie z Wrocławia ciche-auto - robili to tydzień. Zrobiłem to dla siebie. Dziś auta nawet pod 300 tys. są kiepsko wyciszone i nawet lexusa oddałbym im do wyciszenia jakbym kupił, bez dwóch zdań! Oczywiście mam na to papierek z dokumentacją zdjęciową. Sznur wkładałem sam bo tego nie miała w zakresie firma wyciszająca a efekt był warty zachodu.
Brakuje do szczęścia bocznych szyb akustycznych :) ale tych na rynku nie ma do vitar. Ciekawą opcją byłaby dodatkowa aktywna redukcja hałasu ale i tego nikt na rynku nie oferuje :)


Na górę
Post: 28-12-2023, 07:37 
Offline

Rejestracja: 26-12-2023, 14:06
Posty: 5
Suzuki: Vitara 1.4 Hybrid
wawax pisze:
Oczywiście masz rację. Po 4 latach pamięć trochę wietrzeje. Zszedłem do garażu i już koryguję:
- na dole mam uszczelkę P. Typ Z tam też chyba pasuje, ale P lepsze, bo jest cofnięte i lepiej uszczelnia.
- z przodu drzwi przednich mam uszczelkę Z

Zdjęcie (historyczne, ale nic się nie zmieniło): download/file.php?id=2736&mode=view



A w jakim celu zastosowałeś Z na górną krawędź bagażnika? W otworze, czy na klapie?


Na górę
Post: 28-12-2023, 09:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Tam też jest szpara, ale w sumie to tam uszczelka jest chyba niepotrzebna. Powietrze przepływa tam w taki sposób, że nie powoduje to dodatkowych szumów. Założyłem ją na próbę i tak została. Jest przyklejona do krawędzi klapy.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 15-01-2024, 22:45 
Offline

Rejestracja: 26-12-2023, 14:06
Posty: 5
Suzuki: Vitara 1.4 Hybrid
Cześć,

uszczelki mi przyszły. Mam takie:

Z na przednie drzwi
P na dolną krawędź drzwi
D zamknięte od góry na przednią krawędź tylnych drzwi

Potestuję sobie.

Pytanka:

1. wystarczy odtłuścić np izopropanolem i naklejać, czy jakieś podgrzewanie jeszcze ma dojsć?
2. czy uszczelka Z na przednią krawędź drzwi przednich ma być naklejona na tę "miękką masę" na drzwiach? Ja zauważyłem, że tam nie ma surowej blachy, a jest jakaś taka lekko miękka masa??
3. Czy możesz zrobić zdjęcie uszczelki P w Twoich drzwiach, ale po ich otwarciu, żebym widział cały układ uszczelek?
4. Czy możesz jeszcze zrobić zdjęcie uszczelki Z u ciebie z jakiejś "innej" perspektywy?

Dziękuję!


Na górę
Post: 15-01-2024, 23:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
1. Izopropanol nie wyczyści brudu. Dlatego najpierw umyj, wytrzyj, przetrzyj alkoholem i zostaw do wyschnięcia.
2. Uszczelka Z wchodzi poniżej linii okien. Przyklejasz do krawędzi drzwi. U mnie jest w tym miejscu blacha. Docelowo w momencie zamknięcia drzwi powinna zostać zasłonięta szpara między drzwiami i błotnikiem.
3. download/file.php?id=2736&mode=view - to jest to co pokazywałem wcześniej. W sumie najlepsze ujęcie, bo pokazuje jak to jest przyklejone.
4. Tam jest trudny dostęp, nie wiem czy da się zrobić sensowne zdjęcie, bo przednia krawędź drzwi chowa się w momencie otwarcia.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]